PDA

Zobacz pełną wersję : wolne obroty



umberto2
12-06-09, 21:19
witam,
dziś oglądałem VIIIgen 1.8 benz, odbyłem jazdę próbną i zauważyłem jedną niepokojącą (chyba) rzecz:

na wolnych obrotach, co jakiś czas zauważalne jest chwilowe nieznaczne podniesienie ilości obrotów...

czy to norma? czy od razu zdyskwalifikować auto ?

pozdr

lokcio
12-06-09, 23:58
jesli zalaczy sie klima minimalnie wzrastaja obroty i to normalne jesli klima na off nie powinny zmieniac sie obroty

Nemereth
13-06-09, 01:06
jesli zalaczy sie klima minimalnie wzrastaja obroty i to normalne jesli klima na off nie powinny zmieniac sie obroty

powiem Tobie ze to nic strasznego. u mnie powiedzmy pokazuje temperature odpowiednia ale defakto sa inne jeszcze czujniki temperatury wiec jesli komputerek stwierdzi ze warto go podgrzac to zwiekszy obroty:)

u mnie czasem na 1100 wskoczy, nic sie nie dzieje, oleju nie bierze, nie pali sie i nie plonie ale przyjemnie cicho warczy.... jak dobra kobieta w lozku :))

hmm, nie jestem pewien i pewnie teraz glupote napisze ale....

Teoria... jesli komputerek mierzy akumulator to moze stwierdzic ze jest niedoladowany jak nalezy wiec delikatnie moze zwiekszyc obroty zeby uzyskac energie na doladowanie :) ale to tylko moja teoria.

Umberto
13-06-09, 07:34
Zdyskwalifikować auto
zmienić forum!

cbr1100xx
13-06-09, 08:28
:D

umberto2
13-06-09, 09:11
Zdyskwalifikować auto
zmienić forum!

żarty żartami, a tu poważna kwestia jest poruszana :D

a tak całkiem serio:
autko z końca 2005,rej.2006,wersja sport
z zewnątrz: można się przyczepić-kilka małych wgniotek, delikatnych otarć (niby norma),odprysk lakieru na błotniku,do malowania klapa bagażnika (część pod szybą)...opony niebawem do wymiany...

no i cena: ok.48tys.

nie za dużo? akurat?


pozdr

Adam79
13-06-09, 09:35
Musiałbyś się dowiedzieć ile akcji serwisowych auto przeżyło i czy wszystkie, w moim civie ostatnio malowali dach w związku z wymianą uszczelki przedniej szyby
(akcja serwisowa)- auto z 2006 roku z maja. Jak bedziesz miał kupować to obowiązkowo do ASO na przegląd i sprawdzenie historii, nie jestem pewien ale chyba mają dostęp do europejskiej bazy danych.
Wolne obroty wahały się najprawdopodobniej od klimy.

Umberto
13-06-09, 09:40
odpuść sobie auto z tego rocznika
jesteś wytrwały to popatrz tutaj
http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=7542
2008 już miał dużo mniej tych usterek

umberto2
13-06-09, 11:17
odpuść sobie auto z tego rocznika
jesteś wytrwały to popatrz tutaj
http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=7542
2008 już miał dużo mniej tych usterek

autko miało wymienianą uszczelkę przedniej szyby (chyba) i coś z ręcznym...w ramach akcji serwisowych...

a rocznik 2008 jest "nieco" droższy....