PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z drzwiami w Vgen



pascalek
16-04-06, 02:51
Witam
Jestem posiadaczaem Civica Vgen z 92 roku, hb. Jest taki problem:
W czasie deszczu szyby w drzwiach sa pokryte kroplami. Po opuszczeniu i podniesieniu szyby, krople nadal zostaja. Czyli uszczelki nie przylegaja do szyby.
Z tymże jest taki motyw, że jeśli naciskam zewnętrzną blachę drzwi to uszczelka jakby dochodziła. Wygląda na to, że drzwi są źle złożone/skręcone nie wiem nie rozbierałem ich.
Spotkał się ktoś z was z czymś takim, lub wie jak to rozwiązać ? Proszę o pomoc. Pozdro

wojtass_maniak
16-04-06, 09:56
Lepiej rozkrec i sprawdz bo jak masz nieszczelnosci to mozesz miec mala powodz w drzwiach :)

_Qba_
16-04-06, 12:31
zarowno w moim jak i w wielu innych jest tak samo wiec chyba to norma

MacK
16-04-06, 14:00
uszczelki nie przylegaja do szyby


zarowno w moim jak i w wielu innych jest tak samo wiec chyba to norma
tak ma być, jakby uszczelka przylegała do szyby podczas opuszczania i podnoszenia wtedy szybko szyba zostałaby porysowana przez piasek zalegający między szybą i uszczelką. Tak jest ten układ zaprojektowany że najpierw szyba odsuwa się od uszczelki i dopiero wtedy zjeżdza w dół. A tak naprawdę to nie jest to uszczelka tylko listwa maskująca :wink:

wojtass_maniak
16-04-06, 14:22
Ale podczas opuszczania szyby woda zostaje na zewn czyli zbiera ja listwa/uszczelka. Jesli po podniesieniu woda dalej jest na szybie to cos jest nie tak.

Turtles
28-01-07, 19:28
to norma.Wiekszość z nas ma tak samo.
Mój poprzednik pisał jasno ze gdyby uszczelka/listwa maskująca przylegała do szyby szyba byłaby rysowana w momencie opuszczania.. tak więc analogicznie- szyba nie będzie przylegała także w momencie jej podnoszenia- i bynajmniej nie jest to wina złego spasowania drzwi.

Jarek104
28-01-07, 19:49
To przo kazji pytanie o opuszczanie szyb...
silniczki elektryczne, dwie szyby i dwa problemy...
1. w drzwiach kierowcy szyba ma takie momenty, ze schodzi jakby po skosie i w tym momencie prawie staje, trzeba ją minimalnie podnieść i już jedzie normalnie w dół.. Co z tym zrobić?
2. w drzwiach pasażera szyba strasznie wolno się podnosi, opuszcza się normalnie... w czym problem? Pomóżcie, bo już szału dostaje...

Turtles
28-01-07, 19:55
To przo kazji pytanie o opuszczanie szyb...
silniczki elektryczne, dwie szyby i dwa problemy...
1. w drzwiach kierowcy szyba ma takie momenty, ze schodzi jakby po skosie i w tym momencie prawie staje, trzeba ją minimalnie podnieść i już jedzie normalnie w dół.. Co z tym zrobić?
2. w drzwiach pasażera szyba strasznie wolno się podnosi, opuszcza się normalnie... w czym problem? Pomóżcie, bo już szału dostaje...

ad1.proponuję rozkręcić boczek drzwi i wyregulować cały mechanizm. ustaw równą szczelinę na całej długości krawędzi szyby i podokręcaj.Przy tej czynności proponuję odrazu "spryskać" gumowe prowadnice szyby oraz miejsca gdzie mechanizm opuszczania się zgina silikonem w sprayu- powinno to sprawić ze szyba bedzie się zarówno sprawnie opuszczała jak i podnosiła..

ad2.Analogicznie proponuję rozebrac i "spryskac" wszystkie wyżej wymienione elementy silikonem.. powinno pomóc..

