PDA

Zobacz pełną wersję : d13b2 po trasie [5gen 3d]



pompek
11-04-06, 16:25
postaram się w skrócie... od momentu kupna mulił mi po mieście, tydzień temu pojechałem w trasę jakieś 140 km w jedną stronę... na marginesie bardzo miło mnie zaskoczył bo w dwie osoby z dosyć pokaźnym bagażem bardzo ładnie się zbierał przy wyprzedzaniu i wogóle był zupełnie inny niż w mieście... jechałem momentami 150-160 i musiało go przedmuchać bo po powrocie po wawie pięknie jeździł... i wszystko było by dobrze ale po paru dniach znowu było po staremu... w ten weekend byłem w tej samej trasie tym razem w cztery osoby i pełniutkim kufrem... i znowu było bardzo dobrze 150 spokojnie (utrzymywał pod górkę)... teraz (wtorek) Hania po mieście jeździ ponownie pięknie tylko zastanawiam się jak długo :?
pytanie brzmi: czy umie ktoś racjonalnie mi wytłumaczyć powyższe zjawisko i czy można w oparciu o nie postawić jakąś diagnozę?

Mess
11-04-06, 17:38
Witam!!Tak jest z kazdym samochodem... bo duzo spalin i osadow zostaja w tlumiku i ukladzie wydechowym... a po takiej trasie przedmuchasz wszytsko i przechulasz tak silnik ze smiga ma powietrze i wszytsko... Pewnie po jakims czasie powroci do stanu mulenia ale nie martw sie;d dobrze ze sa trasy po ponad 100 km ;d i mozna pocisnac do 170 ;d i wiecej:P takze napewno bedziesz mial gdzie przechulac silnik:D Pozdro

pompek
11-04-06, 17:42
no tak... ale może jest jakiś sposób na zniwelowanie tej różnicy... może coś jest nie tak jak tak się przypycha w mieście... może gaźnik, układ dolotowy sam nie wiem...

Dzida
11-04-06, 17:55
Każdy element który doprowadza coś do silnika i z niego odprowadza może być przyczyną...

Mess
11-04-06, 18:23
Dzida masz racje!! Ale ja juz testowalem tak samo dwa auta a nawet 3.Honde Civic d13b2 Suzuki Swift 1.0 i Seicento 0.9 i hmm to samo;d jak sie przechulalo to smigal tydzien moze mniej a potem znow zamulal.Ale masz racje co doprowadza i odprowadza moze byc przyczyna takiego czegos;d

Dzida
11-04-06, 18:25
trochę pomóc może standardowa już wymiana filtrów...

sajmon1100
12-04-06, 00:24
no tak... ale może jest jakiś sposób na zniwelowanie tej różnicy... może coś jest nie tak jak tak się przypycha w mieście... może gaźnik, układ dolotowy sam nie wiem...
jest sposób na niezatykanie auta- po mieście też butuj :D

coala_16
12-04-06, 13:12
Mam tak samo w d13b2 więc podpinam się do tematu
Teraz z racji tego że cały czas szkoła i matura wsiadam do hondy tylko piątek sobota a tak to stoi pod domem, jak po tygodniu gdzieś jade to 10 km muli go strasznie ma mało mocy itp, ale już potem pięknie chodzi, szybko wchodzi na obroty i ogólnie inny samochód. Po dłuższej trasie wszytsko jest ok, tzn przez kilka dni wszystko normalnie. Czy ten typ tak ma czy może gdzieś jest jakiś problem?

pompek
12-04-06, 13:27
jest sposób na niezatykanie auta- po mieście też butuj
tak też oczywiście czyniłem... teraz zaczynam delektować się niższymi rejestrami... też jast fajnie... bo to jest tak: na małych obrotach nawet dobrze odchodzi (przyczyna: max moment obr.) potem długo długo nic i druga rura (przyczyna: max moc)... przy czym w d13b2 te "długo długo nic" trwa stanowczo za długo...

jamal
12-04-06, 23:22
ja tego dlugo dlugo nic nie mialem :| :D na trasie 200km/h a na gazie 180 :D po miescie do 7tys bardzo czesto krecilem i nigdy niemialem ze jakos muli niemuli itd :D a nie hyl raz taki moment jak kupoilem autko wyjechalem z komisu i na trasie 140 i wiecej ni h... :| ale puzniej juz bylo oko :]

