PDA

Zobacz pełną wersję : szarpie



janek
01-08-09, 17:22
witam wiem ze podobne tematy juz byly ale moze ktos mial takie same problemy to znaczy mam strasznie delikatny gaz jak wcisne troche mocniej odrazu szarpie to samo jak puszcze gaz musze delikatnie dodawac gazu ale jak auto juz ciagnie to moge wciskac do opory nawet przy 5000rple jak puszcze idodam gazu to szarpie myslalem ze moze wtryskiwacze ale je pomiezylem i wydaje sie ze sa dobre wymienilem filtr paliwa i nic mysle ze moze to cos z elektryka sprubuje pomiezyc cewka tylko nie umiem znalezc opisu jak ja dobrze pomiezyc :confused::confused:

jakie sa objawy gdy pompa paliwa niedomaga

dzialos82
01-08-09, 21:38
mam podobnie takze tez czekam na jakies podpowiedzi

Nunez
02-08-09, 15:18
Siema,

Jeśli dobrze zrozumiałem: szarpie przy popuszczeniu i dodaniu gazu? Sprawdź poduszki.

And84
03-08-09, 12:47
Zrób samodiagnostykę zobacz czy nie wywala błędu 7 bo takie objawy są przy nie sprawnym TPS-ie (czyjnik położenia przepustnicy )

janek
04-08-09, 18:06
diagnostyka zrobiona i nic nie pokazuje mam pytanie czy cewka z d14a8 bedzie pasowala do mnie d15b2

barnie
04-08-09, 22:27
A co powiecie na taki objaw tj. jadę sobie (obojętnie czy na 2,3,4 i 5 biegu) z leciutko wciśniętym gazem i puszczam go, żeby hamować silnikiem, i w momencie puszczenia czuć lekkie szarpanie, po puszczeniu gazu gdy już hamuje silnikiem jest ok., następnie zaczynam lekko dodawać gazu i znów przez chwilkę czuć szarpanie, (najbardziej jest to odczuwalne w okolicy 2 - 2,5tys. obr.) potem już silnik ładnie kręci się, aż po "red line". Moje autko, to Civic EK3 D15Z6 96'. Wszystko regularnie wymieniane tj. filtry, kopułka, rozrząd, zapłon ustawiony, żadnych błędów w samodiagnostyce, przepustnica i krokowy niedawno wyczyszczone, no i gdzie tu przyczyna? Czyżby czujnik położenia przepustnicy?

janek
05-08-09, 18:46
czyli co nikt niewie czy ta cewka bedzie pasowac bo mi sie wydaje ze aparaty zaplonowe sa takie same

mozes
05-08-09, 19:17
sprawdź oznaczenie na aparacie zapłonowym D15B2 ma aparat oznaczony TD 40U
pozdr

BARTAS998
05-08-09, 19:18
Sprawdz paluch rozdzielacza czy nie jest luzny na walku rozrzadu.Moze to?