PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z zegarami.



greknov
11-04-06, 21:09
Witam zmieniłem tarcze zegarów na białe podczas wymiany sciągnąłem wkazówki z zegarów po założeniu ich spowrotem okazało się że liczniki albo oszukują albo nie działają wcale. Pytanie czy da się jakoś to ustawić aby działało bezbłędnie i zeby wogóle działało ?? Pozdrawiam

LIO
11-04-06, 21:27
da sie



bylo na forum

p.s. i nie wiem co to jest civic 5gen 5D ?

greknov
11-04-06, 21:30
spoko ale gdzi ebo szukałem i jakoś nie mogłem się doszukac a to 5g 5d to civic 5 generacji wersja 5 drzwiow sorki za skróty

LIO
11-04-06, 21:33
tyle ze nie ma w 5 generacji civica 5drzwiowego, wiec zapewne masz anglika 6 generacji

szukac poprzez opcje SZUKAJ, dostepna na górze forum i umiejetne wpisywanie hasel do wyszukiwania

greknov
11-04-06, 21:46
Spoko dzięki za poprawienie mnie i wyczerpującą odpowiedź

LIO
11-04-06, 21:59
zatankuj auto do pełna, rozgrzej silnik do właściwej temperatury i na odpalonym silniku bierz sie do ustawiania wskazówek.
Tą od temp. ustaw poniżej połowy (a troche wyzej niz 1/3 skali), tam gdzie to ona zawsze się zatrzymaywała
wskazówke od paliwa ustaw na maksa, być może trzeba jądelikatnie trącić, jeśli sie blokuje.
Wskazówke od obrotomierza ustaw na jakieś 750-800 obr/min
prędkościomierza chyba trzeba troche więcej niż 0 bo ona opadnie jeszcze
troszke trzeba użyć metody prób i błędów.
Nie potrzebnie ściągałeś wogóle te wskazówki.
http://www.civicklub.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=8

greknov
11-04-06, 22:17
Spoko dzięki za info. jutro bede testował i ustawiał Pozdro

jinjet
11-04-06, 23:04
zdradz jeszcze jak poradziles sobie ze zdjeciem wskazowek bo z tym wiele osob ma problem - moze masz fotki jak to teraz wyglada?

greknov
13-04-06, 15:09
No i poustawiałem wskazówki i temp. wskazuje mniej więcej dobrze jest w tym polu co powinna byc po nagrzaniu silnika do odpowiedzniej temperatury ,prędkosciomierz na oko też diala dobrze ale przydało by się to przetestowac jadąc z kimś na dwa samochodzy i ewentualnie skorygowac róznice , obroty ustawiałem na własciwe ,na luzie są leciutko poniżej 1000 tak jak u mnie było przez cały czas i bez problemowo wskakuje na wyższe obroty , ale nizbyt ciekawie wygląda sprawa z wskaźnikiem paliwa gdyż nie zalałem całego baku ale wiedząc ile mam paliwa zalałem za 50 zł i pamiętałem do którego momentu podniesie się wskazówka usatwiłęm ją tam gdzie trzeba ale po chwili zmienia ona polożenie ,opada dość nisko prawie na zero chociaż nie świeci rezerwa to tez jeszce musze skorygowac . I tak jak poskręcam to wszystko do kupy porobie zdjęcia i wstawie je tutaj a co do sciągania wskazówek
podważałem je srubowkretami równomiernie z obywu stron opierając śrubokręty na plastikowej tarczy , trzeba użyć troche siły bo siedzą ciasno ale schodzą ładnie , za drugim razem robiłęm to już kombinerkami ciągnąc delikatnie , pionowo do góry, za drugim razem schodzi już lżej ale też są dosyć ciasno ustawione , próbowałem już nawet samymi palcami , też się da trzeba mieć silne palce. Zdjęcia wkrótce .

[ Dodano: Czw 13 Kwi, 2006 ]
No i lipa poustawiałem wszystko tak jak ma być na 100% nie jest idealnie ale przy skręcaniu wszystkiego chciałem zrobić jesze małą poprawke wskazówki od temperatury, sciągałem ją jednym śrubokrętem za dużo skrzywiłem i strzelił pręcik na którym osadzona jest wskazówka. Na ten czas dorobiłem pręcik z igły ale nie wiem czy działa jak brat wróci idę testowac . To jest przestroga, jednak uważajcie jeden zły ruch i licznik do wymiany Pozdro.

maniekf
08-05-06, 20:50
tez czekam na zdjęcia .
pozdr

greknov
26-05-06, 06:22
ja też czekam na zdjęcia bo nie mam aparatu :D :D i to jest ten ból

w końcu zrobiłem jak się to komuś przyda

[ Dodano: Nie 06 Maj, 2007 ]
http://images22.fotosik.pl/15/992594ffe5ff9021m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/992594ffe5ff9021.html)

smar
12-11-07, 19:51
Podłączę się tutaj, bo nic nie mogę znaleźć.
Otóż dziś podczas jazdy wskazówka prędkościomierza opadła mi do zera, by po kilku sekundach wrócić na swoje miejsce.
Dodam jeszcze, ze od jakiegoś czasu, przy większych prędkościach, wskazówkach potrafi sobie "wahnąć" (trochę opada i zaraz wraca na swoje miejsce).
czy to niepokojący objaw i ewentualnie jak zapobiec całkowitemu zaprzestaniu działania wskazówki?

draffter
12-11-07, 20:15
rozkrec budziki, rozlacz 3 wiazki i sprobuj oczyscic styki. Moze pomoze.

Gruszka
12-11-07, 22:31
Podłączę się tutaj, bo nic nie mogę znaleźć.
Otóż dziś podczas jazdy wskazówka prędkościomierza opadła mi do zera, by po kilku sekundach wrócić na swoje miejsce.
Dodam jeszcze, ze od jakiegoś czasu, przy większych prędkościach, wskazówkach potrafi sobie "wahnąć" (trochę opada i zaraz wraca na swoje miejsce).
czy to niepokojący objaw i ewentualnie jak zapobiec całkowitemu zaprzestaniu działania wskazówki?
Sprawdz kostke od czujnika predkosci (VSS - Vehicle Speed Sensor) w skrzyni. Obstawiam, ze cos tam nie kontaktuje albo sam czujnik powoli pada.

Moze te linki Ci sie przydadza:
http://www.altech.com.pl/wbt/poradnik/czujnikvss.html
http://www.altech.com.pl/wbt/poradnik/czujnikvss2.html

Pzdr.