PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z odpalaniem D15B2



sebush
23-06-09, 10:32
Czasami samochod nie chce mi odpalic, zawsze dzieje mi sie to po postoju. Rano wsiadam do auta i odpala bez problemu. Jade sobie np. do sklepu, wsiadam z powrotem do auta i nie chce odpalic. Poczekam 3-4min i odpala bez problemu. Dzisiaj zrobilłem samodiagnostyke i wyskakuje blad nr16 ( wtryskiwacz paliwa lub jego obwód ).
PS. Dzisiaj np. odpalilem cztery razy i wszystko OK.
Z gory dzieki za pomoc

Cysiek
23-06-09, 13:06
hmmm masz ponad 600 postów więc domyślam się że przekaźnik pompy przelutowany :)

tomiek
23-06-09, 16:06
Przekaźnik pompy paliwa do przelutowania - jako pierwszy punkt.
Zrób to, potem zobaczymy czy jest poprawa.

sebush
23-06-09, 16:30
Wstyd sie przyznac ale zapomnialem o tym, sprawdzalem instalacje kostek - czy nie sa przybrudzone styki, przewody itp., kupilem ten plyn do czyszczenia wtryskow co sie do paliwa wlewa. Wlasnie wymontowalem przekaznik, i bede robil nowe luty, jutro dam znac co i jak :)

szczypior88
23-06-09, 17:28
koledzy mi wyskakuje podobny błąd nr. 16 tylko że u mnie nie ma problemu z odpalaniem ale z Dławieniem sie auta na ciepłym silniku. Gdzie znajduje sie ten obwód to może u mnie też trzeba te luty poprawić...pomóżcie bo wlacze z tym od conajmniej 3 tygodni bezskutecznie...:/ Macie jakieś zdjęcie tego pzekażnika albo mozecie mnie nakierowac gdzie on jest? bo Hanie mam dopiero 3 tygodnie i dopiero ogarniam to autko...

sebush
23-06-09, 18:20
http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=5520&highlight=przekaznik+pompy

szczypior88
23-06-09, 18:25
Podziękował:) Zaraz idę do garażu grzebać:p

sebush
25-06-09, 12:16
Przelutowalem przekaznik, poszedlem, zalozylem, samochod odpalil. Chcialem odpalic drugi raz to juz nie dalo rady, wyjalem go podlaczylem ponownie, honda odpalila, lecz juz potem nie chciala odpalac. Pompa paliwa wogole sie teraz nie zalacza i check swieci sie caly czas. Przekaznik jest sprawny bo elektryk go sprawdzal i slychac jak cyka ale tylko przy wylaczaniu zaplonu.

Skoti
25-06-09, 12:49
chyba pompa powiedziała dowidzenia :) pytanie dlaczego? napewno dobrze podłączyłeś ?

sebush
25-06-09, 13:14
do pompy nie idzie wogole zasilanie, sprawdzalem miernikiem przy pompie

Skoti
25-06-09, 15:30
sprawdz bezpieczniki, sprawdz jeszcze raz przekażnik oraz podłączenie

sebush
25-06-09, 15:43
Przekaznik dostaje zasilanie, dostaje sygnal od zaplonu i rozrusznika, ale nie idzie nic na pompe, pompe spialem na krotko i smiga. Nie mam pojecia o co chodzi :confused:

Skoti
25-06-09, 15:54
musiałbyś pożyczyć od kogoś przekażnik i sprawdzić czy czasem nie wysiadł

sebush
25-06-09, 17:58
kupilem nowy(uzywany:) ), odpala auto ale znowu ta sama faza jest co na poczatku, tylko ze na zimnym silniku nawet

Skoti
25-06-09, 21:35
czyli wiesz ze to nie wina przekażnika. ja obstawiam cewke albo moduł.

Dyszka
25-06-09, 22:50
Najprostszy sposob sprawdzebnia przekaznika to odkrecic lekko przewod od filtra paliwa,powycieraj dobrze filtr szmatka,przekrec stacyjke(wlacz zapłon) tylko nie odpalaj! Jezeli z przewodu wycieknie paliwo tzn ze przekaznik ok bo podaje paliwo. Druga sprawa to mialem ostatnio podobny problem,z tym ze auto mi gaslo samo i nie moglem odpalic,postalo kilka godzin i odpalala,problem z czasem byl coraz czesciej az w koncu auto w ogole nie odpalilo. Dałem do firmy aparat zaplonowy zeby mi sprawdzili jego podzespoly, okazal sie padniety calkowicie modul i cewka dawala podwojna iskre. Sluchaj jak Ci auto nei bedzie chcialo odpalic sprawdz czy masz iskre na swiecach,jesli nie to prawdopodobnie modul badz cewka szwankuje i jest na wykonczeniu

sebush
25-06-09, 23:19
zrobilem jeszcze reset ecu, blad 16 zniknal, jutro zobaczymy jak bedzie

Skoti
25-06-09, 23:54
błędy nie zawsze pokazują sie od razu. ja mam błąd który pokazuje się po ok 2-4 dniach od resetu

tomiek
26-06-09, 09:35
Dziwna sprawa.

piotrek-mi
27-06-09, 09:53
Miałem dokładnie tak samo. Wyskakiwał mi błąd nr 16. Zacząłem od czyszczenia styków przy wtryskach itd., nic nie pomogło. Przelutowałem przekaźnik, zrobiłem reset, "nauczyłem" komputer i wszystko śmiga dobrze. To było już dość dawno i żadnego błędu nie wywala.

majin103
03-11-09, 21:30
dopisze się do tego tematu: w racji błędu 16 zrobiłem to co nakazują w manualu i:

rezystancja głównego wtryskiwacza(tego na górze) wyniosła 2.2 ohma i spadła do 1.8 ohma podczas gdy norma to 0.6-1.6 ohma.
rezystancja pomocniczego wtryskiwacza(na dole) wyniosła ok: 8.6 ohma podczas gdy norma to 6-10 ohmów.

Mierzone było na zimnym silniku. I tu pytanie: czy wymienić główny wtryskiwacz na sprawny czy może pomiary na zimnym silniku są złe? :p