PDA

Zobacz pełną wersję : lampy z allegro



Bero
15-06-04, 20:24
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=26815945
co o tym myslicie?? warte to cos?? bo jest szansa ze uda mi sie taka kase wytrzasnac...

elmer
15-06-04, 20:28
Nie nie nie :shock:
Nie za takie pieniadze. Takie lampy na ebay.com mozna kupic za USD 100-120, to pewnie za niewiecej niz 800 PLN moglbys je miec przed soba na stole.

Poza tym od tego sie szybszym nie jest. Jak dla mnie zbytek :) Tzn. wolalbym na co innego przeznaczyc pieniadze.

Pozdrawiam

Amadeus
15-06-04, 20:36
Lampy konkret nie ma to jak AngelEyes cena nawet nawet , u nas tez mozesz zakupic po bardzo podobnej cenie .Te 800 PLN to troche na wyrost chyba ze doliczymy do tego przesyłke, cło i podatek(bo to tez moze sie zdazyc). :D

elmer
15-06-04, 20:39
to pewnie za niewiecej niz 800 PLN moglbys je miec przed soba na stole.

Czyli ze wszystkim 8)

Szymon Septic
15-06-04, 21:06
Szkoda ze do mojej takich lamp nie ma :cry: A Jakby byly to zaraz....

Bero
15-06-04, 21:44
Szkoda ze do mojej takich lamp nie ma :cry: A Jakby byly to zaraz....
Ty przynajmniej masz xenony...

Szymon Septic
15-06-04, 21:47
Szkoda ze do mojej takich lamp nie ma :cry: A Jakby byly to zaraz....
Ty przynajmniej masz xenony...mialem.... :cry: jakbym mial takie lampy soczewkowe to bym zalozyl xenon a na tych co mialem to wies jak nic...zero dlugich...oslepialo innych :cry: Choruje teraz na soczewki

Bero
15-06-04, 22:05
Amadeus, a jestes w stanie takie lampy sciagnac??

sc0rpion
15-06-04, 23:30
te lampy wygladaja jak kupa
zauwaz ze nikt (no prawie nikt) takich w US nie montuje

Bero
15-06-04, 23:47
te lampy wygladaja jak kupa
zauwaz ze nikt (no prawie nikt) takich w US nie montuje
akurat te na zdjeciu mi sie nie podobaly, ale ten typ lampy bardzo mi sie podoba

sc0rpion
15-06-04, 23:51
ja bym zostawil seryjne, lub kupil te od ctra badz przerobil te co masz
szkoda kasy na te z US z reszta ich jakosc wykonania pozostawia wiele do zyczenia
a ten opis kolesia z allegro to w ogole mnie rozpier*ala haha HIT tuningu :lol:

Bero
15-06-04, 23:52
ja bym zostawil seryjne, lub kupil te od ctra badz przerobil te co masz
szkoda kasy na te z US z reszta ich jakosc wykonania pozostawia wiele do zyczenia
a ten opis kolesia z allegro to w ogole mnie rozpier*ala haha HIT tuningu :lol:
mowisz o przerobieniu na xenony?? czy jakas inna przerobka??

Rikoo
15-06-04, 23:59
Ja mam takie

sc0rpion
16-06-04, 00:06
ja bym zostawil seryjne, lub kupil te od ctra badz przerobil te co masz
szkoda kasy na te z US z reszta ich jakosc wykonania pozostawia wiele do zyczenia
a ten opis kolesia z allegro to w ogole mnie rozpier*ala haha HIT tuningu :lol:
mowisz o przerobieniu na xenony?? czy jakas inna przerobka??

nie nie mowie o xenonach
poszukaj sobie zdjec ctra to zauwazysz roznice
chodzi o to ze te z ctr maja czarne srodki

Bero
16-06-04, 00:07
Ja mam takie
nie do konca, bo Twoje chyba nie sa tak lakierowane. w kazdym razie chodzi mi wlasnie o takie jak Twoje. skad sciagnales i ile Cie ta zabawa kosztowala??

Rikoo
16-06-04, 00:10
sciaglem ze stanow a przyjemnosc mnie kosztowala jakie 800zl na polskie

Bero
16-06-04, 00:13
Rikoo, a jaka to firma??

Rikoo
16-06-04, 00:21
ta firma to sonar ma i przod i tyl ich :D

Bero
16-06-04, 00:27
ta firma to sonar ma i przod i tyl ich :D
nie dam Ci zyc
brales bezposrednio od producenta, czy od jakiegos handlarza?? i w jaki sposob placiles??

