PDA

Zobacz pełną wersję : Tuning d13b2



rAku*
23-04-06, 23:06
Czy mozna zrobic cos w tym silniku aby lepiej chodzil ?
dzkie za odpowiedzi wymien na mocniejszy ale ja poprostu nie mam na to kasy i szybko nie bede mial,musze jezdzic tym i kropka, ale chce zeby bylo troche lepiej.
Mody z druga przepustnica mam juz zrobione, ogolnie to co moglem zrobilem.
Ale mysle ze moze warto spolerowac kanaly w kolektorze dolotowym ? wlozyc uszczelke z plexi zeby byla nizsza temp. Polerke moge zrobic sam to nie problem ale ciekawi mnie czy to cos da ? za glowice wolalbym sie nie brac. Kolektor wydechowy, koszt nie taki wielki juz, jakos by sie uzbieralo, warto wkladac tu jakis 4-2-1 z usa ? robiac odrazu wieksza srednice calosci i bez kata, przelot na koncu ?
Co mozna zrobic w gazniku? niby gazniki sa podatne na modyfikacje bo kiedys tylko one byly i sproro z nich wyciskali, nie wiem jak z tym w hani. Warto wlozyc lzejsze kolo pasowe ? zeby sie lepiej na obrty wkrecal ? bedzie tu pasowac ?
Kombinuje ale chcialbym wiedziec czy dobrze, bo kazdy 1konik bedzie odczuwalny.

wieshaq
23-04-06, 23:16
a co porobiles dokladnie oprocz drugiej przepustbicy? bo mi 3 wezyk dal sporo radosci :-)

rAku*
23-04-06, 23:23
Na dniach bedzie elektrozaworek na tym wezyku :) ale co dalej.

wieshaq
23-04-06, 23:26
*****isty pomysl. chcialem to zrobic u siebie ale nie zdazylem. taka dobra oszczednosc paliwa a jak zapodasz dla lansu dobry przelacznik do kabiny to bedzie sweeeet

rAku*
23-04-06, 23:28
Ta ale chce znalesc jakis maly ten elektrozaworek, ktory sie do tego nada, bo taki od gazu to lipa, jutro jade szukac :)

jogal
24-04-06, 18:25
chłopaki pochwalcie się może obecnymi wynikami, jaki macie czas od 0-100 km/h po przeprowadzeniu tych modyfikacji??

greggrey
24-04-06, 19:11
a co porobiles dokladnie oprocz drugiej przepustbicy? bo mi 3 wezyk dal sporo radosci :-)


a co pogrzebałeś wieshaq z tym wężykiem i jakie to daje wyniki?

rAku*
24-04-06, 20:05
No druga przepustnica sie szybciej otwiera :) roznica naprawde odczuwalna, nie wiem jak ze spalaniem ale lepiej to zrobic na elektrozaworku i wlaczac wtedy kiedy trzeba :)

wieshaq
24-04-06, 20:11
a co pogrzebałeś wieshaq z tym wężykiem i jakie to daje wyniki?
tu masz jak to zrobic...

Wallia
24-04-06, 20:12
Jeśli chcesz osiągąć tune up małym kosztem, to może wspomniany kolektor 4-2-1 ale niekoniecznie z usa, tylko seryjny od 1.6 vteca? Relatywnie tani zakup, a daje odczuwalną poprawę dynamiki auta.

wieshaq
24-04-06, 20:21
tu bym sie posprzeczal. ja chyba sie rozczarowalem tym z d16z6. bajer z przepustnica jest zdecydowanie najlepszym modem z tanich. a montujac elektrozaworek sterowany przelacznikiem z kabiny to dobra opcja. mozesz poprawiac osiagi w zaleznosciod potrzeb. jak chcesz pokozakowac to przelaczasz na wczesniejsze otwieranie a jak chcesz jezdizc bez z normalnym spalaniem to trzymsz zaworek otwarty.

z dobrych modow jeszcze jest dolot ze stozkiem ale pamietaj o podpieciu wszystkich wezykow i czujnika temp powietrza i zaslepienia wolnych wezykow po sciagnieciu puchy filtra.

