PDA

Zobacz pełną wersję : Badanie Poziomu Oleju



ninor
24-04-06, 09:57
Witam

Problem niby błachy ale nie mam kogo o to zapytać. "Przejąłem" własnie Cifka 1,4 i zacząłemsobie sprawdzać co i jak tam ma pod machą. Wyszło na dzień dobry, że poziom oleju jets pwyżej normy (co podobno jest nie wskazane).
Slyszalem jednak ze poziom w ych samochodach bada sie inaczej niz ja znam - tzn nie wklada sie bagnetu do konca tylko do pierwszego oporu - czy to prawda? Jezeli tak to wszystko jest ok - jezeli nalezy wlozyc do oporu - :) - to jest powyzej max - ktore z powyzszych jest prawdą?

Z gory dzieki za pomoc no i witam - to moj pierwszy post tu :)

lukas-comp
24-04-06, 12:32
wklada sie normalnie i nic nie trzeba kombinowac ;)

Dzida
24-04-06, 14:06
Tylko i wyłącznie mocno do końca.

Ja masz za dużo, to zależy ile... milimetr ponad nic nie zrobi, ale troszke więcej może zaszkodzić :)

ninor
24-04-06, 14:25
no mam jakos 0,5 cm wiecej - wiec calkiem sporo - dzieki bardzo za pomoc - dzis pojade ich opi....

Buczer
24-04-06, 19:12
Spoko jest :) Moze sprawdzales po jezdzie, albo na cieplym silniku? Zawsze sprawdzaj na zimnym !! Poza tym 0,5 cm oleju i 2-3 cm wiecej plynu chlodzacego nie powinny zaszkodzic. Ja tak mialem zalane na starcie (plyn chlodzacy). Ale jak Cie meczy pojedz do ASO .. wyjasnia pewnie. Najwyzej upuszcza :)

PS: Badasz wciskajac bagnet do konca oczywiscie.

Dzida
24-04-06, 19:18
Spoko jest :) Moze sprawdzales po jezdzie, albo na cieplym silniku? Zawsze sprawdzaj na zimnym !! Poza tym 0,5 cm oleju i 2-3 cm wiecej plynu chlodzacego nie powinny zaszkodzic. Ja tak mialem zalane na starcie (plyn chlodzacy). Ale jak Cie meczy pojedz do ASO .. wyjasnia pewnie. Najwyzej upuszcza :)

PS: Badasz wciskajac bagnet do konca oczywiscie.

Po co wsadzac kase ludziom z ASO?

0,5 cm ponad max może wywalic którąś uszczelke. Max nie jest dla picu.

Buczer
24-04-06, 19:23
Nie jest dla picu ale male wahania mieszcza sie w granicach dozwolonych dla silnika itd. Zawsze Maksa w Hondach jest podawane "oszczednosciowo" aby chronic przed ew. przelaniem. Za kazdym razem po serwisie (no po 3 latach i teraz) miale 2-3 cm ponad maks. plynu chlodzacego i kazde ASO tak mi to tlumaczylo. Na pewno by nie przelewali jakby to bylo zabojczo skodzliwo. Podobnie jest z olejem. Choc moze faktycznie podszedlem nieco zbyt optymistyczne. Tu powinna byc wieksza ostroznosc i 0,5 to za duzo pewnie. Ale niech spyta w ASO. Co szkodzi?

Dzida
24-04-06, 19:26
Nie jest dla picu ale male wahania mieszcza sie w granicach dozwolonych dla silnika itd. Zawsze Maksa w Hondach jest podawane "oszczednosciowo" aby chronic przed ew. przelaniem. Za kazdym razem po serwisie (no po 3 latach i teraz) miale 2-3 cm ponad maks. plynu chlodzacego i kazde ASO tak mi to tlumaczylo. Na pewno by nie przelewali jakby to bylo zabojczo skodzliwo. Podobnie jest z olejem. Choc moze faktycznie podszedlem nieco zbyt optymistyczne. Tu powinna byc wieksza ostroznosc i 0,5 to za duzo pewnie. Ale niech spyta w ASO. Co szkodzi?


2, 3 cm płynu chłodzącego więcej siedzi sobie w zbiorniczku wyrównawczym i nikomu nie przeszkadza, a 5mm więcej oleju w silniku to naprawdę mega dużo.

