PDA

Zobacz pełną wersję : Zabudowa boczku bagaznika w 3d



rAku*
07-04-06, 15:19
Czesc
Jak sie robi zabudowe boczku bagaznika ? chce zeby zajmowalo to jaknajmniej miejsca bo bagaznik w civicku 3d 5gen jest bardzo maly i normalny sub nie jest dobrym rozwiazaniem. Mysle nad zrobieniem tego w prawym boczku w bagazniku bo jest tam taka wneka, ale nie wiem jak uformowac odpowiedni ksztalt. Robil ktos cos takiego ? podpowiedzcie jak to zrobic.


pozdro.

ppm702
07-04-06, 15:21
front z MDFu, a tył z uformowanej na folii aluminiowej żywicy na włóknie szklanym + dobre wygłuszenie wewnętrzne. Sam tak nie robiłem ale kiedyś były zdjęcia w prasie...

TDP
07-04-06, 15:24
innym pomysłem moze być ... sub w kole zapsaowym - technika podobna

rAku*
07-04-06, 15:44
Niestety w kole odpada :) butla dopalacza lpg :)

A co do tej foli to, ma ktos jakies fotki jak to roibic ? przykleich fole do boczku i na folie zywice nakladac ?

pozdro.

ppm702
07-04-06, 15:55
przykleić fole do boczku i na folie zywice nakladac
dokładnie tak, tylko zrób to szczelnie bo będziesz miał zywicę na boczku

MartinS
08-04-06, 10:10
A co do tej foli to, ma ktos jakies fotki jak to roibic ? przykleich fole do boczku i na folie zywice nakladac ?

tylko zanim to ogarniesz sprawdz do jakiego litrazu skrzxyni jest Twój głosnik i dobiero bierz sie za zabudowe...

ppm702
08-04-06, 12:33
polecam "boxcalc.exe" :) Dobry programik do liczenia skrzyń

rAku*
08-04-06, 17:51
NO i udalo sie :) zrobilem z zywicy caly boczek, idealnie pasuje :) teraz tylko pogrubic i dobrze podocinac mdf, uszczelnic i bomba :) pozniej zrobie kilka fotek jak mi ta forma wyszla :)

pozdro.

[ Dodano: Sob 08 Kwi, 2006 ]
A jeszcze sie zapytam, glosnika jeszcze nie mam, ale mysle nad jakas 20 cm bo chce zrobic ta skrzynie nie duza, tylko czy taki glosnik dobrze zagra ? czy lepiej wlozyc 25 cm ?
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=95220640 czy cos innego ? sub ten ma byc tylko uzupelnieniem nie chce jakiego napieprzania, dlatego ma byc maly zeby zajol minimalna ilosc miejsca w bagazniku.

pozdro.

ppm702
08-04-06, 21:28
zdecydowanie 25cm i zanim zrobisz skrzynię do końca to kup głośnik i dobierz pojemność, żebyś nie spaprał włożonej roboty

rAku*
08-04-06, 23:35
No dobra ale jak ten moj sub bedzie mial tyl z zywicy, czyli nieregularne ksztalty (bo dopasowane do boczku) to jak to dobrze policzyc ? na co patrzec przy wyborze glosnika ? zeby to wszystko sie dobrze ze soba zgralo ?

pozdro.

LIO
08-04-06, 23:45
czy ktos moze zmienic tytul tematu i wszystko inne na poprawna pisownie bagaŻnik :?:

ppm702
09-04-06, 00:51
ktoś może, ale to wybór autora ;)

Jaki kupisz głośnik to będzie ok. Kwestia tylko jak bardzo będzie boczek wysunięty. Pamiętaj żeby zostawić z 5cm powietrza za magnesem

_Qba_
15-04-06, 00:36
rAku*, i jak zabudowa??? masz juz jakies fotki??

rAku*
15-04-06, 01:00
No nawet ladnie idzie :) ogolnie zmienilem plany bo tyl mial byc z zywicy a przod z mdfu ale jednak calosc zrobie z zywicy. Moge powiedziec ze polowa juz jest zrobiona i pasuje w boczek idealnie. Jutro zrobie kilka fotek.

Lynx
15-04-06, 18:08
No dobra ale jak ten moj sub bedzie mial tyl z zywicy, czyli nieregularne ksztalty (bo dopasowane do boczku) to jak to dobrze policzyc ?
Dolanczam sie do tego pytania. Jak obliczyc objetosc takiego suba? Woda go zalac czy jak? :P

Muldex
17-04-06, 00:37
No nawet ladnie idzie :) ogolnie zmienilem plany bo tyl mial byc z zywicy a przod z mdfu ale jednak calosc zrobie z zywicy.
Tak nie rób, robiłem kiedyś z żywicą. Ogólnie pomysł b.dobry z tyłem ale przód zrób z MDF albo sklejki bo żywica będzie przenosić drgania głośnika chyba że dasz warstwe 10mm ale i tak daleko będzie do drzewa. Sam mysle o zabudowie suba. 1 koncepcja to do koła mam tam dojazdówkę i chciłbym go zostawić ale niestety obudowa będzie za mała, a wyciągac koło i dawać na bok to wole tak jak ty. Daj jakieś fotki.

ppm702
17-04-06, 14:11
front zrób z MDX, albo przynajmniej pierścień pod głośnik z tego materiału. Powód - większa sztywność i lepsze parametry pracy dla głośnika.

kiziol23
22-04-06, 13:31
up
raku , jak to wyszło , masz jakieś fotki? temat zaraz sie zgubi a efektow nie poznamy...

rAku*
22-04-06, 23:03
NO narazie prace sie zatrzylamy ale daje fotki fazy jaka jest
Idealnie to pasuje w boczek, ale trzeba jeszcze dobozyc mat zeby to pogrubic choc sztywne juz jest, a pozniej dobudowac reszte ale jeszcze nie wiem czy reszta tez z zywicy i piersien pod glosnik z mdfu czy lepiej juz podocinac boki z desek. Z desek moze byc zezba bo tu nie ma katow wiec tzeba jakos dopasowac i tak zywica pozalewac. Zobaczymy niedlugo daleej bede to robil
Tak to narazie wyglada
http://img124.imageshack.us/img124/5115/p42203537wq.th.jpg (http://img124.imageshack.us/my.php?image=p42203537wq.jpg)

Muldex
23-04-06, 22:46
No b.fajnie to wygląda no to tylko jeszcze z 2 warstwy maty 300 i będzie git co do boków to jak masz wyżynarke to wytnij z mdf-u kształ tylni mniejwięcej i jak bedziesz robił kolejne warstwy to je wkleisz a dodatkowo przykręć płytę z matą wkrętami i będzie git. Ja bym tak zrobił bo mata z żywicą nie jest taka stabilną i bedzie grała :grin: wraz z głośnikiem wiec byłoby lepiej jakby jej było jak najmniej, ja za niedługo też sie będe brał za takie coś może nawet w tym tygodniu i zobacze co wykombinuje na razie życze ci powodzenia :grin:

kiziol23
14-05-06, 11:54
podziel się w koncu wrazeniami jak to gra i wstaw jakies fotki gotowego zabudowanego boczku :>

rAku*
14-05-06, 22:37
Plany nad subem w boczku narazie stoja w miejscu bo robie system przedni.

Jacq
20-08-06, 14:39
Zainspirowany twoim pomysłem sam wykonałem również takiego suba.
Dla osób które w przyszłości szukałyby informacji w tym temacie wrzuce
tutaj linka do oddzielnego tematu w którym opisałem całość:
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=17900

Pozdrawiam