PDA

Zobacz pełną wersję : Kto pomoże? duszno w civicu!?



kubaszow
30-07-09, 16:07
Witam

Mam traki problem, auto civic coupe VI 98r chodzi mi o to ze w aucie po krotkiej jezdzie w sloneczny dzien strasznie szybko sie nagrzewa i robi sie strasznie duszno w srodku,nawet przy klimie jest chlodniej ale duszno i dupa robi sie mokra:D Tak jak by szyby wogole nie odbijaly promieni slonecznych? Sa gdzies jakies wyloty powietrza zeby byl obieg wewnatrz auta?
Moze mial ktos cos podobnego i sobie jakos z tym poradzil?
Licze na pomoc pozdro:)

Infi
30-07-09, 21:44
jak jedziesz to wylacz klime i uchyl szybe jedyna rada zeby ta sauna sie wietrzyla. duzo zalezy tez od koloru samochodu czarny to masakra w sloncu

Phil
30-07-09, 22:02
Mam to samo, wydaje mi sie, że to przez stosunkowo dużą powierzchnię przedniej szyby. W żadnym innym aucie nie odnotowałem takich tropików. Na klimie się nie pojeździ, zwłaszcza w mieście bo auto strasznie zamula.

pwl
30-07-09, 23:20
Pieścicie się. U mnie w 1.4 przy włączonej klimie jest ciężej, ale idzie jechać w mieście... Nie chcecie klimy - zakładajcie owiewki i uchylcie szyby na taką małą szparke - nie będzie hałasu a powietrze będzie się wymieniać.

Skoti
31-07-09, 09:00
U mnie przy 1,3 na klimie to jest dopiero jazda :)

marcocivic1
31-07-09, 09:42
Proponowałbym przyciemnic szyby boczne tylne jest roznica w słoncu zawsze kilka stopni zgubisz. Moze juz pora klime obsluzyc?Wyloty powietrza sa jak sie nie myle z tyłu pod zderzakiem.

taz666
31-07-09, 13:54
Może też być tak że masz zużyty osuszacz w układzie klimatyzacji i robi się chłodniej ale wilgotno, stąd może występować efekt spoconej dupy :D

kubaszow
31-07-09, 14:47
Może też być tak że masz zużyty osuszacz w układzie klimatyzacji i robi się chłodniej ale wilgotno, stąd może występować efekt spoconej dupy

A da sie jakos sprawdzic ten osuszacz czy trzeba go wymontowywac??

teg
31-07-09, 22:51
Wypierz dywaniki albo najlepiej całą tapicerkę, albo chociaż zostaw auto otwarte na kilka godzin żeby się porządnie przewietrzyło.

Tompro
01-08-09, 08:13
Może też być tak że masz zużyty osuszacz w układzie klimatyzacji i robi się chłodniej ale wilgotno, stąd może występować efekt spoconej dupy :D

A co ma wspólnego ten osuszacz klimy z wilgotnością powietrza w kabinie? Widziałeś go kiedyś na oczy?
Osuszacz klimy zbiera wilgoć/wode z czynnika chłodzącego klimy. Może mieć tylko wpływ na to, że klima lepiej lub gorzej chłodzi, jak np. będzie już przytykać obieg czynnika. Osuszacz klimy nie osusza powietrza w kabinie tak jak tu kolega sugerował, więc nie tędy droga ;)

kris-cf
01-08-09, 13:50
kubaszow a masz u siebie filtr przeciwpyłkowy??

kubaszow
01-08-09, 18:24
kubaszow a masz u siebie filtr przeciwpyłkowy??

Mam filtr i jest dopiero co wymieniony, wiec zapchany filtr odpada.