Buczer
24-04-06, 19:29
Tez fakt. Ale np. ja od momentu zakupu auta mialem seryjnie przy odbiorze takze wlasnie z pol cm. za duzo oleju i powiedzieli mi to samo co przy plynie chlodzacym. Ze ten "max" jest troszeczke zawsze na wyrost o pare mm ze wzgledu na bezp. No ale masz racje ogolnie. A 0,5 to juz duzo .. jak sie teraz zastanowilem :)

PS: Jak ma auto na gwarancji to niech mu sprwadza, a poza tym "porada" w ASO i tak jest darmowa.

lukas-comp
24-04-06, 20:06
tylko male zastrzezenie:
olej sprawdzaj na zimnym silniku najlepiej z samego rana i na rownym terenie! :D

ninor
25-04-06, 15:40
dzieki chlopaki - sprawdze ponownie z ranska po spaniu - zobaczymy co pokaze

w kazdymrazie dam znac

EDIT: no i kicha - dzis podjade do Honda Witolin - niech spuszczą trochę - czy ten namiar na "prywatną" obslugę z Honda Witolin jest nadal aktualny? Wolalby oddac moją Hanię w dobre ręce :)

Pozdrawiam

Gagus
29-05-06, 18:11
Nie wiem jak w Vtec'u ale w toyocie był problem z braniem oleju w silnikach ze zmiennymi fazami rozrządu(VVT-I) słyszałem również że v tec'i też miały taki problem z olejem ale z góry mówie że nie wiem na ile jest to prawdziwe bo kiedyś coś takiego wyczytałem. (podobno z tym spalaniem oleju było to spowodowane złym olejem Castrol i brakiem jaiś kanalików ale potem usunięto tą usterke).
Może dlatego może masz więcej oleju niż powinienej bo i tak po pewnym czasie i tak się przepali.
Mam nadzieje że nowe 1.8iVtec nie będzie palić oleju.
Pozdrawiam.

tomekk
29-05-06, 21:30
Nie wiem jak w Vtec'u ale w toyocie był problem z braniem oleju w silnikach ze zmiennymi fazami rozrządu(VVT-I) słyszałem również że v tec'i też miały taki problem z olejem ale z góry mówie że nie wiem na ile jest to prawdziwe bo kiedyś coś takiego wyczytałem. (podobno z tym spalaniem oleju było to spowodowane złym olejem Castrol i brakiem jaiś kanalików ale potem usunięto tą usterke).
Może dlatego może masz więcej oleju niż powinienej bo i tak po pewnym czasie i tak się przepali.
Mam nadzieje że nowe 1.8iVtec nie będzie palić oleju.
Pozdrawiam.

A kto mówił o paleniu oleju? Jakoś nizbyt rozumiem Twój tok rozumowania... :roll:

wisnia
29-05-06, 21:42
ja też nie nie spotkałem się z czymś takim no w starszych dobrze zjechanych to biorą olej ale to normalny przy dużych przebiegach

lukas-comp
29-05-06, 22:57
przy jezdzie na wysokich obrotach (po bulki :P ) moze zuzywac troszke oleju, wiec wszystko jest ok...

lukaszn
25-06-06, 22:17
Jak czytam, ze olej sprawdza sie na zimnym silniku to Ciarki przechodza. Widac na tym forum zabiera glos wyksztalcona brac mechanikow ;)

LIO
25-06-06, 22:26
Jak czytam, ze olej sprawdza sie na zimnym silniku to Ciarki przechodza. Widac na tym forum zabiera glos wyksztalcona brac mechanikow ;)
lepiej na zimnym, niz na gorącym :-)
a prawidlowo, to po zgaszeniu, jakies 10=15 minut

sc0rpion
04-07-06, 10:33
silnik moze byc zimny/cieply wazne zeby olej zdazyl splynac do miski

May
09-10-07, 20:40
I tu jednej rzeczy nie rozumiem do samego konca ... na logike olej powinno sie sprawdzac na zimnym silniku, tak jak piszecie az splynie do miski, ale ... no wlasnie ... w instrukcji mam napisane zeby to robic 5 minut po zgaszeniu na cieplym ???? wiec jak to w koncu jest ? zimny czy cieply ? i czy te 5 minut to nie za malo ?

prz3mo
09-10-07, 20:48
I tu jednej rzeczy nie rozumiem do samego konca ... na logike olej powinno sie sprawdzac na zimnym silniku, tak jak piszecie az splynie do miski, ale ... no wlasnie ... w instrukcji mam napisane zeby to robic 5 minut po zgaszeniu na cieplym ???? wiec jak to w koncu jest ? zimny czy cieply ? i czy te 5 minut to nie za malo ?

Ja robie tak jak pisał wyzej Lio - 15, 20 min po zgaszeniu silnika. Obierz jakis sposob i juz, wazne bys zawsze sprawdzał w takich samych warunkach.

May
12-10-07, 19:01
no ok dzieki