Amadeus
16-06-04, 00:28
Amadeus, a jestes w stanie takie lampy sciagnac??

Tak tak jestemy w stanie takie lampy sciagnac , jak byl bys zainteresowany to daj mi znac na maila lub na gg 1660711 .

Rikoo
16-06-04, 00:34
kumpel jak byl na praktykach to mi zalatwil ja wyczailem je na ebayu on dzwonil i mi sie dogadal i wyslal a kaske dalem mu w polsce

SAJENS
16-06-04, 18:16
Soczewkowe lampy robia wrazenie a jeszcze z swiecace oringi jak w nowych bmw :) ladniusio to wyglada.
Ja do siebie zamawiam do przodu soczewkowe z wkladami carbonowymi i do tego bedzie zestaw xenon a na tyl z tej samej serii tez z wkladami carbonowymi.
Ja do siebie nie moglem zamowic np z wkladami chromowanymi poniewaz bylo by to bezguscie na maxa. Jak furka wyjedzie od lakiernika bedzie miala lakier z alfy romeo (mexykanska czerwien). Maska bedzie czarny mat wiec powinno sie ladnie wsyztsko prezentowac. Co do stylizacji zdezakow jestem zwolennikiem japonskiego tuningu.
Wiec komplecik lampek powinien pasowac idealnie.

Pozdrawiam i zycze dobrych lowow. Ale dobierajcie lampy do koloru samochodu bo ostatnio coraz czesciej spotykam na drodze takie bezguscia ze az mi sie plakac chce.

Pozdrawiam SAJENS

Rikoo
16-06-04, 18:56
Ja niestety jak zamawialem niebylo opcji i nadal niema jak ogladam lampy do przodu z carbonem ale na tyle mam :D

no1tasman
16-06-04, 20:15
sajens mozesz przeslac fotki?? jestem strasznie ciekaw efektu....a czy takie lampy dostane do civa '93...bo te sa od nastepnej generacji..

Amadeus
16-06-04, 20:38
Niestety do 5 gen. nie ma w carbonie , na przod były dopiero od 6gen.

Mystek
16-06-04, 20:46
do 5 g sa jedynie chrome i black wiec jesli do twego auta chrome nie pasuja musisz *****ac se czarne innej opcji nie ma. ..

SAJENS
16-06-04, 20:53
Ale gadacie bajki sa do 5g przednie soczewki z carbonowymi wkladami nawet koles juz w polsce je ma.

http://www.eddi.com.pl/tun/civ/HC9295PHFC-G3.jpg

Tak wygladaja. Ja bede je mial dopiero jak kasiorke uzbieram na tyl i przod. Do tych przenich lamp beda jeszcze kierunki takze w karbonie jak tylko beda w polsce to dam fotki. Sprowadza je moj kolega i moge u niego zamowic jak byscie chcieli oczywiscie nie przycinam nic bo to dla klubu.
Autka z zamontowanym zestawem lampek carbonowych niestety jeszcze nie mam. Ale niebawem zobaczycie mojego cifa :) Tylko kurde ta kasaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaa.
HAHA i co szczena wam opadla :)

Rikoo daj foto jakie masz z tylu bo jest kilka wersji tych z carbonowymi wkladami. I nie wiem na ktore sie zdecydowac. Pokaz jakie ty masz.
To te co na fotce przy nicku sa ?

SAJENS

Pati
16-06-04, 21:42
ten karbon to normalnie szachownica :)
nie ma to jak jdm-altezza's :lol:

Mystek
16-06-04, 22:52
Rikoo ma 6g wiec na co ci jego fotka ?!
A kierunki z carbonem tez gdzies widzialem Pzdr

PS. A ten twoj carbon jakis dziwny pozatym na Ebayu nieznalazlem takowych ....

Rikoo
16-06-04, 23:49
Mowisz mystek do mnie ten ostatni text?? tak ta fotka w podpisie to moje carbony.

Tomo
17-06-04, 00:39
geylooki is not ok

Bero
17-06-04, 00:44
geylooki is not ok
geylooki sa ok bo sa gejowskie... sam bym zalozyl chetnie altezzy czarne, tylko kosztuja 2 razy wiecej niz te co mam

no1tasman
17-06-04, 08:22
sajens....ile trzeba wylozyc na taki "bajer"?? i moze znajdziesz jakies fotki tylu, skoro jest kilka rodzajow...i widzialem gdzies lampy cale z kierunkami, ale chyba chromy :( moze sa i w carbonie??...

