PDA

Zobacz pełną wersję : Problemy



fuji
07-04-06, 12:39
Witam, nie jestem pewien czy byl poruszany ten temat.

Czy wie ktos co trzeba wymienic przy rozrzadzie ??? wszyscy mi mowia Pompe wody napinacz i pasek, zas w sklepach mi mowia, ze nie trzeba pompy wody wymieniac. No i teraz nie wiem co wymienic bo samochod ma przejechane prawie 200 tys od nowosci i nigdy nie byl wymieniony rozrzad.

Nastepnie chcial bym sie dowiedziec jak odzyskac moc w Mojej Hance samochod nie bierze ani grama oleju. Wiem ze przedewszystkim mam bardzo duze straty na sprzegle.
Ostatnio probowalem sie z Oplem Astra 1,6 16 v 100 koni samocho ma katalogowo przysipieszenie 11,5 sekundy do 100 km/h przegralem o 3 dlugosci auta przezyl bym to poniewaz to nowy samochod z silnikiem 1,6 16v ale gdy staje obok mnie Ibiza 1,4 8v 60 koni z 96 roku i siedzi mi na tylku i nie moge jej zgubic to mnie chce trafic...

moj silniczek to d15b3 (gazink) wstanie wizualnym jest idalny !!!!!!

ppm702
07-04-06, 12:43
po pierwsze opcja szukaj, po drugie proponuję czytać i się stosować

http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=10388

pirus
07-04-06, 12:44
No i teraz nie wiem co wymienic bo samochod ma przejechane prawie 200 tys od nowosci i nigdy nie byl wymieniony rozrzad.
To nie mozliwe, ze nie byl wymieniany rozrzad. Trzeba go zmieniac co max 1oo ooo km bo inaczej zewie ci sie pasek. A przy tym przebiegu radze zmienic pasek, napinacz i pompe wody.

boomer
07-04-06, 14:39
Trzeba go zmieniac co max 1oo ooo km bo inaczej zewie ci sie p
Od ktoregos roku Honda chyba wydluzyla przebieg do 120000 i sadze ze jest to maksymalne wydluzenie. Tez mi sie nie chce wierzyc ze nigdy rozrzad nie byl robiony

ppm702
07-04-06, 14:55
od 99r ASO zaleca wymianę rozrzadu co 120k km - sam pytałem o swój i taką informację uzyskałem

Piotrek Klag
07-04-06, 16:43
od 99r ASO zaleca wymianę rozrzadu co 120k km - sam pytałem o swój i taką informację uzyskałem
jeżeli jest zmieniany cały rozrząd to ak - sam pasek + napinacz to kadye normalmy mechanik mówi około 60.000 i starczy - gówniane to pieniądze a jak sie zerwie to lepiej nie myśleć...

Co do pompy wody - 200.000 to raczej trzeba - u mnie to wyszło bo zrobiłą sie lekka rysa i bardzo delikatnie przyciekła i tyle - wyieniłem i jest spokój ale wątpie że ma to jakikolwiek związak z mocą....

p.s. jeżeli bez kitu ten rozrząd ma 200.00 przejhechane tpo gratuluje pomysłu - ja bym do takiego auta nie wsiadł - 1 zasada jest krótke - kupujesz auto to rozrząd filtry i olej do wymiany cokolweiek by tam nie było super zalanego.

fuji
08-04-06, 11:00
Rozrzad na bank nie byl wymieniany bo samochod jest kupiony przez mojego dziadka w 95 roku w salonie a w 2000 roku kupil go moj Ojciec a to sa ludzie starej daty i uwazaja jak sie jezdzi po malu i szanuje sie samochod to nie ma prawa sie nic stac....

Piotrek Klag
08-04-06, 12:52
Rozrzad na bank nie byl wymieniany bo samochod jest kupiony przez mojego dziadka w 95 roku w salonie a w 2000 roku kupil go moj Ojciec a to sa ludzie starej daty i uwazaja jak sie jezdzi po malu i szanuje sie samochod to nie ma prawa sie nic stac....

no to zanim wsiądziesz to zmień i sie nie zastanawiaj nawet 5 minut - i to nie sam pasek a cały rozrząd...

Jakby był Łańcuch to tam srł pies ale pasek i fakt że to dalej jeździ to mieliście mase szczęśćia ......