Bo gdyby to była kwestia przełącznika szyb w drzwiach to w ogóle raczej by Ci nie łapało i albo by sie nie opuszczała wcale albo nie podnosiła.. wiec sadze ze to kwestia smarowania..

Jarek104
28-01-07, 21:31
OK, dzieki za rade, jutro sprobuje.
pytanie tylko, boczek jest na zatrzaskach pewnie w większści. Czy jest jakiś patent na zdjęcie go tak żeby ich nie popsuć?

Turtles
28-01-07, 21:37
boczek musisz wpierw odkrecić po bokach z wkrętów(nie pamietam czy pod spodem drzwi tez są czy nie)- lepiej sprawdz, no i potem cięgniesz do siebie.. generalnie nie powinno się nic popsuć.. jak Ci jakims trafem strzeli jedna spinka nie bedzie tragedi choc generalnie nie powinno byc problemów.

Daj znać czy udało się coś zrobic!

PozdrO

Niclaus
28-01-07, 23:57
Sorry że podłączam się ze swoim problemem pod temat, ale nie chcę zakładać kolejnego. :angel:

Zonk jest nastepujący - przy opuszczonej (choćby trochę ) szybie drzwi zamykają się na dotyk. Niestety jeżeli "zamknę okno" to szyba tak jakby wygina górną ramę i trzeba użyć pewnej siły aby zamknąć drzwi.

Podejrzewam, że moje autko miało kiedyś lekkie PUK i dlatego tak się dzieje, jednak chciałbym coś z tym zrobić (próby regulowania zawiasów i zamka nie pomogły).

Może jest jakiś zwód z określonym ustwieniem silniczka/prowadnic szyby or sth :(

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie :piwo2:

Turtles
29-01-07, 00:00
a próbowałeś regulowac ustawienie szyb na zamknietych drzwiach?
Wpierw ustaw "idealnie" zawias drzwi.. tak aby zamykały sie bez otarć itp itd.. zeby nie było zadnego ale, a nastepnie zdejmij boczek i na zabknietych drzwiach spróbuj wyregulowac szybę..
Przyznam ze jest to dość dziwne.. ale.. kto wie jaka była przeszłość autka...
jest tez opcja, ze gumowa prowadnica się juz wyrobiła i szyba w pewnym momencie z niej wyskakuje i biegnie innym torem...

Niclaus
29-01-07, 01:27
Wiem, że pytanie lamerskie ale

jak się reguluje szybę :pomocy: ??

Turtles
29-01-07, 01:32
poniżej schemat. powinno to mniej więcej tak samo wygladac u Ciebie.. po rozkręceniu i zdjęciu boczka mozna to intuicyjnie zrobić :)

http://img262.imageshack.us/img262/4610/regulowanieszybey4.th.jpg (http://img262.imageshack.us/my.php?image=regulowanieszybey4.jpg)

Powodzenia! i daj znac czy sie udało!!

Lcfr
29-01-07, 08:14
poniżej schemat. powinno to mniej więcej tak samo wygladac u Ciebie.. po rozkręceniu i zdjęciu boczka mozna to intuicyjnie zrobić :)

Obrazek (http://img262.imageshack.us/my.php?image=regulowanieszybey4.jpg)

Powodzenia! i daj znac czy sie udało!!

Turtles dobrze pisze...
Za regulacje odpowiadaja te 2 sruby które pozwolilem sobie zaznaczyc na jego scanie
W starszych autach powastaje tam tak duzy luz,(+luz na zebetce mechanizmu) który z czasem uniemozliwia regulacje
W wielu przypadkach jednak nie trzeba nic kombinowac oprócz własnie małej regulacji

http://img77.imageshack.us/img77/8105/regulowanieszybey4as8.th.jpg (http://img77.imageshack.us/my.php?image=regulowanieszybey4as8.jpg)

Niclaus
29-01-07, 18:52
Dziękuję za info, mam nadzieje, żę okaże się pomocne.

Na razie odpuszcze sobie rozbiórkę drzwi (mam je wygłuszone matami) i poczekam na cieplejsze dni. Wtedy regulację szyby połącze sobie z malowaniem listw i klamek.

Pozdrawiam