PDA

Zobacz pełną wersję : Wypadek mojej Hani - co dalej?



paszczaq
22-06-09, 15:37
Witam,

Z góry sorry jeśli źle zadałem pytanie, złe forum, zbyt ogólne, .. [wstawić własne widzi-mi-sie] - proszę o pomoc nie krytykę (ewentualnie wartościowe uwagi).

Sprawa wygląda tak, iż jakiś czas temu rozbiłem swoją Hanię i teraz najwyższy czas ją naprawić (wcześniej kryzys, brak pieniędzy itp). Niestety wiedzę o tym jakie są ceny w świecie mechaniki samochodowej mam blade pojęcie. Tutaj moje pytanie: bazując na zdjęciach, które załączam oraz moim opisie - jak myślicie - co mnie czeka i na jaką kwotę muszę się nastawić?

Niektórzy z was zapewne napiszą bym zgłosił się do pobliskiego serwisu i zapytał - niestety już próbowałem - te w promieniu paru km mam już objechane (odpowiedzi w stylu: "powypadkowych nie naprawiam") - natomiast dalej nie za bardzo mam co wieźć Hanię gdyż jeszcze nie mam pieniędzy ani transportu. Mam jeden polecony zakład ale jest na drugim końcu miasta (Warszawy).

Zatem wracając do sprawy - pewnego pięknego dnia jechałem sobie na urlop do domu, przejaśniało się (gdyż wcześniej padał deszcz), ptaszki śpiewały itp. Ja jadąc ok 50km/h wpadłem w poślizg (jeden, drugi i ...) i uderzyłem w betonową barierkę. Trochę się powyginało i teraz jestem w d**** bez samochodu :(

Zdjęcia dostępne tutaj: flickr (http://www.flickr.com/photos/39689070@N02/sets/72157620210355140/) Poza widocznymi na zdjęciach uszkodzeniami należy dodać, że miska olejowa jest cała, nic poza zderzakiem i światłami nie wygląda na połamane.

Czy ktoś może poradzić (może nawet z własnych doświadczeń) jak się za to zabrać - co najpierw, co potem?

Z góry dziękuje za pomoc.

Robal83
22-06-09, 16:17
Dobrze bedzie tak mocno jej nie rozwaliłes, mocowania swiateł to mozna to zrobic sa specjalistyczne zakłady co sie zajmuja tym, poprostu da sie to zrobic

reaktor
22-06-09, 16:19
temat bez sensu, w jakim serwisie byłeś ze usłyszałeś "powypadkowych nie naprawiam" chyba opon. Jedziesz do blacharza i dostajesz kosztorys, tak trudno wejsc na allegro i sprawdzić po ile są zamienniki? Malowanie w zaleznosci od miasta i jakosci to 350zł

paszczaq
22-06-09, 16:33
bylem np w "OK Service" czy jakoś tak - taki miałem w pobliżu.

Mówisz żeby ze zdjęciami iść do blacharza?? ok - widzisz do mnie trzeba czasem jak idiocie bo się po prostu nie znam i mam do tego prawo :P

rooter666
22-06-09, 16:38
najlepiej i najtaniej bedzie poszukac zderzak pod kolor na allegro ,zalozyc mozna samemu to jest 5 minut roboty:D ,jezeli nie ma pod kolor to lakierowanie dojdzie ale to nie sa wielkie wydatki.

stashek
22-06-09, 17:08
Słuchaj, weź blacharza ze soba. ze zdjec to malo kto Ci wyliczy ile bedzie to kosztowac. Strzał nie jest mocny, mysle ze za robote blacharz weznie max 400zł. Z malowaniem to co zakład, to inne ceny. U mnie w Cieszynie za 200zl (element) masz bardzo ladnie pomalowane, w stolicy o takiej cenie zapomnij...

Loloss
23-06-09, 20:01
Heh. I co, ile Cię "wyszła" naprawa? Ja to dopiero wtopę zaliczyłem - kupiłem Hanię i okazalo się, że była bardziej wyrżnięta, niż na to wygladało... Lewy próg był wspawany... Nie byłoby tak żle, gdyby nie fakt, iż robił to jakiś patałach i tak go wprawił, że otwory się nie zgadzają z resztą np. zmniejszył się rozstaw gwintów od mocowania pasa bezpieczeństwa i takie tam... Teraz myślę, może lepiej spróbować ją sprzedać heh...
Pozdrawiam!

paszczaq
23-06-09, 20:29
Jeszcze niestety nie byłem.. tak naprawdę dopiero w przyszłym tygodniu się za to wezmę. Nie omieszkam napisać co i jak. Zamieszczę też parę zdjęć po remake'u