jamal
24-04-06, 22:13
tak kolektor od d16z6 w d13b2 jest normalnie miodzio :D jazda zaczyna sie od 5tys obrotow :] kolektor +/- od 70-250zl robota z 20 min wrazenia bezcenne :D oczywiscie z modem gaznika :]

rAku*
24-04-06, 23:18
NO to kolerktor wrzuce :) a moze uda mi sie kupic jakis z usa, zawsze pozniej bedzie do mocniejszego serca :P albo mozna sprzedac jak bedzie gorzej.

sajmon1100
25-04-06, 00:37
Czy mozna zrobic cos w tym silniku aby lepiej chodzil ?
dzkie za odpowiedzi wymien na mocniejszy ale ja poprostu nie mam na to kasy i szybko nie bede mial,musze jezdzic tym i kropka, ale chce zeby bylo troche lepiej.
Mody z druga przepustnica mam juz zrobione, ogolnie to co moglem zrobilem.
Ale mysle ze moze warto spolerowac kanaly w kolektorze dolotowym ? wlozyc uszczelke z plexi zeby byla nizsza temp. Polerke moge zrobic sam to nie problem ale ciekawi mnie czy to cos da ? za glowice wolalbym sie nie brac. Kolektor wydechowy, koszt nie taki wielki juz, jakos by sie uzbieralo, warto wkladac tu jakis 4-2-1 z usa ? robiac odrazu wieksza srednice calosci i bez kata, przelot na koncu ?
Co mozna zrobic w gazniku? niby gazniki sa podatne na modyfikacje bo kiedys tylko one byly i sproro z nich wyciskali, nie wiem jak z tym w hani. Warto wlozyc lzejsze kolo pasowe ? zeby sie lepiej na obrty wkrecal ? bedzie tu pasowac ?
Kombinuje ale chcialbym wiedziec czy dobrze, bo kazdy 1konik bedzie odczuwalny.
chyba koło zamachowe ,a nie pasowe- bo pasowe to raczej duzo nie da jak sie odelzy-ale ogólnie mam ztoczone zamachowe i jest miód -odcinke mam na 7400 (1.5 vti :D) a ze kolo sie bardzo szybko rozpędza to wskazówka na początku trzyma sie na 8000 dopiero za chwile odcinka opanowuje obroty :D

rAku*
25-04-06, 01:15
No pasowe tez sa lzejsze i podobno tez tam troche daje, a latiej je zmienic niz zamachowe :) Co do zamachowego to po takim ztoczeniu odczuwalna jest jakas roznica w mocy, tzn mocy to chyba nie przybedzie ale moment sie troche poprawi ? jaki koszt ztoczenia takiego kola ? najgorsze jest chyba zeby je wyjac bo troche przy tym roboty, wkoncu skrzynie trzeba wyciagnac. Zastanowie sie moze warto :)

pasazer
25-04-06, 09:43
Ja narazie odblokowalem przepustnice, wywalilem kata, i zrobilem dolot (kolanko z rynny, rora z nierdzewki o srednicy 60mm i stozek jacky) i zupelnie inny samochod :D nie wiem co dało najwiekszy efekt bo wszystko zrobilem na naraz :D No i warto dodac ze sprzodu mam oponki 155/65/13 czyli duzo mniejsze od seryjnych ;) (takie znalazlem w domu :lol: ) Przewiozlem kumpla co jezdzi golfem 1,8 i musialem mu pokazac dowod rejestracyjny by udowodnic mu ze to jest 1,3 :lol: :lol: :lol: no i oczywiscie zostaje w tyle za mna :twisted: Tez poszukuje kolektora od d16z6

4mell
30-04-06, 17:07
A tylko usuniecie ogranicznika 2 przepustnicy daje cos odczuwalnego? Bo to chyba az takiego spalania nie powoduje ??

pasazer
30-04-06, 18:00
Przez to dluzej mozna ciagnac na poszczegolnzm biegu :D Ja tam zabardzo nie odczulem wiekszego spalania. Ostatnio zatankowalem do pelna i przejechalem 350 km a wskazowka trzyma sie nad polowa czyli zle nie jest ;) a nawet czesrto przyciskam :twisted: [/list]

[ Dodano: Wto 02 Maj, 2006 ]
Przejechałem kolejne 50km i wskazówka pierdzielnela na du z 0,5 cm :lol: takze wskaznik paliwa mozna wsadzic sobie w du... yyy pupe :lol: wyjezdze caly bak to sie okaze ile pali.

