PDA

Zobacz pełną wersję : 5D D14Z4- po jakim przebiegu wymiana rozrządu?



skubiszek
18-04-06, 20:13
Nurtuje mnie takie pytanko, nie chce mi się jechać i pytać w ASO - mam 80km do nabliższej. Po ilu tys. km zalecacie zmienić rozrząd w tym silniku? Nie jest on katowany, ale czasem zdarza mi sie wdepnąć i obrotomierz pokazuje 7tys. obr. a tak można łatwo pasek zerwać. Mam obecnie przejechane 95tys. km i tak się zastanawiam ile jeszcze mogę na spokojnie pojeździć.W jakich cenach mniej więcej bym się zamknął w jakimś warsztacie-orientacyjnie. Odrazu mam pytanko- jakie są oznaki luzów zaworowych? Stukanie?? Bo wiem, że na serwisie było regulowane ale dość dawno i nie wiem czy już by należało to zrobić?

Picias
18-04-06, 20:38
Czesc

Generalnie Hondy moga zrobic odd 80 - 90 tys na rozrzadzie. Ja w swojej Hondzie mam napisane na masce od strony silnika(jak otworzysz). Wiem ze Hondy robia niekiedy 10 tys wiecej na rozrzadzie ale ja bym nie ryzykowal. Oznaki sa taki: Lużny pasek, rolka napinajaca zaczyna chalasowac. Tak wiec wybor nalezy do ciebie ale ja bym zmienil

Pozdrawiam

Gruszka
18-04-06, 22:20
(...)nie chce mi się jechać i pytać w ASO(...)

Az mi sie nie chce wierzyc, ze nie masz telefonu, tylko musisz jechac do ASO aby zapytac o pierdołę, ktora masz opisana w ksiazce gwarancyjnej :)

W Twoim MB2 pasek zmienia sie co 120.000 km lub 96 miesiecy. W sumie, to mozesz na nim jeszcze pojezdzic.


Odrazu mam pytanko- jakie są oznaki luzów zaworowych? Stukanie?? Bo wiem, że na serwisie było regulowane ale dość dawno i nie wiem czy już by należało to zrobić?

Jesli sa luzy zaworowe, to jest i stukanie. Ale tylko na zimnym silniku. Jesli nie regulowales dawno zaworow ani nie zmieniales swiec, to juz czas abys to zrobil. Wg ksiazki powinienes to robic co 45.000 km. Model swiec NGK pasujacych do tego auta i silnika masz wydrukowany na obudowie paska.

Instrukcja zaleca takze zmiane oleju w skrzyni biegow (po 75.000 km, potem co 50.000 km). Jesli tego nie robiles, to polecam. Oczywiscie tylko MTF dostepny niestety tylko w ASO.

Reszta rzeczy do zrobienia przy tym przebiegu i wieku auta, to standardowy przeglad.

Sporo Ci sie tego nazbieralo. Ciekaw jestem kiedy ostatni raz zmieniales olej ;)

Pozdrawiam,
Gruszka

jinjet
18-04-06, 22:35
ja zrobie przy 100.tys tak tez radzil mi mechanik

Civic '99
18-04-06, 22:41
ja robiłem przy 100k ale tez przez to że ją kupiłem

wiec jak kupiłeś niedawno to radziłbym powymienic podstawowe rzeczy

kapelan
19-04-06, 09:11
koszt wymiany rozrządu wacha sie srednio w granicach 120-150zł, natomiast w serwisach Hondy - 220zł (przynajmniej tak u mnie jest)

skubiszek
19-04-06, 15:31
(...)nie chce mi się jechać i pytać w ASO(...)

Az mi sie nie chce wierzyc, ze nie masz telefonu, tylko musisz jechac do ASO aby zapytac o pierdołę, ktora masz opisana w ksiazce gwarancyjnej :)

W Twoim MB2 pasek zmienia sie co 120.000 km lub 96 miesiecy. W sumie, to mozesz na nim jeszcze pojezdzic.


