PDA

Zobacz pełną wersję : Aparat zapłonowy - jak wyprzedzić zapłon gdy koniec skali?



Furious
14-04-06, 20:58
Problem jest nastepujacy... trzeba wyprzedzić zapłon o kilka (moze kilkanaście) stopni... ale skala sie juz dawno skonczyla.... :/
Aparat jest seryjny D15B7, głowica teraz siedzi z D16Y7.
Czy da sie jakos wewnatrz aparatu wyprzedzić zapłon (przerobić go)? Albo moze jakiego innego aparatu potrzebuje?

edit:
mialem na mysli wyprzedzić a nie cofnąc ale mniejsza z tym

Sławek
14-04-06, 21:53
Musisz rozwiercić tzw. fasolki, czyli trzy otwory do których wchodzą śruby mocujące aparat.
To chyba jedyne sprawdzone rozwiązanie. :roll:
Sławek

Wally
14-04-06, 22:26
... a moze przestawic rozrzad o 1 zabek? :?: :D

Dzida
14-04-06, 22:27
A może kręcić aparatem w druga stronę??

Buahaha!!

kiko
14-04-06, 22:42
bolce przespawac . i tyle !

Furious
14-04-06, 22:51
hmm... jeszcze wpadlem na pomysla ze moze kable WN mam za dlugie (bo są bez kitu jakieś długie :/) i moze one opuźniaja mi tak zapłon... nie wiem czy to ma az takie znaczenie

kiko
15-04-06, 08:45
nie wydaje mi sie zeby to mialo jakies znaczenie. moze masz rozrzad o» zabek przestawiony ?
a jak masz inna glowice to zobacz czasem czy nie masz lekkiego przesuniecia i 0,5 zabka. ja tak kiedys mialem i, to byla przyczyna

Misiek
15-04-06, 09:17
ja u siebie dospawałem przedłużenia uszu w obudowie aparatu zapłonowego,
ale może starczy jak poprzecinasz skarjną część uszu i skręcisz to śróbami,
tak też jeździłem swego czasu.
pozdr,
michał

Furious
15-04-06, 09:23
czy nie masz lekkiego przesuniecia i 0,5 zabka
mam, ale to byl efekt jakby zamierzony



ale może starczy jak poprzecinasz skarjną część uszu i skręcisz to śróbami
juz to zrobilem

sajmon1100
16-04-06, 14:03
czy nie masz lekkiego przesuniecia i 0,5 zabka
mam, ale to byl efekt jakby zamierzony



ale może starczy jak poprzecinasz skarjną część uszu i skręcisz to śróbami
juz to zrobilem
a co ci sie z fura dzieje? zle jezdzi czy jak?

Furious
16-04-06, 14:44
a co ci sie z fura dzieje? zle jezdzi czy jak?

nie ma mocy na niskich obrotach, dopiero od 5000rpm zaczyna *******alac, lampa byl sprawdzany zaplon i jest mocno opozniony

elmer
16-04-06, 15:40
Czy rozrząd masz dobrze ustawiony? Czy koło rozrządu jest takie samo jak w B7?
Obawiam się, że może czekać Cię zakup aparatu zapłonowego z Y7, ew. samej podstawy.

Furious
16-04-06, 15:50
Czy rozrząd masz dobrze ustawiony? Czy koło rozrządu jest takie samo jak w B7?
Obawiam się, że może czekać Cię zakup aparatu zapłonowego z Y7, ew. samej podstawy.

Rozrzad jest OK, no ale to sprawdzi sie jeszcze raz. Kolo rozrządu jest ze starej głowicy czyli z B7. Wiec powinno byc OK.
Mysle teraz nad dospawaniem nakretek przy mocowaniach aparatu w glowicy i wkrecaniu aparatu w te nakretki.... co o tym myslicie?

