PDA

Zobacz pełną wersję : Accord na gaz 1994-1996



luckyls
13-04-06, 15:26
Witam Panowie.
Zamierzam kupić hondę civic 3d '96 1.5 V-tec lub Accorda z rocznika jak w temacie z silnikiem 2.0 ponieważ jest najbardziej popularny i najlatwiej takiego trafic.
Ze wzgledu na cene benzyny i prognozy jej wzrostu nie bedzie mnie stac na utrzymanie accorda na benzynie dlatego chce kupic samochod od razu z instalacja gazowa. Takie roczniki mozna dostac za 15 tys juz z instalacja gazowa. Jedank z tego co sie orientuje to wiekszosc instalacji gazowych zainstalowanych w accordach to instalacje II generacji (mikser i komputer). W instalacjach tego typu istnieje dosc duze prawdopodobienistwo wystepowania strzalu i tego sie obawiam. Mozna je zmniejszac przez czeste regulowanie, swiece i kable WN, ale ciagle istnieje. W zwiazku z powyzszym mam pytanie do posiadaczy accordow z tych rocznikow. Czy te accordy posiadaja plastikowy czy aluminiowy kolektor? (plastikowy najczesciej sie niszczy przy strzale, aluminiowy jakos wytrzymuje) I czy można do accorda bezpiecznie zakladac instalacje II generacji? Oraz jak wyglada sprawa z użytkowaniem accorda z instalacja gazowa, czy wystepuja jakies znaczace problemy?

kiciarz
13-04-06, 21:37
witam. nie wiem jak accordy 2L ale moj 2.2 ma metalowy kolektor. mam zamontowana instalke sekwencyjna BRC i troszke jestem zawiedziony poniewaz czasem szarpie jak go trzymam na pol gazie. jest to juz druga instalacja w tym samochodzie i nie jestem do konca z niej zadowolony.poprzednia zamontowali mi Elpigaza i nei dalo sie na tym jezdzic wiec zazadalem zwrotu kasy. od 2 miesiecy jezdze na BRC i czasem pojawija sie te denerwujace szarpania. moze jest to kwestia regulacji. nie bylem jeszcze nic w tej sprawie robic bo nie mialem czasu na to. z tego co widze to co drugi accordeon jezdzi na LPG i chyba nie narzekaja chlopaki :) przy ciagle rosnacych cenach benzyny nawet bym sie nie zastanawial nad zmiana na LPG.

ppm702
13-04-06, 21:52
znam problem szarpania z Autronic'a w moium civie. Pomogła regulacja. Silnik do regulacji musi być dobrze rozgrzany (trzeba go dobrze kopnąć wcześniej ;) ) i powinno po regulacji przejść

kiciarz
13-04-06, 21:55
ppm702 ale poprzednia instalke regulowali mi 4 razy i nie mogli nic ustawic, za kazdym razem bylo gorzej :) i wszystko bylo robione na cieplym silniku :) albo chlopaki byli tacy malo rozgarnieci w temacie albo ta instalacja byla taka do d... :) a co do tej nowej to zobaczymy, na poczatku chodzila jak tralala pozniej zaczelo sie szarpanie :(

ppm702
13-04-06, 21:57
ewentualnie może być problem dopasowania wtryskiwaczy. U mnie na początku siedziały "dwunastki" ale Hania nie jeździła do momentu wymiany na "piętnastki". Może to zbieg okoliczności, ze po wymianie i regulacji objaw ustąpił... Ale zacznij od regulacji. Ja wtryskiwacze wymieniałem na gwarancji, ale komplet na 4 gary kosztuje około 1,2k PLN, więc... i napisz czy pomogło :!:

kiciarz
13-04-06, 22:05
w tamtej starej wymianiali wszysto na nowe :) od filterkow po sam komputer. wtryskiwacze tez montowali wieksze i nic ni pomoglo. troszke sie zdenerwowali jak zarzadalem zwrotu kasy. z ta mam nadzieje ze sie poprawi po regulacji. napewno napisze co i jak i czy pomoglo :)

rafalb33
13-04-06, 23:59
Pewnie problem regulacji.

Wg mnie praktycznie wszystko zalezy od instalatora regulacji , wiec przy zakladaniu nie nalezy oszczedzac.
ppm702 Mialem rowniez problem z autrnic'iem w drugim samochodzie jezdzilem na regulacje z 2 miesiace bylem kilka razy.Dopiero jak sam znalazlem w necie jakie powinienem miec wtryskiwacze to pojechalem i ich zbluzgalem, zalozyli mi 12 a powiniem miec 18.Jeszcze na poczatku rzneli glupa i nie chcieli wymienic bo powiedzili , ze za duze beda.A jednak okazalo sie , ze nie....Szkoda gadac partaczy jest mnostwo.(Jakbys chcial sie pobawic to mam soft do mistrala)

ppm702
14-04-06, 00:27
rafalb33, soft chętnie o ile masz też emulator (czy jak to się tam zwie) do podpięcia się do kompa gazu :) Teraz nie narzekam i naprawdę kiciarz jedź na regulację - ja mam chyba dobrze wyregulowany dopiero po 1,5 roku... :?