Odrazu mam pytanko- jakie są oznaki luzów zaworowych? Stukanie?? Bo wiem, że na serwisie było regulowane ale dość dawno i nie wiem czy już by należało to zrobić?

Jesli sa luzy zaworowe, to jest i stukanie. Ale tylko na zimnym silniku. Jesli nie regulowales dawno zaworow ani nie zmieniales swiec, to juz czas abys to zrobil. Wg ksiazki powinienes to robic co 45.000 km. Model swiec NGK pasujacych do tego auta i silnika masz wydrukowany na obudowie paska.

Instrukcja zaleca takze zmiane oleju w skrzyni biegow (po 75.000 km, potem co 50.000 km). Jesli tego nie robiles, to polecam. Oczywiscie tylko MTF dostepny niestety tylko w ASO.

Reszta rzeczy do zrobienia przy tym przebiegu i wieku auta, to standardowy przeglad.

Sporo Ci sie tego nazbieralo. Ciekaw jestem kiedy ostatni raz zmieniales olej ;)

Pozdrawiam,
Gruszka

no cóż...srogo mnie traktujesz...więc zaczne od początku
Świece mam zmieniane co 30tyś. km na Brisk Premium ZC, Olej zmieniany systematycznie co roku (mój roczny przebieg 12 tys.km)
Olej w skrzyni też wymieniany a po co mam dzwonić do ASO skoro tu dowiem się szybciej? Nie chodzi o to że mnie nie stać ale w ASO mówią że tak jak jest książce napisane a użytkownicy mają chyba o tym lepsze pojęcie niż biurokrata prawda? Wynika z tego również że nie mam luzów choć zastanawiam się na regulacją, napewno nie zaszkodzi! Pozdrawiam

s3kawek
19-04-06, 15:39
Nurtuje mnie takie pytanko, nie chce mi się jechać i pytać w ASO - mam 80km do nabliższej. Po ilu tys. km zalecacie zmienić rozrząd w tym silniku? Nie jest on katowany, ale czasem zdarza mi sie wdepnąć i obrotomierz pokazuje 7tys. obr. a tak można łatwo pasek zerwać. Mam obecnie przejechane 95tys. km i tak się zastanawiam ile jeszcze mogę na spokojnie pojeździć.W jakich cenach mniej więcej bym się zamknął w jakimś warsztacie-orientacyjnie. Odrazu mam pytanko- jakie są oznaki luzów zaworowych? Stukanie?? Bo wiem, że na serwisie było regulowane ale dość dawno i nie wiem czy już by należało to zrobić?

Co 120 tys. Ale generalnie lepiej zrobic to wczesniej. Ja sie serwisuje u czlowieka z hondy i mowi ze w jego karierze zdarzylo mu sie dwa razy ze walnal pasek po ok 100 tys. Dwa auta niby malo w ciagu 7 lat ale tak czy siak trzeba to zrobic czy przy 100 czy przy 120 (niewielka roznica) a w razie zerwania paska wiesz co sie dzieje z silnikiem.

Gruszka
19-04-06, 19:01
no cóż...srogo mnie traktujesz...więc zaczne od początku
Świece mam zmieniane co 30tyś. km

Nie srogo ;), tylko uwaznie czytam co napisales i najzwyczajniej w swiecie probuje konkretnie odpowiedziec Ci na Twoje pytania. Co do swiec, to nawet ja zmieniam je rzadziej niestety :(


na Brisk Premium ZC

:roll:


Olej w skrzyni też wymieniany

Z ciekawosci spytam, na jaki?


a po co mam dzwonić do ASO skoro tu dowiem się szybciej?

Sam napisales, ze nie chce Ci sie do nich jechac. Wniosek byl jednoznaczny - masz problem - to jedziesz do ASO zapytac. Stad moje zdziwienie. Nie bierz tego tak bardzo do siebie :)


Nie chodzi o to że mnie nie stać ale w ASO mówią że tak jak jest książce napisane a użytkownicy mają chyba o tym lepsze pojęcie niż biurokrata prawda?

