PDA

Zobacz pełną wersję : Wskazówką od prędkościomierza świruje..



SajmonLP
22-06-09, 17:11
Witam. Jestem posiadaczem Hondy Civic V 92r. Silnik D15b2 1.5 LSI. Od momentu gdy kupiłem auto były małe problemy ze wskazówką prędkosciomierza. Podczas ruszania czasami stała na cyfrze 0, i dopiero gdy stuknąłem lekko w szybke to wskakiwała na własciwą pozycję i wskazywała prawidłową prędkość. Trzy dni temu podczas ruszania ze świateł wskazówka sie okręciła i dobiła do tego bolczyka tylko ze od dołu...Gdy jade ponad 100km/h to wskazówka wskakuje na pozycje 160km/h i stoi..natomiast gdy zwolnie to pada do 220km/h a potem znowu dobija od dołu do bolczyka, podczas gdy wyłącze silnik i prądy wskazówka opada w dół i zwisa jak nie powiem co... :) Wczoraj rozebrałem licznik i cofnąłem ręką wskazóweczke...zmontowałem, ruszyłem i było dobrze ale przez 3 godzinki...pojechałem w trase 40km i znowu to samo...wskazówka zwariowała i na nowo to samo...Obrotomierz i inne wskazówki wskazują prawidłowo...

Wypowie się ktoś w formie pomocnej ?:) Z góry dziękuje i pozdrawiam !!

81saren
22-06-09, 17:33
prawdopodobnie osoba od ktorej kupiles auto dlubala w liczniku i mogla zdjac wskazowke od predkosciomierza.
Zalozenie jej i skalibrowanie na wlasciwa pozycje niejest prosta sprawa.
wiec mysle ze powinienes szukac zegarow badz samego predkosciomierza.
Mozesz jeszcze wyjac zegary i obadac czy w zrodku nic sie nieprzycina.

SajmonLP
22-06-09, 17:52
Wyjmowałem licznik i generalnie czyściuteńko..Czyli sprawa z czujnikiem odpada?

Djadi
22-06-09, 17:53
Dokładnie popieram kolege 81saren ja wyjmowałem wskazówki i montowałem u siebie wskazówki od VTI czerwone bo nie chciało mi się malować :D ale racja co je skalibrować i ustawić to jest zabawa, bo jak źle ustawisz przekręcisz zapłon to np. obrotomierz pokazuje 1tyś obr :D jeśli mogę ci coś poradzić to kup drugi licznik ustaw stan przebiegu jaki masz na tym zepsutym i montuj :) pozdro

SajmonLP
23-06-09, 07:41
a wystarczy tylko sam moduł prędkosciomierza? bo to koszta 30zł praktycznie

Mati_1979
23-06-09, 07:57
Ja miałem podobne objawy(przy niższej prędkości stała a gdy trochę przyśpieszyłem to od razu wystrzeliła do góry i wskazywała dużo wiecej) po tym jak grzebałem w liczniku i wyglądało na to że się naelektryzował, na chwilę uziemiłem różne części w liczniku i wszystko wróciło do normy.
a w swoim liczniku wiem jak skalibrować wskazówki bo przed ściągnięciem przesunąłem je za bolec i mając licznik tarczami poziomo(lekko pukając licznik żeby wskazówki się ustawiły na swoje miejsce) zaznaczyłem stan spoczynku wskazówek a montując zrobiłem tak samo.
Prędkość sprawdzałem z drugim samochodem i wszystko gra jak w oryginale.

SajmonLP
23-06-09, 17:03
Dzisiaj ściągnąłem raz jeszcze licznik i zauważyłem że wskazówka gdy przesune ją palcem do 120km/h to gdy puszcze opadnie na 0, natomiast gdy wychyją ją palcem ponad 130 to opada w dół tyle że w strone 220...wygląda jakby mechanizm był rąbnięty w tym module ???