ro2man
14-06-06, 15:37
Witam, swego czasu miałem zamontowaną instalację 2 generacji w accordzie 2l z 1996r i powiem, że jeździł ale ni z gruchy ni z pietruchy potrafił strzelić, że tłumik zbierałem po asfalcie i dlatego m.inn. został sprzedany
Jak zakładałem w cifie gaz, zapytałem się macherów odnośnie tych wystrzałów. I się dowiedziałem, że z cifem na podwójnym wtrysku nie ma zupełnie żadnych problemów a z wielopunktem accorda cały czas są.
I możesz wymienić świece, przewody i nic nie pomoże.

Wombat
14-06-06, 17:00
że z cifem na podwójnym wtrysku nie ma zupełnie żadnych problemów a z wielopunktem accorda cały czas są.
I możesz wymienić świece, przewody i nic nie pomoże.
E tam. znam sporo accordów na LPG i jakoś kłopotów nie mają. Fachowy montaż , fachowa regulacja i wystarczy. A jak słysze od majstra że "ten typ tak ma' to zmieniam majstra.

borkomar
24-10-06, 18:12
Sam planuje zmienic autko, na wlasnie ktoregos z Accordow - prawdopodobnie do LPG bedzie.
Co byscie polecili??
Czy warto brac 1.8??model 98-2002.Ile to spala i czy duza jest roznica pomiedzy 1.8, 2.0 i 2.3 w jezdzie i spalaniu?
Kazde info mile widziane

jz
30-10-06, 19:55
Ja mam Accorda 1.8 97 rok z instalacja II generacji z Holandii. Strzaly mam, ale zauwazylem, ze strzela najczesciej, gdy na dworze jest cieplej i tylko i wylacznie w momencie, gdy chce ruszac (czyli nigdy podczas jazdy). Zeby "zmusic" go do strzalu najlepiej podjechac na gorke tak, zeby przod byl nizej niz tyl (np przy parkowaniu w jakims dziwnym miejscu, zeby przod byl na dole) i na wstecznym sprobowac kawalek do tylu, sprzeglo, zeby zlecial troche spowrotem do przodu i jeszcze raz na wstecznym i wtedy strzeli. Ostatnio cos nie strzela (jakies 1,5miesiaca). Akurat u mnie mam instalacje do regulacji, bo przy zimnym silniku potrafi spasc z obrotow i sie dlawic. Na cieplym jest ok. Potestuje na wyregulowanej instalacji i zobaczymy co sie bedzie dzialo.
Co do spalania, to moj silnik spala 9-9.5 litrow gazu na 100km na trasie. W jezdzie mieszanej niecale 10.5-11/100 niewazne, czy noga w podlodze czy nie.
Co do wyboru czy Civic czy Accord, to mozna kierowac sie wlasnie spalaniem. Kolega ma Civic-a 96rok i spala mu w mieszanej ok 9/100, wiec jesli ktos jest oszczedny polecalbym raczej Civic-a, choc Accord oczywiscie wygodniejszy ;)

Dodam jeszcze cos o silniku 1.8. Wg mnie ten silnik spokojnie sobie radzi. Autem jezdzi sie z tymi 115KM po prostu normalnie. Nie czuc ani dyskomfortu z powodu niby za malej mocy ani nie czuc wielkiej dynamiki. Po prostu jest to silnik do jezdzenia, choc na wysokich obrotach czuc jak ciagnie. 11sek do setki to taki standard jak na auta z tych lat produkcji. Wg mnie porazka, to bylaby gdyby auto mialo silnik 1.6 100KM (jak np ma Opel Vectra, ktory wazy tyle co Accord). Opel jednak zdecydowal sie na taki silnik, ze wzgledu na to, ze ich silniki przy nizszych obrotach maja wyzszy moment obrotowy, co sprawia, ze auto jakos sie tam kula. 1.8 spokojnie starczy, ale jesli 2.0 ma rzeczywiscie podobne spalanie do 1.8, to lepiej 2.0, ale najpierw trzeba takiego znalezc, zeby byl wart zakupu :) Ja nastawialem sie na 2.0, a kupilem 1.8 bo wszystko bylo ok, a Accordow malo w ogloszeniach.

Pozdrawiam!

bartol
28-01-07, 17:04
Pomalu przymierzam sie do zakupu Accorda z Lpg i znalazlem cosik takiego
http://moto.allegro.pl/item160065091_piekna_na_gazie.html moze ktos zna te autko?
Co prawda mam juz druga Honde ale accordem jeszcze nie jezdzilem...jaki jest komfort podrozawania w tym autko jaka jest charakterystyka zawieszenia w accordzie i ewentualnie na co zwracac uwage przy ogledzinach?
Bylbym wdzieczny za jakiekolwiek info gdyz nadal chcialbym zostac w rodzinie z pod znaku H ;)