PDA

Zobacz pełną wersję : Dym przy odpaleniu ?



Nunez
13-06-09, 16:16
Czołem,

Możliwe, że "podobnych" tematów było dużo...ale nie znalazłem, mimo poszukiwań, takiego który rozwiązałby mój uciskający w serce ból.

Od początku: niedawno sporo rzeczy było robione w Hance, a ostatnia 3dni temu: uszczelka pod głowicą, uszczelniacze zaworów i etc co się z tym wiąże.
Dzisiaj wsiadam do mojej Pięknej, przekręcam kluczyk, patrze we wsteczne, a tam jakby ognisko napalił...siwy dym!!! Aż mnie ukuło w okolicy serca:( wyskoczyłem, lookam, ale dym już był nad posesją sąsiada.

Powiedzcie mi skąd mógł on przybyć?

Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Auta i to co mi wpadło w oko to na zimnym silniku muszę dłużej przytrzymać na rozruszniku, żeby ożyła...tak też było i tym razem. Warunki pogodowe: nie wiem czy mają wpływ, ale było zimno i deszczowo.

Z góry dzięki, bez odbioru.

skolopendra
13-06-09, 16:18
uszczelka pod głowicą, uszczelniacze zaworów i etc co się z tym wiąże.

a i pewnie pasowało od razu pierścienie wymienić,a nie na skróty i uszczelniacze

Nunez
13-06-09, 16:25
a i pewnie pasowało od razu pierścienie wymienić,a nie na skróty i uszczelniacze

Diagnoza po zdjęciu głowicy była taka, iż dół jest zdrowy...zaro luzów, tuleje bdb, a uszczelniacze wszystkie puszczały olej. Co do tego dymu: przed naprawa też raz mi się zdarzyła podobna sytuacje, również po jednym dniu bez jazdy. Na codzień nawet nie kichneła dymkiem przy rozruchu z samego rana:(

skolopendra
13-06-09, 16:42
Diagnoza po zdjęciu głowicy była taka, iż dół jest zdrowy..

doskonały mechanik co widzi takie rzeczy po zdjęciu samej głowicy :D

skoro wymieniłeś uszczelniacze to zapewne brała olej wcześniej ? ile ?i co to za uszczelniacze z aso/ pewnie nie

Nunez
13-06-09, 17:10
Nie jestem mechanikiem ani specjalistą w dziedzinie silników, dlatego zasięgam opini u żródła. Człowiek, u którego robiłem te rzeczy cieszy się uznaniem wśród użytkowników Hondy w całej okolicy. Nie wiem czyjej produkcji są uszczelniacze, jakie mi włożył...po zniżkach w IC kosztowały jakoś 3,8pln/szt.-tyle wiem :o

Wymiana uszczelniaczy nie była odgórnym założeniem..."pewien" byłem uszczelki, bo znikał olej w bd ilościach i przybywało płynu chłodzącego. Uszczelniacze były pod lupą.

Możliwe, że źle ubrałem w słowa to co miałem na myśli:
Diagnoza po zdjęciu głowicy była taka, iż dół jest zdrowy.
...inaczej, To co można było dostrzec i ocenić po zdjęciu głowicy odnośnie tego co znajdowało się pod nią, nie budziło zastrzeżeń, by zagłębiać się mocniej w temat.

Wracając do wątku: jakie mogą być przyczyny, lub na co powinienem jeszcze zwrócić uwagę by doszukać się przyczyny?

skolopendra
13-06-09, 17:31
bo znikał olej w bd ilościach i przybywało płynu chłodzącego.

więc ja obstawiam nadal pierścienie do wymiany ,same uszczelniacze wezmą olej w ilościach wręcz śladowych
uszczelka pewnie te made in JC
resztę wątku znajdziesz w tematach o remoncie

havok
13-06-09, 22:20
Też jestem za pierścieniami. Ja po remoncie głowicy na OEM mam tak samo (wcześniej nawet nie prychnęła), wymiana pierścieni w piątek. Jakbym wiedział, że tak będzie, byłbym 300 pln do przodu...

Nunez
14-06-09, 15:14
havok...a jak u Ciebie, dmucha dymem cały czas, podczas odpalania, czy tylko sporadycznie? No i pytanie jak w Twojej okolicy stoi koszt takiego remontu?

ukash25
14-06-09, 15:48
w mojej drugiej hani eg4 d15b7 tez kopci sa to pierscienie i przy okazji uszczelniacze zaworow ...na mocy nie traci pali na dotyk ale kopci ,mechanik sprawdzil i powiedzial ze pierscienie olejowe sa nie szczelne oraz jak w/w uszczelniacze koszt czesci pierscienie 170 pln uszczelniacze zaworow 80 pln uszczelkja pod glowice 80 pln oraz silikon douszczelnienia pokrywy z klawiatora 10 pln takie + robocizna lub wlasna robocizna

skolopendra
14-06-09, 16:13
uszczelkja pod glowice 80 pln

uszczelki oraz uszczelniacze tylko z aso .o tym już było, ale jak widzę nie wszyscy jeszcze wiedzą

reaktor
14-06-09, 16:19
del

skolopendra
14-06-09, 16:21
na początek kable sprawdź, wg manuala

ukash25
14-06-09, 17:11
uszczelka pod glowice w aso powiedzieli mi 180 pln i za uszczelniacze zaworow 450 pln przypominam aso Grodzinski swidnica woj.dolnoslaskie.:( dlatego wybralem opcje tansza ze wzgledu ze w moim przypadku jest to drugie auto...

skolopendra
14-06-09, 17:58
uszczelniacze zaworow 450 pln

na forum chłopaki mają uszczelniacze aso za połowę tej kwoty ,wystarczy poszukać,a głowicy pewnie poleci za rok może dwa ,albo za tydzień

havok
14-06-09, 20:54
Nunez, u mnie dmucha przy odpaleniu (bączek sinoniebieski), już po remoncie głowicy (ale to była wizyta kompleksowa, więc nie wiem ile za samą głowicę) W trakcie jazdy już nie - przynajmniej do 3000 obrotów. Teraz pójdą pierścienie plus regulacja zaworów po przejechaniu 1000km po głowicy.

Nunez
15-06-09, 07:41
Havok: u mnie ten "indiański dym" miał charakter jednorazowego zdarzenia. Na codzień jest ok. Podczas jazdy... hmm zostawiłem po sobie widoczny ślad w powietrzu jak przeciągnąłem do 6000rpm w ramach oględzin. Przy zmianie na 3rd strzela dymkiem.

No cóż poszukam, porozglądam się i <mój biedny portfel> spytam po ludziach ile robocizna...z początku miałem nawet zapał żeby samemu zajrzeć od dołu do mojej Hani, ale wymiana pierscieni, w przypadku gdy nigdy się tego nie robiło, nie jest mądrym, a odważnym o ile nie "desperackim" posunięciem.