Pasek + filtry (paliwo, olej, powietrze), świece itd... - na 1 ogień bo bez kitu szkoda auta

rafalb33
08-04-06, 13:05
Podjedz na Grónwaldzka do sklepu z czesciami do japoncow(kolo cmentarza).
Pasek najlepiej mitsuboshi i rolka koyo (ja dalem 79zl za pasek i za rolke 105 do d16z6).
Pompe tez wymien bo szkoda dwa razy za robote dawac jak zacznie puszczac.
Nie sa to duze koszta(w megance np kosztowalo mnie wszystko prawie 1000zl!!!) a jak cos pierdyknie to potem siasc i zaplakac tylko mozna.

Aha co do mocy to na twoim miejscu wyregulowal bym tez zawory (wiesz kiedy byly regulowane??) u mnie po regulacji byla znaczna poprawa , a nie klekotaly jeszcze.
Nie znam sie na gaznikach moze trzeba podregulowac tez?

reXio
08-04-06, 16:38
prosze o wytlumaczenie co to znaczy "caly rozrzad"... i dlaczego co 60.000? :shock: Ja trzymam sie okresu 5 lat lub 100.000 i po 100.000 byl zmieniony u mnie.

Piotrek Klag
08-04-06, 17:19
prosze o wytlumaczenie co to znaczy "caly rozrzad"... i dlaczego co 60.000? :shock: Ja trzymam sie okresu 5 lat lub 100.000 i po 100.000 byl zmieniony u mnie.

niektórzy wymieniają sam pasek, pasek + napinasz itd. - mi mechanik przy zmianie pasek + napinacz powedział - ostrożnie 60.000 - ja tyle zrobie w max 3 lata bo robie średnio około 25.000 rocznie.

Mówiąc cały rozrzad mam nam myśli cały rozrząd oryginał i wtedu bez kitu 100.000 niech zrobi i bedzie git.

p.s. mały OT - czytałem że jak sie zrywa pasek to z reguł podczas rozruchu silnika - bardzo razdko w czasie jazdy - ciekawe to jest ...

kamilwar00
08-04-06, 21:52
Wymiana paska rozrządu z napinaczem jest oczywista , jeśli chodzi o pompę wody wymienił bym ją dopiero , gdy widoczny jest ubytek płynu chłodniczego przy drenażu pompy :) pozdrawiam . Swoją drogą nie jesteś pierwszą osobą z cierpliwościa godną szachisty , pamiętam klienta co w nissanie N14 2,0 diesel przejechał na pasku 220 tys kilometrów ;)

LIO
08-04-06, 22:16
pompa nie kosztuje duzo, lepiej ja wymienic

jak ma swój już przebieg, to moze sobie chodzic bez zarzutu, a nagle z dnia na dzien sie rozsypac
kumplowi w tamtym roku padla, auto sie zagrzalo, na szczescie skonczylo sie na nowej uszczelce pod glowica, nowym rozrzadzie z pompą, ale narzeka że auto juz nie jezdzi jak jezdzilo wczesniej, wiec byc moze jeszcze cos sie stalo

sajmon1100
09-04-06, 22:14
Trzeba go zmieniac co max 1oo ooo km bo inaczej zewie ci sie p
Od ktoregos roku Honda chyba wydluzyla przebieg do 120000 i sadze ze jest to maksymalne wydluzenie. Tez mi sie nie chce wierzyc ze nigdy rozrzad nie byl robiony
u mnie w instrukcji w civicu 92 pisze wymiana co 144.000 tys km

reXio
09-04-06, 22:27
u mnie w instrukcji w civicu 92 pisze wymiana co 144.000 tys km

prosze o skana!

Muldex
10-04-06, 00:10
Mi w serwisie powiedzieli że rozrząd co 100tyś lub 5 lat i dają gwarancje na to jeśli jest orginalny czyli napinacz za 330zł + pasek za ok 120 + 100 robocizna. Do tego dochodzą ustawienia zaworów itd.. wiec tak to wyglada na orginale, a co do podrób to mi powiedzieli że 60tyś to optymalnie zależy od firmy podobno b. dobre części są z japancar-u i są czasem nawet lepsze od orginalnych szczególnie paski.

kamilwar00
10-04-06, 08:49
Pompa wody około 150- w zamienniku , nie wiem ile w Hondzie oryginał ,podejrzewam że ciut drożej . Na szczęście rozrząd w Civic nie jest wydumany i wymiana pompy nie trwa długo ;)

reXio
10-04-06, 11:16
i są czasem nawet lepsze od orginalnych szczególnie paski.

gó*** prawda!

I dlatego lepiej je zmienic co 60.000 :lol:

boomer
10-04-06, 11:53
i są czasem nawet lepsze od orginalnych szczególnie paski
JC lepsze od oryginalu... taaaa...... PRAWIE JAK HONDA.... (prawie robi duza roznice)