Prezes1986
17-06-06, 21:59
Ja teraz tez wlasnie kupilem Honde 1,3 d13b2 (moj 1 samochod) od kobiety... i szczerze mowiac wiecej sie po niej spodziewalem. Ale jak narazie jezdze nią tydzien i zamula, przedemna wyszystkei wymiany pasek rozrzadu, olej , filtry no i opny letnie. Pokatuje ja troszke niech sie przepali i mysle ze to jej pomoze

webi
19-06-06, 22:51
witam jatez tak mialem mam civic dopiero 3 tydzien ale juz sa postepy niepowiem lubie sobie podeptac ale to co bylo to dlamnie bylo zamalo kilka tras po 60-100km i teraz nawet brat nie daje rady co ma asterke gsi a ja mam zaledwie d13b2 rospedzilem ja do 190km na 4 biegu teraz mi sie podoba a nie tak jak mialem w mojej astrze ze musialem redukowac ze 140km n 3 bieg zeby cos wyprzedzic

ppm702
19-06-06, 22:57
webi, słyszałeś o interpunkcji? To co piszesz czyta się jak jeden bełkot...

pompek
20-06-06, 12:10
190km na 4 biegu
:shock: i wszystko seryjne masz :?:

webi
01-07-06, 19:11
ja nic nie grzebalem z silnikiem a kupilem od kobiety to raczej ona tez nic nie robila
ppm702 dzieki za twa wypowiedz

pawlowrc
02-07-06, 00:03
Witam !!! Tez mam tą bestei D13B22 - i nie wiem dlacego ale nie lykam tego ze na 4 biegu 190 !!! - skoro teoretyczna predkosc max tego silnika 170 (dane serwisowe). Wiec nie wiem jak to mozliwe... Ja mają leciałem raz 170 i ni cholery wiecej chyba ze z górki :). Na poczatku jak kupiłem to było ciekawie a mianowicie gdy docisnalem pedal wkrecal sie fajnie ale w pewnym momencie jakby dostawl kopyta... - to byl dla mnie szok niewiedzialem co sie dzieje myslalem ze jest cos zepsute, ale wszystko wrocilo do "normy" gdy zalozyli mi gaz tzn nie doszlo do zalozenia bo Civ nie chodzila na zwyklym gazie za 1300zl musi byc komputer bo obroty wariowaly, pogrzebali cos w gazniku i tak namotali ze zaczela palic 13 litrow !!! Wiec oddali do mechanika i bylo juz ok spalanie wrocilo do normy, ale nie ma juz tego kopyta co bylo... :( Niepokoji mnie jej spalanie nie jest zbyt małe ale duze tez nie jest chcialbym pojechac na ustawienie we Wrocku zna ktos jakis specjalistow nie liczac PORCZA bo oni ustawiali ale... Moze serwis zaatakowac ??? A wasze ile smigaja Civy - oczywiscie te 1.3 na pojedynczym gazniku z podwojna gardziela :D Pozdrawiam !!!

webi
02-07-06, 12:36
pawlowrc, mowie serio 190km nawet ja niemoglem uwierzy i sprawdzalem licznik z oplem astrom bylo ok nic mniej nic wiecej wczoraj sprawdzalem gaznik i niemam tej blaszki od 2 przepustnicy i wezyk 3 tez jest scisniety opaskami moze dlatego taka predkosc osiaga.chyba ze dwa liczniki klamia jak pojade w trase to sprawdze jeszcze z inymi autami przez cb(dobra sprawa)

kaktus
02-07-06, 12:50
@webi Astra na 3 bieg przy 140? :shock: To jaka Ty astra jezdziles? bo np 1,4 na skrzyni F10 konczy 3 bieg przy ok 115, a 2,0 na F16 przy ok 130-kilku... :D

webi
02-07-06, 16:47
tylko ze te silniki mialy odciecie doplywu paliwa a moja asterka mial obejscie a wogule to mialem gaz i tez nie bylo odciecia tz.obroty max do silnika to bylo masakra ale dlamnie... naprawde jak jezdzilem astra to nonstop musialem redukowac wiem ze to jest zla jazda ale zemnie juz taki typ ze jak biore sie za wyprzedzanie to niemoge sie bac ze mi obrotow zabraknie musze miec zapas
http://www.att-tuning.tar.pl/viewtopic.php?t=3646

