PDA

Zobacz pełną wersję : Stukanie!!! Dudunienie - pomocy CIVIC COUPE 96' 5gen



Czarek1983
10-04-06, 10:55
Mam małego rebusa. Kupiłem felgi 15" DOTZ razem z oponami 195/50 - oczywiście używki, ale w takim stanie ze naprawde nic nie widac po felgach ani po oponach. Bieżnik ma okolo 10mm. Kiedy wszystko było gotowe i wyjechałem z warsztatu poczułem jakies dziwne stukania i drgania na kierownicy. Nie wiem co sie dzieje. Zamieniłem przednie koło z tylnim i drgania ustąpiły ale przy 120km/h czuje ze wszystko zaczyna delikatnie latac. Słychac nawet takie delikatne stukanie-dudnienie..... Czy to moze byc spowodowane złym stanem opony??

ppm702
10-04-06, 11:03
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=10388 :!:

LIO
10-04-06, 12:56
bierznik 10mm, a nowy ma 8mm :D

koła wyważone ?
cisnienie w oponach dobre ?

Czarek1983
10-04-06, 14:22
Sorki z bieżnikiem sie walnołem. Siedziało mi w głowie cos innego. Tak bieżnik ma okolo 7mm. Oczywiście zaraz po zakupie koła były wszystkie wyważone i ciśnienie tez jest ok. :idea:

reXio
10-04-06, 18:16
Podepne sie pod topic:

Civ z avatarka ;) Prawe tylne kolo stuka i jest to na 100% wina samego kola a konkretnie opony. Slychac to lekko przy predkosci 30 - 60 km/h - tak jakby cos bylo przyklejone do bieznika i robilo rownomierne puk puk puk - im wolniej jade tym wolniej puka.

Opony i felgi kupilem nowe 2 lata temu, autko zachowuje sie idealnie - nic nie trzesie, nie znosi, nie odlatuje :D Tylko sobie puka.

Jak przelozylem kola tyl na przod - pukanie jest mocniejsze i dochodzi dalej z kola ktore przelozylem (czyli teraz przod prawy).

Co ciekawe puka mocniej gdy skrecam (np. na rondzie) w prawo - gdy jest ODCIĄŻANA strona pukajacego kola.

HELP!

P.s. kola wywazone, napompowane, wycackane - bieznik ideal... :?

Czarek1983
10-04-06, 21:08
Zapomniałem dopisac ze tez przekładałem koła z przodu na tył i stukanie lekko ustąpił, ale przy predkości 120 wracało!!!

wojtass_maniak
11-04-06, 00:17
Wywalone lozysko w piascie :? ?

marek-p
13-04-06, 20:45
Witam. Mam ten sam problem ze stukaniem. Przez długi czas sprawdzałem wszystko a okazało sie ze to wina opon. Opony maja 2 sezony i na pierwszy rzut oka z imi jest wszystko ok. Pozniej okazalo sie ze na oponach ktore byly z przodu porobily sie tzw. placki od ostrego hamowania i przy wiekszych predkosciach slychac dziwne stukanie. W tym chyba tkwi problem !

reXio
13-04-06, 20:56
u mnie problem "plackow" odpada - jest ABS :) Poza tym nie maja bicia pionowego... Normalnie czarna magia :?

wojtass_maniak
13-04-06, 21:41
Geometrie kol robiles?

Czarek1983
14-04-06, 07:49
Nie. Geomertii nie robiłem..... ale...... byłem na ponownym wyważeniu tylko ze juz w innym miejscu. No i wczoraj jak jechał nic juz nie stukało i nie dudniło.....mam nadzieje ze to faktycznie było tylko złe wywazenie i ze stukanie nie wróci.

sylwestero20
28-10-09, 22:18
jeżeli słychac pukanie z tyłu na zakretach itp to najprawdopodobniej łożysko:) ja tak miałem:) wymiana tego jest banalnie prosta:d max 10-15minut bo łozysko kupujesz razem z piasta, tylko dobre łozysko to troche kosztuje:D

Nemereth
29-10-09, 10:05
Pukanie na skrecie w jedna strone - wahacze albo tuleje mocowan/ łączniki

bicie przy predkosci - ktos musial dobrze walnac w dziure albo cos, jesli guza nie widac i jest rowna to po prostu material w oponie jest minimalnie przerwany i podczas jazdy cisnienie jest wieksze plus sila odsrodkowa i tak moze byc.

moze byc jeszcze geometria

placki na oponach - nie ma znaczenia wiekszego, opona podczas jazdy sie wyrowa zdzierajac szybciej nadmiar...

wywazanie kola... powiedzial bym ryzykownie, ze to na dlugo nic nie daje ;D felge mozesz wywazyc ale opona na feldze sie przesunie minimalnie po jakims czasie :P tak to rozkminiam wlasnie... warto byloby oznaczyc opone z felga linią i po jakims czasie sprawdzic po gwaltownych ruchach i hamowaniach na przyklad :)