PDA

Zobacz pełną wersję : słabe minime- wykres z hamowni



guinness
23-04-06, 14:13
witam
byłem wczoraj na hamowni podwoziowej i wyniki pomiaru mojego samochodu troszkę mnie zmartwiły.
mój silnik to minime- d15b7 z głowicą od SOHC Vtec (w moim przypadku jest to głowica od d16y8), wszystkim steruje komputer od d16z6, dodatkowo seryjny kolektor wydechowy wymieniony jest na kolektor DC Sports (nr kat. HHC5513) typu 4-2-1, a na czas pomiaru założyłem krótki dolot ze stożkiem.
wpływ zmian w wydechu i dolocie widać ładnie w przebiegu krzywej momentu, max wartość momentu to 132 Nm (8 więcej niż seria d15b7)- mogłaby być nieco większa.
jeżeli chodzi o moc to to juz totalna porażka- 107KM@5983
prawdopodobnie nie załączył mi się Vtec, ale na hamowni powiedziano mi że mogę mieć też źle ustawiony rozrząd. martwi mnie też to że max moc jest przy ok 6000 obr, bo wydaje mi się że nawet jeśli nie załączy się Vtec to moc powinna nadal rosnąć, tylko że wolniej, a swoja max wielkość osiągnąć ok 700 obr. dobrze myślę??
proszę o wasze komentarze co do wykresu, oraz porady i sugestie w kwestii likwidacji niedoboru mocy, bo 120KM w minime to normalka.


dzięki

wykres (http://www.honda.gda.pl/modules.php?name=Forums&file=download&id=5597)

LIO
23-04-06, 16:20
a błędów komputer niw wywala żadnych ?
gdyby vtec nie był podpięty to powinno pokazac
komp na bank masz od vteca ? (jakie oznaczenie ma)

jaki pasek rozrzadu zalozyles od jakiego silnika ?

guinness
23-04-06, 17:15
błędów nie mam, komp od d16z6 p28 (czy jakos tak- już nie pamietam), pasek jest od d16z6!

z tym Vtecem to jest tak że wkręcając silnik raz słysze i czuję jak się załącza, raz nie!

Furious
23-04-06, 17:20
a kółko rozrządu masz pewnie od D15B7?
ja przy swoich dzialaniach mialem podobny problem.... rozrzad zostal ustawiony tak jak znaki pokazywaly i silnik nie mial mocy, przestawilem rozrzad o jeden ząbek (wyprzedzilem) i nagle dostał wiatru w żagle :P
tak to jest z mini-me ze pozniej znaki rozrzadu sie w ogole nie zgadzaja wiec sprawdz go jeszcze raz, przesun o jeden ząbek, sprawdz czy nie ma kolizji, ustaw zapłon, reset kompa i na hamownie znowu

guinness
23-04-06, 17:33
kółko jest od y8! w takim przypadku to co pisałeś bedzie miało sens??

Furious
23-04-06, 17:55
Hmm... no to znaki teoretycznie powinny sie zgadzac... a zapłon jest dobrze ustawiony?

emg
23-04-06, 20:54
a aparat zapłonowy od której głowicy jest??

guinness
23-04-06, 23:18
aparat mam td42u czyli taki jak w d16z6, jest z przebiegiem ok 2000 km.

elmer
24-04-06, 10:39
Moim zdaniem nie włącza Ci się VTEC - zrób test z żarówką.

guinness
24-04-06, 12:13
o co chodzi z tym testem?? podpinam zarówkę w obwód zaworu vtec i czekam aż mi się zapali lub nie? nie wiem co mi to da, bo problem nie jest w tym ze się nie załącza, ale w tym że nie załącza się za każdym razem.

Furious
24-04-06, 14:46
ale w tym że nie załącza się za każdym razem
to powinien błąd wyskoczyć

rem36
24-04-06, 14:50
z tymi bledami to jakos roznie bywa, mialem wypieta kostke VTECA i wyskoczyl po kilku dniach dopiero, kiedys mialem wypieta koste od sondy i wyskoczyl po miesiacu.... Ale generalnie regula jest taka ze powinien wyskoczyc :P

adamez
25-04-06, 22:30
Ja mierzyłem podczas zabaw na hamowni moje d16z6 bez vteca i wyszło 105 koni, przebieg wykresu podobny.

piekarnik
26-04-06, 12:34
Wybaczcie, że pytam o taką głupotę ale nie ogarniam jeszcze do końca słownictwa i często widzę zwrot "minime" - co to tak naprawdę oznacza... oczywiście w tym momencie gromkie buhahahah padne, ale podobno jak ktoś czegoś nie wie to lepiej się zapytać kogoś kto wie niż udawać, że się wie!
POZDRO!

Wally
26-04-06, 12:57
Wybaczcie, że pytam o taką głupotę ale nie ogarniam jeszcze do końca słownictwa i często widzę zwrot "minime" - co to tak naprawdę oznacza... oczywiście w tym momencie gromkie buhahahah padne, ale podobno jak ktoś czegoś nie wie to lepiej się zapytać kogoś kto wie niż udawać, że się wie!
POZDRO!

sprawdz w szukajce - chodzi w wielkim skrocie o dol silnika z D14 a gora z jednowalkowego D16 vtec

havok
26-04-06, 22:34
dol silnika z D14

Chyba raczej d15...

Lord_ZED
26-04-06, 23:18
Hmm przestudiowałem ten wykres parokrotnie. I vteca to nigdzie doszukać się niemoge. No i tam moc strasznie mała jak na takie mody.
Oleju masz wystarczjącą ilosć tak z ciekawości spytam. Bo jak mało to właśnie się czasami włącza czasami nie. Ale chyba to sprawdziłeś.
Może coś niełączy. Albo ten rozrząd.

Pati
27-04-06, 00:59
albo na D16 nievteczne.