rAku znalazles jakis elektrozaworek??? tez poszukuje ale ciezko bedzie z takim malym :?

dejvt
05-05-06, 23:13
a moze by sie wypowiedzial ktos od d13b2 jakie ma osiagi 0-100km/h ... Ja dzisiaj zrobilem 11.5 s... silnik seryjny i nic z nim nie robilem :)

jamal
05-05-06, 23:16
11.5 ma seryjnie :D albo to bylo 11.2 :| jakos tak no to niezle jak na swoje latka :) ja nigdy niemierzylem ale szedl bardzo ladnie :D

Muldex
07-05-06, 11:59
No to tak mysle ze koło zamochowe też by dało b.dużo + planowanie głowicy, lżejsze koło szybciej się rozpędza, ja planowałem kiedys koło w 126p i dało to największy przyrost mocy, a wolniej i tak nie jeżdził. Co do osiągów to nie wiem nie mieżyłem ale wczoraj objechałem civica 1.5 ja sam się zszokowałem aż kumpel wysiadł i nie wieżył ze mam 1.3 (ja mysle ze mogł go mieć zajechany ale hmmm) do przyśpieszenia został z tyłu i to dużo ale na prędkość to już on wygrał ja 4 - 7k obr 160 przełaczenie na 5 i tu własnie widać jak biegi zabijają civica.

pasazer
07-05-06, 15:04
A grzebales cos przy hani? ale i tak musi byc cos nie teges z tym 1,5 :? nie mozliwe zebys mu tak odskoczyl :wink: ja np tak do konca 3 z d15b2 nieznacznie prowadze a potem mi odskakuje :? z tym ze koleszka ma totalna serie :smile: wiec ten d13b2 nie jest taki zly, tylko nie wielkim kosztem trzeba go poprawic :D

Egon
29-03-08, 15:13
no a co ztym gaznikiem chlopaki bo ja z tego co wiem to mozna uszczelke pod glowica przerobic tak zeby kanaly sie spasowaly i wyciagnac zwezke spod gaznika bo chmuja dolot i to powinno wiele dac :) no i jesli malym kosztem to wymiana walka rozrzadu i ewentualne planowanie glowicy potem mozna dolozyc uszczelke pod glowice od d16z6 i juz jest ok :)

osobiscie to wszysto co napisalem zaczynam robic w poniedzialek :)

piero77
29-03-08, 20:35
a moze by sie wypowiedzial ktos od d13b2 jakie ma osiagi 0-100km/h ... Ja dzisiaj zrobilem 11.5 s... silnik seryjny i nic z nim nie robilem


0-100 w 11,3s bez żadnych przeróbek więc myślę że jest ok opona zimowa zobaczymy jak będzie na letnich bo jeszcze nie mierzyłem a na lato mam 195/50 15

Egon
29-03-08, 21:07
no to powiem ci ze masz calkiem w niezlym stanie ten silniczek tylko powiedz mi jak to mierzyles :)

cin1
30-03-08, 16:54
Witam interesuje mnie jak przerobic gaznik przepustnice itd krok po kroku. Za rady z gory dziekuje :aloha:

laksiu
31-03-08, 00:02
Witam interesuje mnie jak przerobic gaznik przepustnice itd krok po kroku. Za rady z gory dziekuje :aloha:

http://www.civicklub.pl/fiteksty/TEG3-D13B2.doc :d

dR.LasCa
05-04-08, 12:05
Napiszcie mi może gdzie można kupić, od czego pasuje( widziałem od pralek:)) i za jaką cenę można kupić elektrozaworek na wężyk nr3 w d13b2

Egon
05-04-08, 14:30
wejdz do sklepu z *******kami elektrycznymi napewno cos takiego beda mieli koszt ok 60 zl

Xploid
05-04-08, 22:52
czy jest w ogóle sens przy założonym gazie w D13B2 jakikolwiek mod typu zwęzka , blokada drugiej itp...????? Czy jakies mogą być nieprzewidziane konsekwencje ??

jogal
06-04-08, 16:29
jeśli masz gaz i jeździsz tylko na nim to zakładaj kolektor dolotowy z d15b7 i już masz 100 km i ok 130 NM na gazie!!

