PDA

Zobacz pełną wersję : Montaż CB (6gen/3d/HB)



Jacq
16-04-06, 18:29
WItam,

Zastanawiam sie nad zamontowaniem CB w mojej Hani.
No i tu pytanie do tych co posiadają:

-jak macie zamontowane tu CB (nie chodzi o antene)
-jak macie podłączone CB (chodzi mi o elektrykę)

Zastanawiam się jak to zrobić aby po montażu CB nie rzucało się
w oczy, było zamontowane estetycznie i funkcjonalnie...

Pozdrawiam

PS.
Fotki i linki mile widziane

lukasjuve
16-04-06, 19:17
Również będę montował CB i też chciałbym by było niewidocznie ale mogę powiedzieć jak ma zamontowane kolega: Alan 100+ zaraz pod fabrycznym miejscem na radio, jednak ja mam w tym miejscu półeczkę więc będę montował z boku przy prawej nodze na tej półce. Jeśli chodzi o antenę to bedzie to Alan Mini Mobile lub Snake zamocowany na klapie bagażnika (sedan, coupe), jednak z CB polecam takie z wbudowanym filtrem, bo w alanach ciężko później je wyeliminować za pomocą najprostszego zewnętrznego filtru przeciwzakłóceniowego.

LIO
16-04-06, 21:57
czy to oby odpowiedni dzial do tego ?

E2rd
16-04-06, 22:46
Ja osobiście mam antenę na magnesie i wrzucam radyjko tylko na trasy, z doświadczenia w mieście mało się przydaje. W 6gen dobrze radyjko wkłada się we wnęke za wajchę biegów (oczywiście jakieś płaskie radyjko np.: Alan 100).
Zasilanie najprościej z zapalniczki.

Jakby kto chciał na stałe albo na wyjazdy w okolicach Wawy mogę pomóc z montażem i wystrojeniem anteny. Jak co na PW proszę.

ppm702
17-04-06, 13:30
zły dział, przelot na car-audio.

Elektryka - "+" i "-" bezpośrednio z aku, montaż po lewej stronie kolumny kierowniczej (jedne z pierwszych fotek w moim wątku na "nasze hondy"

E2rd
17-04-06, 15:24
Też dobry patent ppm702 widziałem :) Widzę, że to chyba przygotowania na zlot hehehe. Co do podłączeń to jakby się kto na zapalniczkę zdecydował, musi pamiętać, że działa po pierwszej pozycji kluczyka. (Ja osobiście na postoju nie używam, więc niepotrzebne).

Patent z anteną ppm'a też jest dobry.

Simonides
18-04-06, 00:21
ja mam CB w 6 gen w 3d
zasilanie z zapalniczki
wkladam w szufladke na dole normlanie zaginajac kable i idealnie pasuje nie przeszkadzjac pracy skrzyni
a do tego raz dwa i wyjete :)

Jacq
18-04-06, 08:13
hmm..

A ja zastanawiam sie nad montażem w schowku
po stronie pasażera..

Radio byłoby schowane i wyprowadziłbym głośnik zewnętrzny.

W razie potrzeby wystarczyłoby tylko wyjąć mikrofon.


Pozdrawiam

woodie
19-04-06, 11:13
Niepraktyczne - masz pasazera, a klient na CB poda ci komunikat: "Przejdz na 21" i co? Bedziesz schowek otwieral? Ja mam po prawej stronie kolumny srodkowej (co prawda to 5gen) - siegam spokojnie do przelacznikow, radio nie rzuca sie w oczy. Look na Nasze Hondy - tam jest fotka.