PDA

Zobacz pełną wersję : świszczenie w skrzyni [V gen d16z6]



wieshaq
13-04-06, 11:43
witam

taki problem
zmienilem sprzeglo kompletne tydzien temu i myslalem ze dzwiek ustanie. podejrzewalem lozysko sprzegla jednak wszystkie znaki na niebie mowia mi ze to lozysko w skrzyni.
auto ma 150tys
na postojuz piszczy a jak wcosne pedal sprzegla to przestaje.

slyszalem ze taki bajer tylko w ASO kupie. prawda to?

pozdro
wieshaq

boomer
13-04-06, 12:24
A mozna wymienic 1 lozysko bo chyba zestaw w ASO to komplet lozysk. Jaki dokladnie to dzwiek? Bo moze to byc takze walek atakujacy

wieshaq
13-04-06, 12:51
taki jak piszczace krecace sie lozysko? cos takiego.. taki nigy to ciagly gwizd metaliczny. bardziej jak pisk... nei wiem czy sie jasno okreslam ate to trudne hehee

z tym ze jak wcisne sprzeglo to przestaje

boomer
13-04-06, 13:03
no to chyba jednak lozysko ale samego 1 chyba sie nie wymienia w kicie z ASO jest komplet lozysk. Zeby dokladnie stwierdzic co jest do roboty trzeba skrzynie rozebrac a to juz kosztuje ale tylko tak dowiemy sie co jest dokladnie do wymiany. Ja bym chyba jednak jezdzil skoro tylko piszczenie a biegi wchodza ok, nie ma innych problemow ze skrzynia to chyba bym sie nie bral za nia. Nie wiem jednak jaki to koszt w przypadku twojej skrzyni ale pozostaje w razie co opcja - kupic uzywana

wieshaq
13-04-06, 13:06
no tak wlasnei kombinuje powoli zeby nei ruszac na razie kupy poki nei smierdzi.
to mi nie uszkodzi innych elementow jak cos?

moze jakis osilo wlal za gesty olej.
wkurza mnei to troche bo dopiero co mialem skrzynie wyjmowana

boomer
13-04-06, 13:08
Zalej zalecanym MTFem naprawde duzo daje. IMO cena max 60zl za 1l a do mojej wchodzi 2l. I naprawde czuc roznice. Jesli nie ma problemow z wrzucaniem biegow (np. 1, wsteczny) to moim zdaniem nie powinno sie nic dziac chyba

wieshaq
13-04-06, 13:09
no w sumie biegi wchodza. czaami (raz na 20) nie wbija jedynka

boomer
13-04-06, 13:11
czaami (raz na 20) nie wbija jedynka
A to akurat ma prawo sie zdarzac z tego co wiem. Wtedy odpuscic sprzeglo i sprobowac jeszcze raz, byle na chama nie wrzucac.

wieshaq
13-04-06, 13:13
no tak wlasnie robie :-)

ale co do wrzucania jedynki to wiem ze to najmocniejszy bieg ale w d13b2 nie mialem tego problemu wcale

Ender
13-04-06, 13:30
Swiszczenie to znak ze trzeba wymienic lozysko oporowe.

wieshaq
13-04-06, 13:32
oporowe to ktore jest? to w skrzyni czy to od sprzegla?

boomer
13-04-06, 13:33
lozysko oporowe to sprzeglo tak?

wieshaq
13-04-06, 13:39
bo jak sprzeglo to mam wymienione swiezo

Sewa
14-04-06, 22:21
Jestem swiezo po wymianie skrzyni w d16z6 i musze zaprzeczyc, w moim przypadku na MTFie duzo gorzej wbijalo sie biegi niz na zwyklym oleju pol syntetycznym. Wrocilem do zalecanego i jest zupelnie inaczej. Wiec wydaje mi sie ze nie w kazdym przypadku sie to sprawdza.

newil
14-04-06, 22:36
Panowie z ASO prawidłowo Cie uswiadomili:) łozysko w skrzyni jedno z wielu ( wsumie chyba 7 ich tam jest) mialem ten sam problem, wskoncu kupilem za 500zł skrzynie niezadmuchaną i cisza! pozdrawiam

wieshaq
14-04-06, 22:52
tak bede jezdzil a jak sie skrzynia wydyma do konca to po prostu poszukam czegos na zmiane... lepiej kupy nie ruszac poki nie smierdzi

p.o.z.d.r.o

berrry
16-04-06, 00:44
Lozysk jest 7. 5 głównych i 2 pomocnicze. W ASO mówią ze wymienia się te główne. Do d15b7 5 głównych kosztuje 604zl. Ja wyminiłem 4 główne i te 2 pomocnicze. A lozysko oporowe jest w sprzegle.
Tylko u mnie jak schrzaniły sie te lozyska to to nie był zaden swist czy gwist. Raczej szuranie, żężęnie. i slychac to bylo najbardziej w czasie jazdy przy odpuszczeniu gazu. Na jalowym mniej.

boomer
17-04-06, 11:27
w moim przypadku na MTFie duzo gorzej wbijalo sie biegi niz na zwyklym oleju pol syntetycznym. Wrocilem do zalecanego i jest zupelnie inaczej.
Ale wlasnie zalecanym olejem przez H do skrzyn jest MTF... :roll: :lol: I nie znam nikogo kto nie bylby zadowolony z tego oleju...