Misiek
16-04-06, 16:40
daj spawaczowi aluminium samą obudowę aparatu aby dospawał ci przesłużenia uszu,
koszt jakieś 20 - 30 PLN, później pilnik, kreda i do roboty, alu łatwo się obrabia, można użyć jakiegoś frezu jak jest pod ręką.
Ja w taki sposób przerobiłem zwiększyłem zakres o 2 cm.
czas pracy około 2h.
polecam takie rozwiązanie, bo przeze mnie sprawdzone,
Pozdr,
Michał

PS w razie pytań wal na PW

Wielki
17-04-06, 01:03
mi sie wydaje ze problem tkwi w czym innym .... poniewarz mam tak samo w b16 a zminialem kolka rozrzadu na regulowane i uszczelke pod glowica i to samo jest ... po drogie u hondy powinien zapalac sie check jak by zle byl rozrzad zapalony racja czy sie myle

Furious
17-04-06, 09:25
am tak samo w b16 a zminialem kolka rozrzadu na regulowane i uszczelke pod glowica

No faktycznie to sie zgadza... głowice mam niższą, uszczlke niższą, kółko rozrządu stare od B7, pasek krótszy o 2 zęby (pasek od D16Z6).
Moze przestawie rozrząd o jeden ząbek w drugą strone i zobaczymy jak będzie...

elmer
17-04-06, 10:23
Obniżenie głowicy powoduje opóźnienie wałka rozrządu - to by się zgadzało.
Spróbuj wyprzedzić wałek o jeden lub dwa zęby (jeden ząb to chyba 4,75 stopnia, jeśli pamięć mnie nie myli).

Wielki
17-04-06, 11:16
jak sie uda to daj znac .. tylko na poczatku zakrec wałem recznie czy nie ma kolizji !!!

rem36
17-04-06, 12:17
Spróbuj wyprzedzić wałek o jeden lub dwa zęby (jeden ząb to chyba 4,75 stopnia, jeśli pamięć mnie nie myli).

nie no panowie co wy mowicie.... takie wyprzedzenie spowoduje ze fazy rozrzadu pojda sie jebac i o poprawnym dzialanu silnika mozna zapomniec.... Mozna oczywsicie dorobic mocowania ale to takie srednio finezyjne rozwiaznie :) rozchodzi sie oto czy da sie przestawic cos w samym apracie, czujnik, magnes, mocowanie ktore wchodzi w walek???

Misiek
17-04-06, 12:54
można przeobić wypust z wałka aparatu, który jest łącznikiem z wałkiem rozrządu,
ja u siebie przewierciełem go tak aby mocować go do wałka aparatu o 5 stopni w którąś stronę, tylko teraz nie pamiętam w którą.
Rozwiązanie bardzo proste ale bardzo ciężko oszacować prawiłowe rzomieszczenie nowego otworu. U mnie mimo tego zabiegu i tak trzeba było powiększyć zakres regulacji obudowy aparatu.
Pozdr,
Michał

[ Dodano: Pon 17 Kwi, 2006 ]
http://img125.imageshack.us/img125/6239/distrybutor2qk.th.jpg (http://img125.imageshack.us/my.php?image=distrybutor2qk.jpg)

[ Dodano: Pon 17 Kwi, 2006 ]
uwaga zapomniałem zaznaczyć zieloną kropkę;)

sajmon1100
17-04-06, 19:58
Problem jest nastepujacy... trzeba wyprzedzić zapłon o kilka (moze kilkanaście) stopni... ale skala sie juz dawno skonczyla.... :/
Aparat jest seryjny D15B7, głowica teraz siedzi z D16Y7.
Czy da sie jakos wewnatrz aparatu wyprzedzić zapłon (przerobić go)? Albo moze jakiego innego aparatu potrzebuje?

edit:
mialem na mysli wyprzedzić a nie cofnąc ale mniejsza z tym
a ile mozna bezpiecznie wyprzedzic?

Wielki
17-04-06, 20:39
panowie ale u mnie dzialalo wszystko git !! wiec nie mozliwe aby trza bylo zmieniac i przerabiac aparat :? czesto sie zdaza ze kolka nie sa zbyt precyzyjne lub znaki... ja sprobuje cofnac o jeden zabek walek ssacy to by wychodzilo wlasnie taki luz na kole pasowym ... u mnie byly zmieniane walki wiec mozliwe ze ssacy potrzebuje wyprzedzenia :roll: kozwa same problemy :?

[ Dodano: Sro 19 Kwi, 2006 ]
mam jescze jedno pytranie , co t oznacza kiedy nie moge idealnie ustawic rozrzadu .... tzn zawsze jedna polowka jest delikatnie z przodu ...???