PDA

Zobacz pełną wersję : POTRZZEBNA POMOC, PORADY: Civic 5 coupe VTEC



clash
24-01-05, 00:18
Witam jestem nowy i potrzebuje kilku solidnych RAD :) mianowicie mam na oku honde civic coupe z silnikiem d16z9 (sohc vtec) z konca 94 (rejestracja 95) i przebiegiem ok 180k km (serwisowana do 150 k km samochod urzytkowany Belgii ) stan jest na prawde niezly co dalo sie stwierdzic po krotkich testach :)... to tyle o aucie :)

chcialbym wiedziec co mnie czeka w najblizszym czasie do wymiany, a co musze zrobic odrazu po kupnie?
prosze o podanie poszczegulnych elementow z orientacyjnymi kosztami

LIO
24-01-05, 00:41
chcialbym wiedziec co mnie czeka w najblizszym czasie do wymiany, a co musze zrobic odrazu po kupnie?
a co my wrózki jestesmy
a ksiazke serwisowa ma co robione do tego czasu bylo ??
napewno olej w silniku... reszta na podstawie tego co zapisane w ksiazce.
Jak nie jestes jej pewny, to pasek rozrzadu i rolke napinacza i wszystkie plyny, swiece, reszta do obejrzenia w jakim jest stanie

SAJENS
24-01-05, 08:26
Dokladnie jak nie widac golym okiem i nie slychac wprawnym uchem to nie ma co sie wypowiadac. Co z tego ze ci napiszemy ze masz wimienic to i tamto jak np zanim kupisz to wlasciciel wymieni te zeczy bo tez dba o autko. Dowiedz sie dokladnie co i jak a wtedy napewno cos ci doradzimy.

SAJENS

clash
24-01-05, 08:40
w najblizszym czasie przejrze ksiazke serwisowa zdaje sobie sprawe ze stan niektorych elementow i ewentualne braki da sie poznac dopiero po pewnym czasie.
czesciowo mi odpowiedzieliscie oczywiscie wymienie wszystkie plyny ale chcialbym poznac tego koszt no i rozrzad wiem ze wymienia sie co 60k km ale czy tylko pasek czy +rolki i napinacze (jaki koszt),
samochod ma tez dzialajaca klimatyzacje zalecacie zrobic jakis przeglad?

pytam o to wszystko dla pewnosci, wprardzie wiem ze po postawieniu samochodu na solidny przeglad przed rozpoczeciem nim jazdy w solidnym warsztacie powinni mi doradzic co nalezaloby zrobic :)

Rikoo
24-01-05, 08:45
Jak ma klime to tez zrob jej przeglad a co do rozrzadu to wymienia sie wszystko pasek,rolki ,napinacze wszystko za jednym zamachem a nie pokolei za jakisz czas.
MIeszkasz w Bialymstoku wiec poszukaj jakiegos klubowicza z okolicy a sa tacy i spytaj czy z toba pojedzie moze odrazu ci powie co i jak.
Pozdrawiam Rikoo

SAJENS
24-01-05, 11:29
Dokladnie tak jak ci napisal riko wyminiaj wszystko paski i rozki oraz napinacz bo oddzielnie nie ma sensu. Chlopaki podpowiedzcie mu do jakie warsztatu najlepiej sie udac zeby go nie skroili i zeby byl zadowolony, ja nie moge bo nie znam tam u was :)

Pozdrawiam SAJENS

LIO
24-01-05, 13:10
rozrzad wiem ze wymienia sie co 60k km
co 120k km, w najgorszym wypadku 90-100 k km

havok
24-01-05, 16:37
Clash, możesz się stołować w Hryniewiczach z autem, ja nie narzekam. Daj znać czy chcesz, to podam Ci numer na PW. Tam szef Ci obejrzy autko z każdej strony i zaproponuje co uważa za rzecz do roboty. Z płynami to też jak uważasz (z beczki będzie tańszy), ale pamiętaj, że zamienniki paru rzeczy w aucie to szajs i tylko ASO Ci pomoże (czyli np. kable, płyn do skrzyni).

dareka2
24-01-05, 18:26
Niedawno kupiłem podobny model i w podobnym wieku tylko przebieg 99 tkm i serwisowana do 90 tkm, wymieniłem rozrząd, chłodnicę, świece no i hamulce tzn: tarcze i klocki.

LoBo
24-01-05, 18:43
standardowo po kupnie sie wyminia olej, plyny, pasek,. kupisz to pojedz do jakiegos dobrego serwisu i niech ci zrobia oprzeglad konkretny, w wielicarze tak ikosztuje 50zeta a z kompresja chyba 80 ( 3 lata temu w poprzedniej to robilem)