PDA

Zobacz pełną wersję : Accord TDI



siemaR
14-04-06, 21:03
Potrzebuję w miarę wygodny, duży, w granicach rozsądku ekonomiczny, i nie bardzo mułowaty samochód. Coraz poważniej zastanawiam się nad accordem, nie mam kompletnie doświadczenia z dieslami, do gazu raczej się nie przekonam, chętnie poczytam doświadczenia użytkowników, ewentualnie jakieś argumenty za i przeciw, które mi wybiją ten wybór z głowy, albo utwierdzą w słuszności moich przemyśleń.
EDIT:
nie konkretnie ten, ale coś w tym stylu: http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C1023375 , budżet jest ograniczony do ok 20k ;) Pakować się w diesla ? :D

Dzida
14-04-06, 21:12
A kto te silniki dla Hondy robil? Rover? :/

Wombat
14-04-06, 21:36
nie bierz tego diesla. Ludziki maja jaja z tymi silnikami.

siemaR
14-04-06, 22:08
prawie mnie przekonałeś :) Zdaję sobie sprawę że H to nie diesel, ale założenia są takie jak wyżej a nie inne, do zabawy i jeżdzenia to nie jest słuszny wybór, ale nie bardzo widzę inną markę i szukam jakiegoś kompromisu - ten wydawał mi się niegłupi. Jak naprawdę accord z tymi silnikami jest tragiczny to trudno. A jakieś konkrety z tymi jajami :D ? Awaryjne toto ? Szybko się zużywa? :smile:

Dzida
15-04-06, 01:19
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?p=176247#176247

"Witam Od niedawna mam taka Hondzie. Powiem jedno szukaj materialow do Rovera 620sdi to sa 2 identyczne samochody!! silnik i caly osprzet silnika jest Rovera.Ogolnie te Tdi byly skladane w UK;] poprzedni wlasciciel opowiadal jak zamawial linki do szyberdachu to w hondzie nie mogli sciagnac wiec pojechal do salonu Rovera i bez problemu za kilka dni dostal czesci;] tak jest ze wszystkim..."

"nieznam sie na accordach ale jedno wiem silniki diesla som od rovera do roku 2003"



Mi by tyle argumentów wystarczylo

tomi
15-04-06, 01:24
aaaaaabbsolutnie nie warto kupowac accorda TDI ani on zwawy ani on ekonomiczny ani on bezawaryjny i jeszcze kultura pracy silnika pozostawia wiele do zyczenia....

Wombat
15-04-06, 03:12
za 15 koła kupił bym accorda 2.2 w benzynie, załozył mu dobrego gaziora i skazal na dożywocie

borkomar
11-10-06, 16:35
Hej nowy sie klania :-)
Sam bede szukal czegos miedzy 20-30K i sie kurka waham niesamowicie - civic prawie w cenie accorda widze hmm.Co Panowie doradzicie ciekawego??Myslalem nad accorde 1.8 z 2000 raku ale ludziska narzekaja na ten motor tutaj - wiec chyba odpuszcze.Widzialem Accorda coupe mozna w rozsadnej cenie kupic - Tylko 3 furtki ehh.Rebusik jest do rowiazania - pmocy :?:

przemir
11-10-06, 17:25
a ja jezdze roverem 400ka czyli 2.0 TD/105koni/`98 - NIE TDI !!!!! w domu tez jest Audi A3TDI 110ka wiec male porownanie
te same silniki sa w 400kach 600kach civach 5d i accordach

silnik nie jest produkcji rovera - nie wiem czyj - ale bardziej podchodzi mi pod isuzu - Scorpion moze cos powie wiecej /

spalanie - litr wiecej niz TDI uzytkowane w tych samych warunkach
kultura pracy - wieki wstecz do TDI
osiagi - wolniejszy od A3 - rowne osiagi z A4TDI kombi /116 na hamowni/
wiec uwazam ze jak na auto do jazdy do pracy jest super

27pazdziernika bedzie w moich rekach 2lata - przejechalem nim 45k km /narazie/ stan licznika 131k km

Naprawy - rozrzad bo trzeba, olej bo trzeba /wymieniam co 8-9k km wtedy jest nawet cichy/, klocki bo trzeba - zadnych innych napraw nie robilem i nie trzeba
zycze sobie i wam tylko takich aut
600ka /accord ciezsza wiec wolniejsza ale civa z tym motorem polecam - dodatkowo b podatny na mody np w rekach P. Marka :wink:

mi spala 6,5l/100 - ale w tzw PSJ - schodzi na duzo mniej w trasach - rodzice pojechali do kolobrzegu i wrocili na zbiorniku - ja tej sztuki nie potrafie powtorzyc na trasie wawa-gdansk-wawa :D ale to wsio zalezy od stylu jazdy mi sie zazwyczaj wszedzie spieszy :(

borkomar
11-10-06, 17:37
Mi civic w trasie spala 6.5 -7 L przy normalnej jezdze 130-140 km/h uwazam to za super wynik - jezdzac bardzo spokojnie jestem wstanie zejsc ponizej 6L w trasie oczywiscie - wiec po co sluchac klekotu i martwic sie czy auto odpali w zimie.
NO ale wiem ze w wiekszym aucie benzynka pali wicej od diesla i dlatego sam sie bede wahal przed zakupem.
Apropos TDI to jest to epoka wstecz za CR.

dimo
20-10-06, 19:47
Moj tata ma taki samochodzik... Spoko furka ten accord w dieslu... przyspaisza nawet nawet... rodziny, komfortiwy, bezawaryjny... Ja tam mam civica i ogolnie w rodzinie jestesmy wierni Hondzie... Pozdrawiam wszytkich. Pa :)