PDA

Zobacz pełną wersję : Problemy na rezerwie



blaker
19-04-06, 19:26
Gdy świeci sie juz lampka rezerwy, czesto mam problem z jazdą tzn. co jakis czas są takie 2-3 sekundowe przerwy, tak jakby samochód nie dostawał paliwa - po prostu zatrzymuje sie - co to może być???? (civic 1,5 VTEC-E D15Z3)

LIO
19-04-06, 19:45
poprostu moze brakowac paliwa :-)

moze warto filtr paliwa wymienic. Moze masz sporo syfu w baku ?

blaker
19-04-06, 19:54
filtr paliwa wymieniłem także może rzeczywiscie cos z bakiem

LIO
19-04-06, 20:12
jak masz mało paliwa, zdejmij z tyłu kanape, odkręć pływak z pompą i zajrzyj do środka baku. Roboty nie dużo, a bedziesz miał pewność.

ppm702
19-04-06, 22:39
civic 1,5 VTEC-E D15Z3
w temat proszę wpisać :? http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=10388

Piotrek Klag
21-04-06, 20:59
Gdy świeci sie juz lampka rezerwy, czesto mam problem z jazdą tzn. co jakis czas są takie 2-3 sekundowe przerwy, ...
kto normalnuy jeździ na rezerwie "często" - no chyba że raz na rok ja Cie złapie w trasie ?

reguła - poniżej 1/3 baku każde auto sie syfi bo sie wyciąga najwiekszy syf z baku - może warto sie zastosować....

Cairo
23-04-06, 10:00
Gdy świeci sie juz lampka rezerwy, czesto mam problem z jazdą tzn. co jakis czas są takie 2-3 sekundowe przerwy, ...
kto normalnuy jeździ na rezerwie "często" - no chyba że raz na rok ja Cie złapie w trasie ?

reguła - poniżej 1/3 baku każde auto sie syfi bo sie wyciąga najwiekszy syf z baku - może warto sie zastosować....
Ja jeźdze tak, że tankuje średnio 3 razy w miesiącu (co 10 dni do pełna), dojeźdzam do stanu wskaźnika paliwa na pograniczu rezerwy. Czy takie praktyki również są złe?

Piotrek Klag
23-04-06, 13:46
Gdy świeci sie juz lampka rezerwy, czesto mam problem z jazdą tzn. co jakis czas są takie 2-3 sekundowe przerwy, ...
kto normalnuy jeździ na rezerwie "często" - no chyba że raz na rok ja Cie złapie w trasie ?

reguła - poniżej 1/3 baku każde auto sie syfi bo sie wyciąga najwiekszy syf z baku - może warto sie zastosować....
Ja jeźdze tak, że tankuje średnio 3 razy w miesiącu (co 10 dni do pełna), dojeźdzam do stanu wskaźnika paliwa na pograniczu rezerwy. Czy takie praktyki również są złe?
pewnie że złe - każdy producent zaleca jazde na ilości > 1/3 baku paliwa- nie chce sie spierac ale tak sie "powinno" robić - na dnie baku mimo wszystko zawsze jest syf i tyle.... po co na tym jeździć- rozumiem że na trasie jedziesz i Cie złapie ale w "noralmych" warunkach to chyba lekka paranoja