PDA

Zobacz pełną wersję : Wielki problem z zegarami w EJ9



smarcus
22-06-09, 19:58
Witam!
Zacznę od początku. Miałem problem z alarmem, nie wiem czemu odcinał mi paliwo. Wiec odkręciłem zegary odłączyłem 4 wtyczki (nie wiem czy miałem włączony zapłon bo byłem zdenerwowany i nie zwróciłem na to uwagi), pogrzebałem przy alarmie no i udało się, już nie odcinało paliwa(odpaliłem auto jak miałem odpięte zegary) myślę wszystko ok. I dużo się pomyliłem. Okazało sie że mało co działa w zegarach. Prędkościomierz ani drgnie, obrotomierz i wskaźnik temp. też, a wskaźnik paliwa jak jechałem do domu podniósł się na maxa po ok pół godz. jazdy. Nie świecą się kontrolki oleju, ABS, SRS, kontrolka otwarcia bagażnika, kontrolka check, i nie działa zegarek. Co się mogło stać bo jestem podłamany, a nawet mało powiedziane. A tak poza tym wszystko działa. Z góry dzieki za pomoc!

mroziak1
22-06-09, 20:14
sprawdź bezpieczniki... wyjmij bezpiecznik back up który jest pod maską(to ten 7,5A) na jakieś 30s... jak to nie pomoże to może ściągnij klemy i odczekaj chwile...

może się uda...

smarcus
22-06-09, 20:28
sprawdzałem bezpieczniki wszystkie są ok no chyba ze są jakies ukryte o których nie wiem, co do backupa to go wyciągałem i nic to nie dało, a dodam ze kontrolka ręcznego też nie działa
Znam przyczyne niedziałania wskaznikow, tylko nie wiem czemu tak sie stało. Okazało sie ze nie ma zasilania (+) jest to u mnie żółty kabelek w szare ciapki(występuje on chyba we wszystkich 4 wtyczkach). Tylko nie wiem czemu tak sie dzieje, jest to jakiś bezpiecznik za to odpowiedzialny, o którym nie wiem?