PDA

Zobacz pełną wersję : NUMER SILNIKA - GDZIE GO ZNALEŹĆ??



Pstrokaty
11-04-06, 23:47
Witam,
możecie mi powiedzieć, w której części silnika wybity jest numer silnika? Sprzedający nie ma go wklepanego w dowodzie rejestracyjnym (rejestracja w Polsce 01.2006) , a ja chciałbym go sprawdzić przed kupnem!
Pzdr
Pstrokaty

Dzida
11-04-06, 23:48
Hm.


Otwierasz machę, lokalizujesz aparat zapłonowy i patrzysz od niego w dół i tam masz taką magiczną tabliczkę z wybitym numerem ;)

Pstrokaty
12-04-06, 00:00
Dzięki za wskazówkę ;), a mogę prosić o dokładniejszą.
Może mi ktoś strzałką na zdjęciu pokazać, gdzie to mniej więcej jest ;), no cóż wstyd okropny się przyznać, ale ja kompletnie nie znam się na tym wszystkim:
http://img112.imageshack.us/img112/2222/a34qp.th.jpg (http://img112.imageshack.us/my.php?image=a34qp.jpg)

A tak przy okazji załączam zdjęcie, gdzie zaznaczyłem podejrzane dla mnie miejsce pod maską. Samochód miał nie być bity, ale nawet mi laikowi kompletnemu wydaje się tu (zaznaczyłem kółkiem) coś nie tak. Możecie napisać co o tym sądzicie:
http://img216.imageshack.us/img216/7883/a21as.th.jpg (http://img216.imageshack.us/my.php?image=a21as.jpg)

Co prawda pełny przegląd - geometria, silnik (komp), chamowanie, amory, stan podwozia mam załatwiony, ale samochód miał być niebity, a jak już teraz jestem w stanie stwierdzić,że był to po co na to wszystko kasę wydawać :)) i tłuc się 250 km.

Pzdr
Pstrokaty

Dzida
12-04-06, 00:02
Opornie mi się fotki ładują.

Pstrokaty
12-04-06, 00:03
No cóż, odczytają mi na przeglądzie :((. W każdym bądź razie dzięki.

Co do fotek. To mają po 300 Kb. Umiescilem je zgodnie z przykazaniami forum na innym serwerze. I rzeczywiście teraz coś opornie chodzą.

Pzdr
Janusz

ToNZi
12-04-06, 00:07
z tego co tam na tym zdjęciu widać to mogło coś tam być klepane - jak daleko to trudno stwierdzić po tej fotce:/
trzeba by wleźć pod auto i obejrzeć okolice tego lewego koła i dokładnie oblukać - może też w okolicach drzwi - sprawdź przerwę między drzwiami a błotnikiem i porównaj czy taka sama jest z prawej strony np.

kable budzą moją wątpliwość bo jakieś takie badziewnie zrobione - owinięte jakimś gównem :/

napisz moze jeszcze co to za buda 3d, 5d, który rok produkcji itd :)
pomożemy :)

Dzida
12-04-06, 00:09
Ja obstawiam D14A3 jeśli fura jest z niemiec, a D14A4 jeśli skąd indziej.

Nie zaznacze strzałeczką gdzie jest numer, bo serv chyba nie ogarnia.

PAT
12-04-06, 00:09
bita to byla raczej na 70% :(

Pstrokaty
12-04-06, 00:14
Model dokładnie MB3 - czyli Hatchback 5D z 2000 roku z silnikiem 1.5 VTEC (114 KM).
Samochód z zewnątrz wygląda idealnie, w środku też, ale jak z podwoziem i silnikiem to nie mam pojęcia dlatego umówiłem się na tak dokładny przegląc.
W samochodzie nie podobał mi się również bagażnik (post z opisem zamieściłem w HYDE PARK CHCĘ KUPIĆ SAMOCHÓD). Chociaż te warstwy farby (górna strzałka) to standard (porównywałem z inną Hondą z 2000 roku), ale to co wskazane przez dolną strzałkę też mi się nie podoba.
Zastanawiam się też po czym poznać, że to jest silnik 1.5? Dlatego pytałem o ten numer silnika, chociaż samochód ma ECONOMIZER, a to jest jego cechą charakterystyczną.

Ogólnie wkurza mnie właściciel, bo gdyby powiedział auto było bite tu i tu to człowiek wie czego się spodziewać (kumpel tak kupił Accorda, gościu był uczciwy, od razu powiedział gdzie uderzył, pojechaliśmy na full wypas przegląd - wszystko było oki, żadnych zmian w geometrii, więc kupił).

