PDA

Zobacz pełną wersję : Załamany pasek rozrządu



kopatshu
21-07-09, 23:31
Witam serdecznie. Zakupiłem dziś komplet rozrządu do swojego d13b2... pompa wody GMB, rolka GMB i pasek... prosiłem ich o Mitsuboshi, a przywieźli mi Contitech. Nie widziałbym przy tym większego problemu, jednak po dokładnym obejrzeniu owych gratów w domu stwierdziłem iż na tym właśnie nowym pasku jest załamanie pomiędzy dwoma ząbkami. Co w takim przypadku robić, czy iść i truć im dupę o przywiezienie mi paska bez załamania, czy zamontować sobie taki, tylko pytanie czy akurat na tym felernym zagięciu nie będą powstawać nadmierne siły, które mogą spowodować jego pęknięcie??? Z góry dzięki za pomoc.:confused:

s3b
21-07-09, 23:33
Ja bym oddał i kazał przywieźć pasek Mituboshi. Jeśli zamawiałeś Mitsu to taki mają Ci przywieść, a jak nie to zwrot kasy i wtedy pójdziesz go sobie gdzie indziej kupić.

Konrad84
21-07-09, 23:34
ale co to jest załamanie ? pęknięcie ? czy zgniecnie ?

kopatshu
21-07-09, 23:40
zagnieciony jest tak, że to włókno szklane oblane gumą wylazło nieco na bok, efekt jest taki, że jak się ten pasek przemałaździ w łapkach po całym obwodzie to właśnie w tym jednym miejscu jest fatalnie zagięty.:(

crash
22-07-09, 08:16
wez oddaj dla spokoju, ja mam naklejke od paska contitech :D tą z info ze byl wymieniany .... ale pasek mitsu

molekss
22-07-09, 12:15
ja bym go oddał i żądał tego co zamówiłeś czyli Mituboshi

ps. wątek o pasku rozrządu trochę nie pasuje w dziale "układ jezdny", sorry za OT

skolopendra
22-07-09, 15:44
tylko pytanie czy akurat na tym felernym zagięciu nie będą powstawać nadmierne siły, które mogą spowodować jego pęknięcie?

będą takie siły

Piter
22-07-09, 16:17
Wymieniaj - ja raz miałem problem z paskiem contitech (nowym) kurczył się pod wpływem temperatury - po rozgrzaniu straszliwie się naciągał - to jest jakiś bubel - wymieniłem na mitsuboshi i problem znikł - Pozdrawiam

teg
27-07-09, 20:28
Ja bym nie ryzykował i wymienił :/ Dla świętego spokoju.

vrod
27-07-09, 20:42
bez problemu zamieniął tylko paragon