SAJENS
17-06-04, 09:21
Witam

Wiec tak:

To sa oryginalne carbony. NIE zadna szachownica w srodku :) jak to poniektorzy nazywaja.
A co do lamp ktore sa w calosci z kierunkami szczeze nie polecam poniewaz podczas mozntazu mozna sie zdziwic ze jakas szpara wychodzi pomiedzy lampkami a karoseria, lepiej miec oddzielnie i w razie problemow wyregulowac troszeczke. (Przekonał mnie do tego jeden z forumowiczow).
A co do cenki za komplet z kierunkami do przodu to spytam i dam wam odpowiedz. Czas realizacji to okolo 7 do 14 dni. Wogole poprosze go o cennik roznych modeli lampek i wtedy wam umieszcze ile co i jak.
Dzisiaj sie kontaktuje z kolesiem i dam wam odpowiedz wieczorkiem.
Najlepiej jak ktos ma jakies lampy upatrzone to niech foto da na priv do mnie i sie zobaczy.

Pozdrawiam SAJENS

no1tasman
17-06-04, 11:29
w zasadzie dopasowanie calych lamp faktycznie moze byc trudniejsze, jednak efekt wydaje sie byc ciekawszy.....zobaczymy jak oferta sie przedstawia....

marekkr
17-06-04, 11:51
oczywiscie te wszytkie lampy nie spelniaja normy EURO i leci za nie dowod, ale co tam...

SAJENS
17-06-04, 14:17
Marekkr :)
- Powiedz mi ktory pan na przegladzie sprawdza czy lampy spelniaja normy EURO?
- Powiedz mi ktory pan na przegladzie powie ze te lampy nie spełniaja norm EURO i po czym on to stwierdzi.
- Jakie sa normy EURO co do lamp przednich. Jesli te wklady ktore sa dostepne nie spelniaja powiedz w ktorych kryteriach wylamuja sie z poza norm.

1). Pewnie chodzi ci o kat rozpraszania swiatla tzn w stanach jest bezposrednio na wprost w Europie jest na prawa strone a w Japoni jest na lewa strone. Jesli ci o to chodzi to sie z toba zgadzam. Ale w polskich serwisach gdzie robia przeglady nie sprawdzaja rozpraszania swiatla tylko wysokosc. Tak zeby nie oslepiac kierowcy jadacego z naprzeciwka.
Dla polski mechanikow wazne jest zeby wszystkie zarowki swiecily, lampy nie byly porysowane, nie byly potluczone i wysokosc przy regulacji powinna byc zgodna z przepisami.

2). Fakt jesli tylne lampy zamiast kierunkow pomaranczowych maja czerwone to sie zgadzam nie zarejestruja. A tylne lampy sa na Europe i maja biale miejsce w ktore wklada sie pomaranczowa zaruwke.

3). Temat moze jest szerszy jesli chodzi o xenon. Z tym ze wszystko da sie zrobic. Obudowa lmapy soczewkowej jest przystosowana do instalacji xenowej tylko ze w polskim prawie jest cos wspomniane o spryskiwaczach na lampy w momencie instalacji xenonow. Taki wymog jesli masz xenony powinienes miec spryskiwacze na swiatla. Ale i na to czesto nie zwracaja uwagi.

4). I ostatnia zecz. Jesli chodzi o lampy dedykowane do konkretnego auta to obudowa i konstrukcja jest zgodna z konstrukcja producenta. Wiec nie ma podstaw prawnych do nie akceptowania przy przegladach montazu takich lamp.

A czy sprawdzales w swoim samochodzie czy masz oryginalne lampy bo ja jestem przekonany ze oryginalow nie masz i nie bedziesz mial. Bo nawet w serwisach autoryzowanych masz lampy czeskich, niemieckich i innych producentow ktorzy nie maja koncesji na produkcje tylko posiadaja licencje na tzw zamienniki. Oryginaly wystepuja jedynie w JDM a takich napewno nie masz. Chyba ze auto przywiozles z J. Auta produkowane w Europie maja tylko zamienniki oryginalnych lamp.
Wiec nie ma jakiegos okreslonego producenta lamp ktory ma wylacznosc na EUROPE.

Troszeczke sie interesowalem tym tematem i nie jest tak ze dowod zabieerja jest kilka kroczkow prawnych ktore sa i mozna sie pod nie podmpiac ale sa tez takie ktore moga cie wpuscic w maliny. Taka jest polska zeczywistosc. Jesli jestes gzeczny dla pana w niebieskiej czapce to nie ma problemu jesli cwaniakujesz to zawsze cos znajda.
Kolega cwaniakowal i za brudne auto dostal 50 zł mandatu bo nie mieli sie do czego doczepic poniewaz jechal nowym misiem jeszcze z folia na fotelach tylnych. Zobaczyli mlodego ktory wiezie sie taka furka i musieli wyrwac kaske. Polaska zeczywistosc. :)
Pozdrawiam i mam nadzieje ze rozswietlilem troszczke spraw z lampami. Jesli ktos ma jeszcze bardziej szczegulowe info to dajcie chetnie poczytam.