Nawiasem mówiąc jutro będę miał jeszcze zdjecia dokładnie tego miejsca w silniku z różnych płaszczyzn (pytanie czy nie będą tak zrobione, że się mniej zobaczy niż na tych co ja zrobiłem).

A sobie kurde wymyśliłem ten silniczek 1.5, no ale jak sobie poczytałem to jest super 24 konie więcej niż 1.4 i pali mniej na dodatek :))

Z góry dzięki za pomoc

Pstrokaty

ToNZi
12-04-06, 00:19
jeśli to jest 114 KM to chyba to będzie D15Z6 - czyli VTEC-E czyli taki jaki ja mam ;)
nie wiem dokładnie czy taki sam silnik był montowany w 5D ale silnik to silnik i powinien być ten sam chyba ;)

a jeśli to ten to *****iście eknomoniczny silnik :) po mieście do 7,5 litra a jak katujesz to też koło 7,5 ;P


Mam teraz do fachmanów jedno pytanie - co to kurde jest to takie metalowe, okrągłe przy silniku po jego prawej stronie pod wężem od klimy?

Pstrokaty
12-04-06, 00:26
No właśnie ekonomiczny, a i pod maską ma też już troche koni, ale znaleźć w Polsce koło rocznika 99-00 5D (zresztą 3D też, choć nie chcę tej wersji) to masakra
A faktycznie numer może być D15Z6 albo D15Z8. Póki co nie znam :))), a właściciel podobno nie umie go zczytać.

Pzdr
Pstrokaty

Dzida
12-04-06, 00:27
Może palne coś głupiego, ale jakiś mędzrec mnie poprawi...

To jest jakaś część mocowania silnika do budy, jeśli myślimy o tym samym :)

Nie bić.

Wombat
12-04-06, 00:46
numery sa tu:


http://www.altech.com.pl/wbt/_charkterystyka/opis2/h23a1.jpg

ToNZi
12-04-06, 00:55
Może palne coś głupiego, ale jakiś mędzrec mnie poprawi...

To jest jakaś część mocowania silnika do budy, jeśli myślimy o tym samym :)

Nie bić.

no bo u mnie czegoś takiego niema a mam właśnie D15Z6 qrde dlatego mnie to ciekawi :D

a numery to dokładnie tam gdzie Wombat pokazał :D

Pstrokaty
12-04-06, 01:13
A jeżeli chodzi o to "mocowanie" to widziałem je też w innej Hondzie MB3 i takie chyba ono jest (jeżeli mówimy o tym po prawej stronie pod rurką z dwoma wystającymi śrubami, czy czymś tam).

Jutro dzwonię do gościa i zjadę z ustalonej ceny o 2000, bo ustaliłem ją dla auta bezwypadkowego, a tu takie nie jest. Jeżeli się zgodzi i samochód będzie miał wszystko OKi z geometrią, silnikiem i przejdzie przegląd to wezmę, w przeciwnym wypadku cóż będę się męczył dalej z szukaniem (tylko dlaczego tych civic'ów z 1.5, 1.6 jest tak mało :((() i dlaczego w 2001 roku Honda wypuściłą takiego zbadziewionego Civic'a :((((

Najgorsze jest to, że chociaż nie miałem Hondy to szukając jej, czytając o niej i kupieniu Accorda (szukaliśmy z kumplem on Accorda ja Civica) polubiłem te samochody i jakoś na Fordy i Ople to nawet nie chcę patrzeć, nie wspominając o francuzach :)

Dzięki wszystkim za pomoc!!!!

Pstrokaty

ToNZi
12-04-06, 01:20
A jeżeli chodzi o to "mocowanie" to widziałem je też w innej Hondzie MB3 i takie chyba ono jest (jeżeli mówimy o tym po prawej stronie pod rurką z dwoma wystającymi śrubami, czy czymś tam).

właśnie o tym czymś mówię... u mnie tego po prostu nie ma stąd moje zastanowienie ;)

a co do fury to trzeba się naszukać, żeby kupić dobre... tak czy inaczej - powodzenia i pamietaj ze Hondy to *****iste autka :) ja innej marki nie chce już np :)

Pstrokaty
13-04-06, 21:55
Tak dla informacji zrezygnowałem z tego Civica :((((((((((.
Rzeczywiście był bity i to kielich (tak to fachowcy określili) i lepiej się w takie coś nie ładować.

Cóż szukam dalej. Jakby ktoś znał namiary na ludzi którzy sprowadzają Hondy albo siedzą w tym biznesia. Są uczciwi i godni polecenia to proszę o jakieś namiary.

PSTROKATY

LIO
13-04-06, 22:05
tak
MASZ OD TEGO TEMAT NA HYDE PARK

zglos sie do davidoff'a