PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z obrotami..



CroX
01-08-09, 19:41
Odblokowałem wczoraj z kumplem drugą przepustnicę, odciąłem wężyk tak jak trzeba, wyjąłem zwężkę i sitko....po tym mam coś takiego że obroty chodzą wyżej niż wcześniej....a czasami nawet gdy troszkę go depnę obroty gdy wrzucę na luz sięgają od 2,5 do 4 tys. obrotów...myślałem że tam gdzie rozwiercałem ten nit się coś zawiesza ale delikatnie dopchnąłem to jakby do tyłu i to nic nie zmienia...wcześniej wszystko chodziło dobrze...węzyk zablokowałem tak jak na forum było opisane...wszystko zrobiłem według instrukcji...nie wiem co moze być tego przyczyną...gaźnik i przepustnice były czyszczone więc nie mam pojecia co to może być....czasami jest ok a jak depnę to się blokuje jakby...a czasami spada normalnie...jaka może być przyczyna tego?

Auto to EG3 d13b2 92 rok.

bonias83
02-08-09, 00:00
crox tak troche nie na temat ale proponuje ci sitko zalozyc z powrotem bo efekt daje on zaden a tylko niepotrzebnego syfu nafciagasz ehhhh

Skoti
02-08-09, 10:23
Wyreguluj gaźnik. musiałeś mieć ładnie zapchany :)

yautja
02-08-09, 10:33
Dokręć porządnie gaźnik, jeśli był ściągany lub podnoszony do tej operacji. Do tego zobacz, czy druga przepustnica się nie przycięła i nie puszcza powietrza. Jeśli tak, nasmaruj czymś.

CroX
02-08-09, 12:20
Gaźnik nie był ruszany panowie :) i zapchany nie był bo ze 2 miesiace temu był czyszony w profesjonalnym zakładzie i przedwczoraj specjalnym preparatem do gaźników i przepustnic wypłukany itp. :) wydaje mi się że ta śmieszna [gruszka] która pdoczas ciśnienia otwiera przepustnice sie blokuje bo jak lekko cofam blaszkę śrubowkrętem to znika ten problem i obroty schodza niżej..

yautja
02-08-09, 18:44
To spróbuj ten "grzybek" nasmarować. Jak nie pomoże, to podmień na inny.
I sprawdź jeszcze na odpiętym i zaślepionym wężyku 3 (tak, żeby nie był podłączony do "grzybka"). Może dostaje za wysokie ciśnienie i otwiera troszkę przepustnicę od razu?

CroX
03-08-09, 00:31
To jest tak że jak wpakuję pedał w podlogę to od razu się otwiera i później jak tylko sprzęgło wcisnę albo leci na luzie to obroty sa na 4 tysie gdzieś...jak wrzucę bieg to sam jakby przyśpiesza jak wrzucę wysoki bieg że ma np. 1,5 tys. obrotów...to powoli rośnie ze bez gazu jadę...a czasami znowu jak depnę to na 2 jest i po chwili opada...robiłem to z ziomkiem który to miał robione i było normalnie więc nie wiem OCB...