SAJENS

Pati
17-06-04, 14:46
???JDM???
stary... bajki piszesz...
zamiennik ma znaczek B czy inne CE co oznacza ze spelnia europejskie normy bezpieczenstwa. i jest to umieszczone w widocznym miejscu na szkle lampy. w japonii tez sie produkuje elementy na rynek europejski albo amerykanski... jaki to problem? niezaleznie od tego czy jest to lampa przednia czy tylna.
tylna moze swiecic prawiodlowo, ale jest nie ma tych znaczkow (certyfikaty) to nie mozna jej stosowac i tyle - dowod leci.
lampy przednie - nawet jesli facetowi sie nie bedzie chcialo szukac za znaczkami na szkle, to odpala lampe i na urzadzeniu do ustawiania wysokosci ma wzornik i widzi jaki snop swiatla daja.
na europe o ruchu prawostronnym masz taki ksztalt wiazki: __/ __/
na usa masz taki: ___ ___
na ruch lewostronny jest taki ksztalt: \__ \__
kwestia wysokosci swiatla jest sprawa drugorzedna.
do xenonu poza tym, ze masz miec wysokocisnieniowy spryskiwacz, to jeszcze musi byc automatyczny układ samopoziomowania (to nie to samo co pokrętło koło kierownicy)
intersuj sie dalej :)

no1tasman
17-06-04, 16:53
to znaczy ze co...jest to kolejny bajer ktorego stosowanie nie bedzie mile widziane przez naszych wspanialych policjantow??

cihy
17-06-04, 17:05
No wlasnie - bo Wy tu sobie gadu gadu a ja wlasciwie nie wiem czy mam kupowac takie lampki czy nie.... a bardzo sie na nie napalilem tylko czekam az kasa przyjdzie do mnie...
cihy

SAJENS
17-06-04, 17:40
OK a skad wiesz ze na tych lampach ktore sciagaja z USA nie ma znaczka B czy CE bo ja nie wiem.
A pozatym:
Wlasnie bylem zobaczyc w swojej hondzi swiatelka z przodu.
Przyjechala z Kanady nic na szkle nie ma oprucz numerow seryjnych i nazwy producenta. Zadnego Ce zadnego B nic. Obejzalem tez plastik z tylu i u gory (moze pod spodem cos jest ale watpie). Na szkle jest napisane Made in Canada. I jakos przeglad przeszla i nikt w nic nie wnikal. W polsce jezdzi od 97 roku i kazdy przeglad przechodzila perfekcyjnie. Teraz trafilem prawa lampa w kamyka i mam odprysk na przeglodzie powiedzieli mi ze trzeba wymienic lampki.
Co do kata rozpraszania swiatla tez mam na prawa strone jak w europejskiej wersji wiec nie rozumiem. Teraz sie pogubilem o tym ze w stanach nie ma kata na bok to wiem i pisalem o tym.

Ja powiem tak dobrze ze mieszkamy w polsce. Ale takie zalozenie ze jak kupie sobie lampki o ktorych mowimy i dowod leci to w autku teoretycznie nic nie wolno by bylo zmieniac.
Glupia dokladka pod zdezak jest nielegalna poniewaz auto nie przeszlo z nia homolagacji a nie wspomne juz o zmianie zdezaka na inny.

Ja tam zakladam i napewno nie bede sie obawial o dowod nawet jak wsadze zestaw xenonow do srodka.


Pati napisalem ze troszke sie tym interesowalem nie powiedzialem ze jest alfa i omega w tej dziedzinie :) Widzisz jak napisalem ze chetnie poczytam o szczegolach dokladnych kazdy cos wie i jak napisze to wyjdzie z tego niezle kopendium wiedzy na temat lampek itp.
A bajek nie pisze bo przeczytaj co ty napisales i co ja napisalem wczesniej i praktycznie powtorzyles to co ja :) tyle ze ulepszyles o kilka szczegulow :)


Takze robcie jak chcecie ja sie tym napewno przejmowal nie bede.
Pozdrawiam SAJENS

Mystek
17-06-04, 19:15
Hmm Rikoo nie ten text by do sajensa ... twoje sa Spoko ::ok::

no1tasman
17-06-04, 19:26
no coz...sajens moze przejedziesz sie z tymi lampkami kolo komisariatu, bo zanim zbiore kase to na pewno juz je bedziesz mial i napiszesz jaka reakcja....:P a moze zapytac sie znajomego policjanta z drogowki - to jest mysl !? w koncu to oni beda weryfikowac legalnosc lamp...