LechuLK
06-04-08, 18:52
A o ile poprawią się osiągi na benzynie po zmianie tego kolektora od d15b7 ?

jogal
06-04-08, 19:54
a to się okaże jak kolega pojedzie na hamownię. Pewne jest natomiast jedno z seryjnym wydechem i seryjną odcinką od d15 czyli 7000 rpm kolega nie daje mi jeszcze rady(róznica jest naprawde niewielka, cały czas siedzi mi na ogonie :P). Po zmianie wydechu na 2" śr zewnętrznej i przesunięciu odcinki w okolice 8000 rpm powinien mnie zmiażdzyć :aloha: . Ja już czekam na paczuszkę z kompletem na mpfi :agent:

koberone
07-04-08, 17:00
niech mi ktoś odblokuje druga przepustnice bo nie qmam jak to zrobic :speszony: jak ktoś jest z krakowa to podebijać na priv:)

fazer1985
07-04-08, 17:06
jogal powiedz mi kto i gdzie zmieni twojemu koledze odcinke w d15 do 8.000 ?

NFS
08-04-08, 18:26
a ja mam pytanie czy ma ktos u siebie w d13 odelzlone lub oryginalnie lekkie(np. Fidanza) koło zamachow i jakie wrazenia?

piero77
24-04-08, 21:25
no to powiem ci ze masz calkiem w niezlym stanie ten silniczek tylko powiedz mi jak to mierzyles :)

A kolega wie może co to takiego stoper?

gruszkin
25-04-08, 02:46
stoperem mierzysz czas do setki...gratuluję reflexu ogolnie w takim razie:D:D :aloha: :aloha:

no_fear
25-04-08, 09:54
jeśli masz gaz i jeździsz tylko na nim to zakładaj kolektor dolotowy z d15b7 i już masz 100 km i ok 130 NM na gazie!!
zagazowany seryjny d13b2 + kolektor z d15b7 i z 75 zrobi się 100kuni ?


no to powiem ci ze masz calkiem w niezlym stanie ten silniczek tylko powiedz mi jak to mierzyles :)

A kolega wie może co to takiego stoper?
pomiary g-tech`em a tym bardziej stoperem to możesz sobie wsadzić w ..... :)

zdecydowanie bardziej wymierne jest stanięcie na kresce z kilkoma innymi seryjnymi d13b2...

piero77
26-04-08, 15:50
jeśli masz gaz i jeździsz tylko na nim to zakładaj kolektor dolotowy z d15b7 i już masz 100 km i ok 130 NM na gazie!!
zagazowany seryjny d13b2 + kolektor z d15b7 i z 75 zrobi się 100kuni ?


no to powiem ci ze masz calkiem w niezlym stanie ten silniczek tylko powiedz mi jak to mierzyles :)

A kolega wie może co to takiego stoper?
pomiary g-tech`em a tym bardziej stoperem to możesz sobie wsadzić w ..... :)

zdecydowanie bardziej wymierne jest stanięcie na kresce z kilkoma innymi seryjnymi d13b2...

No i pewnie kiedyś tak zrobię jak będzie okazja a narazie pozostaje zmierzony czas stoperem.

Wiciayz
29-10-08, 18:17
Mam pytanie czy mógłby ktoś podać linka lub coś w tym stylu jak zrobić to z tymi wężykami i które to są i pokazać na zdięciach i opisać to wszystko i co to daje. Z góry bardzo dziękuje. :)

astra
29-10-08, 20:18
http://www.civic5g.yoyo.pl/warsztat.php

Wiciayz
30-10-08, 15:58
Dzięki.

A jeszcze jak bym mógł orosić kogoś żeby podał dane i opisał jak to zrobił że zamontował inny kolektor ssący na pełnym wtrysku. Jakie to osiągi taje? Jakie spalanie jest? jakie koszty? Bo pewnie komputer też trzeba zmienić. I czy dużo jest grzebania z elektryką.
Był bym bardzo wdzięczny za odpowie, opis i zdjęcia. Z góry dziękuje. :)

dR.LasCa
30-10-08, 16:30
Takie mierzenie do 100km/h to jest lipa.. dużo zależy od nawierzchni, temperatury i oczywiście wprawy...

purol 1.3
31-10-08, 09:09
tu masz jak to zrobic...
__________________
www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?p=180298