pawlowrc
03-07-06, 00:57
A jak to bylo jak przy tych 190 km/h wrzuciles na 5 bieg ??? - pewnie zaczal zwalniac, a niby 5 bieg to jak nadbieg... Ok sprawdze jak moja idzie na 4 biegu :) pociagne ja do prawie oporu - juz mi szkoda jej :D ale wkoncu te auta sa stworzone do wysokich obrotow :) Pozdrowionka

qba1983
03-07-06, 09:19
A jak to bylo jak przy tych 190 km/h wrzuciles na 5 bieg ??? - pewnie zaczal zwalniac, a niby 5 bieg to jak nadbieg...
mysle ze na pewno nie jechal na 5 biegu, to za wsze na 4 bedzie wieksza predkosc.
kiedys cienkim 900 na 4 biegu przekroczylem 150km/h a na 5 ledwo 140km/h bylo.
swoja hania ktora w papierach ma 180km/h, na autostradzie Łódź-Piotrków, na 4 biegu mialem 210km/h(co widac nizej na obrazku :D ) za to po wzuceniu na 5 zwalnial do 185km/h

Hikiel
03-07-06, 09:24
Witam.
Wczoraj w drodze na uczelnie na DTŚ miedzy Ruda Slaska a Chorzowem moja d13b2 leciala jakies 182 na IV biegu, wiec jak najbardziej wierze, ze ta Twoja poleciala 190. Dodam, ze moja jest zagazowana.
Pzdr.
Hikiel

pawlowrc
03-07-06, 13:59
Dobra to ja sprawdze swoja i podziele sie informacjami :D - ps kto wie gdzie jest dobry gazaownik we Wroclawiu bo niestety bylem juz chyba u 10 i albo nie chca sie podjac roboty albo chca 1900zl bo z jakims komputerem itd (ale to tak na marginesie - jak ktos wie niech da znac na maila) a co do prędkosci to juz nie moge sie doczekac - szkoda ze nie mam obrotomierza bo chyba do 8 by doszlo :) - az mi szkoda jej ,,, ;(

webi
03-07-06, 15:53
a koledzy nie wiezyli ze d13b2 moze poleciec 190,jak bym moze wywalil kata i tumik ostatni to moze jeszcze lepiej pujdzie ale juz szkoda

NFS
03-07-06, 18:23
pawlowrc,

suuuuupeeerrrr! masz zagazowane auto z komputerem? ciekawe jak oni to zrobili? bo niby czym jest sterowany komp w d13b2? no nic.

wspołczuje twojemu autu. krec ją dalej tak na gazie to niedługo sobie zeSWAPujesz pod przymusem.

pawlowrc
03-07-06, 19:43
NFS - czytaj dokladnie !!! :) Nie mam zagazowanej, ale jak jezdzilem i pytalem ile za zagazowanie to mi jedni krzykneli 1300zl - zrobili i spartolili - bo jak kazdy kto ma ten model powienien wiedziec ze normalna instalacja nie chodzi bo obroty wariuja i nic sie z nimi nie da zrobic. W zwiazku z czym powiedzieli ze nie robia i zebym jechal gdzie indziej a inni mowia ze za 1900 bo trzeba wstawic kompa... :( nic nie kumam o co im chodzi dlatego zapytalem czy ktos wie gdzie w e Wrocku mozna zrobic do D13B2 instalacje tanio i dobrze (gdzies gdzie ktos juz zakladal i jest zadowolony) bo jak narazie to wszyscy odemnie krzycza kolo 2 tys a inni niechca robic... :( Pozdro

NFS
04-07-06, 09:51
pawlowrc,

zakladaj zwykłą(I gen) bez mixera(mnie wyniosło 1200zł w wwa) i kup do tego BLOSa(gaznik gazowy). bedzie smigac i zero spadkow mocy. niskie obroty eleganckie. tylko ze musisz zrobic dolot ze stozkiem(taki jak moj czy wieshaqa w jego byłej d13)

co do problemu na niskich obrotach to w wiekszosci przypadkow gazownicy poprostu nie wiedza ze trzeba odłaczyc wtyczke od zaworu EACV zeby pozostal zamkniety(uwaga! po tym zabiegu duzo pali na benie)

PS:to ze masz takiego nagłego dodatkowego kopa na benie przy wysokich obrotach a na gazie tego nie ma to wina drugiej przepustnicy. poprostu jak montuja mixer to sie ***** rozkład cisnień(czy coś) i II przep sie nie włacza. na BLOSie nie ma tego problemu :-)