Rozwin swoja mysl, bo nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi. Czy ktos tu cos napisal o tym kogo na co stac a na co nie?


Wynika z tego również że nie mam luzów choć zastanawiam się na regulacją, napewno nie zaszkodzi! Pozdrawiam

No tak, ale wtedy najprawdopodobniej zabulisz za regulacje i nowa uszczelke. Skoro nie masz luzow, to po co robic sobie dodatkowe koszty?

Cheer up pal i pozdrawiam :)
Gruszka

skubiszek
19-04-06, 19:18
ooo i wprowadziłem Cie w błąd:( kurcze sory, w skrzyni nie był wymieniany, tylko do silnika leje Castrola Magnateca...A tej całej sytuacji nie odbieram jako atak tylko tak wiesz zacząłeś wymieniać co moją Hondziunie boli a ją nie boli nic praktycznie:) Wszak jesteśmy tu żeby sobie pomagać:)
Pozdrawiam :) :)
P.S ale słuchaj, wiem czemu nie był zmieniany- w książce serwisowej mam wpisane -zmiana po 8 latach lub 120 tys. km. stąd brak jego wymiany
A co do tego czy stać czy nie. Jak już pisałem mam do najbliższego ASO 80km, i właściwie nie jeżdze w tamte rejony więc troche kijowo jechać tak ooo... ;/

Misiu
16-05-06, 18:36
ja swojim civicu Mb zmieniam co 90tkm

reXio
17-05-06, 10:29
Brisk - nie mam dobrego zdania o tych swieczkach. Ja jezdze na NGK;

Castrol Magnatec - kupiles bo zbalamucila Cie reklama ze przywiera jak magnes?! :lol: Nie wiem czemu ale jestem jakis anty castrol jesli chodzi o olej, polecam Shell Helix, osobiscie leje syntetyka 5W-40;

Ja mam w ksiazce 100.000 lub 5 lat. I niech tak zostanie.

zaddik
19-11-12, 22:29
ja kupiłem swoja 100tys przebiegu miała , wymieniłem przy 175tys teraz mam 240tys i nic się nie dzieje , zamierzam wymienić na dniach , sadze ze przy oryginalnych częściach to śmiało co 75tyś

Marecki
20-11-12, 14:20
Jesteś chyba rekordzistą w odkopywaniu...

berserker1
20-11-12, 17:08
Hmm. Ja też mam d14z4. Nie mam go od nowości . W książce gwarancyjnej pisze że na 60 000 km był wymieniany rozrząd i koło silnika mam na plakietce, że pasek rozrządu następny na 120 tys. Mam go wymienić na 120 tys . ( aktualnie mam 109 tys.) jeżeli był zmieniony przy przebiegu 60 tys.? W książce obsługi pisze,że wymiana na 120 tys. lub co 8 lat.

Poll
20-11-12, 19:13
6 lat odkopu. CKPL twórzcie medal dla zaddika ; -)

Bodzio 5D
01-12-12, 23:35
Nieźle się Zaddik dokopał :)
Widac dzięki temu jak się kiedyś Kolega Gruszka mocno udzielał :)))

krzys_o
23-02-13, 16:34
Mam do wymiany rozrząd u siebie, silnik D14Z4, możecie mi doradzić jaki zestaw będzie dobry? (dobry czyt. wystarczy na 100kkm).
Poprzednio wymieniałem pasek na Mitsuboshi, jednak teraz skłaniał bym się na Gates'a, nie wiem jaka rolka i pompa, jak by ktoś podał jeszcze nry katalogowe było by super.
Pomóżcie w wyborze bo wpisy na forum są dosyć stare i może coś się zmieniło w tej kwesti.

MM63
23-02-13, 18:19
Ja mam gatesa i dają 60k km gwarancji.
Co do reszty, to nie pomogę, bo ja mam D14A2 i nie wiem, czy podchodzą te same części. Najlepiej zapytaj w najbliższym sklepie.