SAJENS
17-06-04, 20:38
OK nie ma problema jak tylko je zaloze pojade do wujaszka z drogowki i spytam czy za takie lampki mi cos gliniaze zrobia.

Pozdro SAJENS

Amadeus
17-06-04, 20:50
jak nie maja znaczka homologacji to bedzie lipa ale kto by na to patrzył :lol:

cihy
17-06-04, 22:24
mnie zastanawia tylko jedna rzecz... nie widziałem jeszcze żeby gliniarze szukali tego znaczka, co więcej nie jestem przekonany czy oni kumają o co chodzi z literką "B"
z resztą ja mam w ogóle wątpliwości do nich i ich zdolności jeśli chodzi o czytanie i pisanie - jak mialem wypadek i spisywali numer zielonej karty sprawcy wypadku (niemca) to sie delikatnie mowiac "troszke" pomylili.

SAJENS
17-06-04, 22:49
Cihy nie jestes jedyny ktory spotkal sie z ich niekompetencja. Ale trzeba przyznac ze niektorzy potrafia byc upierdliwi i jak trafisz na takiego to tak bedzie gzebal ze znajdzie ale ostatnia zecza to chyba beda lampy poiniewaz jak zobaczy nowe to nawet nie bedzie na nie patrzyl i odzywal sie na ich temat bo sie nie zna. Znajdzie cos innego.

Pozdrawiam SAJENS

Rikoo
18-06-04, 00:04
Ja mam i nie narzekam :D

Pati
18-06-04, 09:05
spisywal niemca z zielonej karty, bo to jego zagraniczne oc. mial go spisac z legitymacji partyjnej?
glina nie bedzie szukal znaczka tylko przylozy kartke i zobaczy jaki jest slad swiecenia - symetryczny - dowod out.
w kanadzie lampy swieca po europejsku. na lampach z usa nie ma cenrtyfikatu europejskiego bo jest na rynek amerykanski i swieca po ichniemu.
mowiac krotko: ladne? - moze i tak - kwestia gustu. legalne? - nie w tym kraju.
wiekszosc lexus-gejów jest 'off road use only'

no1tasman
18-06-04, 09:19
tez mi sie tak wydaje....a jesli zobacza takie lampy, to na pewno je sobie obejrza zeby potem sie dzieciom chwalic :P

SAJENS
18-06-04, 10:41
Hehe glliniaz przylozy kartke i sprawdzi strumien swiatla ?
Hm pierwszy raz o tym slysz. No ale jesli u was tacy sa to wspolczuje.
U nas jest 2 gliniazy ktorzy sa przydzieleni do sprawdzania aut tuningowanych jezdza Golfem 4 cywilna wersja (CZASAMI SIE SPECJALNIE SCIGAJA, NA POSPUCHE) i jednym z nich jest moj wujek :). Jutro bede sie z nim widzial i spytam co i jak na co trzeba zwracac uwage itp. Czy robia takie testy z kartka to nie bede pytal bo jeszcze im pomysl poddam.

Pozdrawiam SAJENS

Tomo
19-06-04, 03:03
http://www.cineguns.com/divers/paf/GayThread.jpg[/quote]

SAJENS
19-06-04, 07:53
Co to ma byc Tomo?

SAJENS

sc0rpion
19-06-04, 08:59
Co to ma byc Tomo?

SAJENS

A gay thread znaczy mniej wiecej ze ten caly temat o lampach jest do dupy i sie z nim zgadzam w 100%

Pati
19-06-04, 09:31
jak podjedziesz do muru i wlaczysz swiatla, to masz na nim ksztalt wiazki. albo jest asymetryczny (legal) albo symetryczny (illegal). to samo mozesz zrobic przykladajac kartke czy cokolwiek plaskiego o formacie a4. z daleka golym okiem widac swiatlo sym. i asym.

cihy
21-06-04, 17:40
spisywal niemca z zielonej karty, bo to jego zagraniczne oc. mial go spisac z legitymacji partyjnej?

oj kiepsko czytasz... napisalem ze ŹLE SPISAŁ - NIEDOKŁĄDNIE!
przez to od prawie 3 miechów walcze o moje je..ane 4kpln.
peace
cihy