Xray
23-06-09, 18:45
Dzisiaj ściągnąłem raz jeszcze licznik i zauważyłem że wskazówka gdy przesune ją palcem do 120km/h to gdy puszcze opadnie na 0, natomiast gdy wychyją ją palcem ponad 130 to opada w dół tyle że w strone 220...wygląda jakby mechanizm był rąbnięty w tym module ???

tak ma byc....tez sie zdziwilem jak u mnie rozkrecalem zegary ze tak sie wskazowki zachowuja :)....od obrotka jest tak samo mozesz sobie sprawdzic. Wyglada na to ze wskazowka sie prawidlowo zachowuje....moze cos nie kontaktuje. Podokrecaj srubki z tylu przy folii....tylko z czuciem nie za mocno i nie na sile bo zrabiesz :). Ewentualnie jakies zimne luty....mozesz przelutowac luty. Albo cos nie tak z czujnikiem predkosci (tu juz nie wiem gdzie dokladnie jest i na jakiej zasadzie dziala wiec moze ktos inny podpowie)

SajmonLP
23-06-09, 23:33
Tyle że bez prądu sie tak zachowuje że opada w dół za 220.....każdy inny licznik bez prądu, gdy wskazówke przekręcimy palcem do maxa to się cofa.

Xray
23-06-09, 23:49
no bez pradu :)....do polowy sie cofa a od polowy idzie w druga strone (do 220). Dokladnie tak samo sie moje zachowuja i nie sa uszkodzone :)....od obrotka i predkosciomierza tak sie zachowuja. Od paliwa zostaje tam gdzie ja ustawisz a od temp. opada

majdan
24-06-09, 01:12
Tyle że bez prądu sie tak zachowuje że opada w dół za 220
To akurat jest normalne.

Co do usterki proponuję zakup nowych zegarów. Drogie nie są.

SajmonLP
24-06-09, 07:32
Sprawdze dzisiaj te styki i dam odpowiedź:)

No i nic..rozebrałem cały moduł prędkosciomierza..ustawilem wskazówke tak aby wyrównała sie z zerem przy wyłaczeniu prądów no i teraz chyba coś nagrzebane bo w ogole nie kręci...natomiast kilometry nabija na obu licznikach...tak więc chyba juz pozostaje wymienic albo sam moduł na nowuy bo moze cos z płytką jest, albo tez cały licznik jakby był w cenie..

SajmonLP
25-06-09, 23:51
No i stała się rzecz dziwna. Po pracy wsiadłem do auta, ruszam, patrze wskazówka chodzi bez zastrzeżeń...tyle ze w dzień było z 30 stopni i auto sie mega nagrzało wewnątrz jak i na zewnątrz...natomiast wracałem teraz wieczorem po ulewie to wskazówka ani drgnie....rozumie to ktoś ???????????

kriskas
28-06-09, 12:01
Ja miałem tak samo. Albo wskazówka stała na 0 albo wskakiwała na ok 160 i leciała w dół (albo po prostu działała normalnie).
Ale zrobiłem pewien motyw i wszystko zaczęło działać jak należy.
Między tarczą a elektroniką są takie cztery bolce łączące licznik w całość. Bolce wchodzą w takie blaszki i podejrzewam że po rozkręceniu i skręceniu nie pasują już tak dokładnie. Ja zrobiłem małe kulki z foli aluminiowej (np od czekolady) i położyłem na tych blaszkach i skręciłem cały licznik. Jak narazie działa. Sorry za opis ale jak ktoś rozbierze licznik to się pokapuje o co chodzi.

TESS
28-06-09, 13:12
Miałem identyczny problem, rozwiązaniem była wymiana

czujnika prędkości w skrzyni biegów.

Temat był przeze mnie założony, można odnaleźć.

pozdrawiam ;)

SajmonLP
28-06-09, 14:32
Teraz w ogole wskazówka nie działa i zaczeła sie swiecic kontrolka błedu...wiec podejrzewam ze czujnik przy skrzyni padł juz kompletnie i bedzie trzeba go wymiec..lecz wpierw zastosuje to co napisał kriskas:)