Witam , mam pytanko . Tez mam 1.3 i chciałbym nieco poprawic osiągi hanki , ale nie mam zupełnie pojęcia jak. Niestety link który podałes nie wchodzi . Powiem odrazu że nie umiem nic pokombinowac z przepustnicą , wężykiem nr 3 o elektrozaworze nie wspominając , czy ktoś mi Wytłumaczy łopatologicznie jak to zrobić , albo da odpowiednie linki ?? dzięki , pozdrawiam

michasq
31-10-08, 10:15
chlopaki powiedzcie mi jaka średnice wydechu zrobic przelotowego w swoim d13b2 :) fi60 czy fi50 ??

arekwu
31-10-08, 11:10
To może niech ktoś z ludzi założy jakąś firmę specjalizującą się w przeróbkach d13b2. (Najlepiej we Wrocławiu,hihi) Jeździ tego coraz więcej po ulicach (jak golfów 3 przed paroma laty) to można sobie zarobić. Nie każdy z użytkowników ma z kolei doświadczenie w mechanice czy umiejętności.

Ja to sam dłubać bym nie chciał w aucie - ale na takie przeróbki bym się pisał. (bo swapować nie chcę) Sądze że wiele osób z d13b2 także.

molekss
31-10-08, 15:11
ja też nie wiedziałem jak się zabrać do tych prostych modyfikacji w d13b2. trochę czytałem na ten temat w internecie i pewnego dnia postanowiłem sam podłubać w mojej hondzie, przy pomocy kumpla mechanika dało się to ogarnąć w 1-2 godzinki. potem postanowiłem założyć kolektor 4-2-1 od d16a9 i home made short shifter.

dla mnie też nie było łatwe dłubanie w silniku, bałem się że coś mogę spieprzyć. aby ułatwić innym użytkownikom d13b2 na mojej stronce umieściłem manual jak wykonać te cztery mody, myślę, że komuś się przyda.

a tu link do tego materiału:
http://www.civic5g.yoyo.pl/silnik.php?art=mod

kuniu
31-10-08, 23:15
tu masz jak to zrobic...
__________________
www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?p=180298

Witam , mam pytanko . Tez mam 1.3 i chciałbym nieco poprawic osiągi hanki , ale nie mam zupełnie pojęcia jak. Niestety link który podałes nie wchodzi . Powiem odrazu że nie umiem nic pokombinowac z przepustnicą , wężykiem nr 3 o elektrozaworze nie wspominając , czy ktoś mi Wytłumaczy łopatologicznie jak to zrobić , albo da odpowiednie linki ?? dzięki , pozdrawiam


Dawaj na http://www.honda-forum-tst.pl/ pośledź troche tematy spotów i wpadnij a ja ci wytłumaczę co i jak
a usunięcie tej blokady daje dużo radości

Skoti
31-10-08, 23:23
usunięcie blokady jest dobrym pomysłem(czuc różnice) jednakże spotkałem już 3 pod rząd warsztat co po regulacji odmawiał gwarancji zwalając na grzebianie przy gażniku.... Jednakże zawsze dobrze wyregulowali gażnik.

saitek
03-11-08, 11:39
jeśli masz gaz i jeździsz tylko na nim to zakładaj kolektor dolotowy z d15b7 i już masz 100 km i ok 130 NM na gazie!!

Piszesz poważnie ? Sam kolektor daje 25 KM?

Wiesz może jak kosztowna jest wymiana tego kolektora? Czy trzeba zmieniać jeszcze coś czy pasuje bez przerabiania. Niestety mam o tym znikome pojęcie a chciałbym, dodać trochę kucy do Hani.

Wiciayz
04-11-08, 21:01
Jak założyć kolektor dolotowy od D15B7??

Włóczykij
06-11-08, 14:24
Przykleić taśmą klejącą. Na 100pro będziesz miał jakieś 100kucy więcej... co za post -.-

Saitek przejrzyj profil Jogala. Jest tam sporo info na temat tych przeróbek.

piero77
06-11-08, 17:04
Przykleić taśmą klejącą. Na 100pro będziesz miał jakieś 100kucy więcej... co za post -.-

Saitek przejrzyj profil Jogala. Jest tam sporo info na temat tych przeróbek.

Wsadż sobie w buty takie odpowiedzi chłopie moze ci sie bedzie lepiej chodzilo jak masz odpowiadac komus w taki sposob to lepiej wogole nie pisz bo to jest jeszcze bardziej irytujace od tych pytan ktore zadaja inni:mad: