PDA

Zobacz pełną wersję : klima- niskie obroty



Skoti
01-08-09, 13:32
Klima rok temu działał,. w zime zauwazyłem że podczas jej włączenia nie zwiekszają się obroty ale działała-uznałem że mało czynnika.
Napełniłem klime i objaw jest taki:
na wysokich obrotach czyli podczas jazdy lub ssania wszystko cacy.
jak jest bieg jałowy sprężarka się cały czas zazębia co powoduje chwili skok obrotów w dół, który czasami doprowadza do gaśniecia silnika.
Kiedyś obroty się dzwigały po załączeniu teraz nie.
Zwiedziłem 3 firmy zajmujące się naprawą klimatyzacji, wszędzie twierdzą że klima jest sprawna a ilość czynnika prawidłowa i jest to wina "czegoś" odpowiedzialnego za sterowanie obrotami przy klimie.

Nawet usłyszałem że mam isć do elektryka samochodowego zajmującego się podcisnieniami od gażników.....

samodiagnostyka pokazuje błąd nr4 w D13b2 jest to problem z którymś podciśnieniem z gażnika. ten błąd mam od dawna i jak klima działała to też był.

pp89
02-08-09, 12:01
Znajomy tak miał tylko przy aucie na gaz. Na bezynie chodziło okey, ale właśnie na gazie były skoki obrotów na jałowych tak jak mówisz i przerywał podczas jazdy. Przyczyną były kable WN. Sprawdź kable - może to one.

Skoti
03-08-09, 11:48
kable są nowe. maja może 5tys przejechane, filtry, świece wszystko powymieniane.