PDA

Zobacz pełną wersję : klakson nie działa ,gdzie szukać ??civic coupe '95



Ciechan
04-04-06, 12:43
witam

Pewnego razu byłem zmuszony kilkakrotnie użyc klaksonu i po pewnym momencie przestał działać , gdzie mogę szukać go pod maską ,w którym miejscu się znajduje ?? ewentualnie jakiś bezpiecznik ?? (patrzyłem na tabliczkę opisową pod kierownicą i nic nie ma :/ ) ,pozdro i z góry dzięki za odpowiedzi

MarcinM
04-04-06, 12:52
Klakson u mnie coupe 95r. jest po prawe stronie (patrząc od przodu) pod zderzakiem na wysokości miejsca na halogeny.

ANTEK
04-04-06, 13:01
zobacz czy blaszka od klaksonu ci sie styka :) sparwdzisz to wkladajac paluchy tam gdzie masz dzwigeienke od kierunkowskazow (w tą dziure) i poczujesz blaszke docisnij ją i zobaczyc zy jest efekt :) pozdro

michal750
04-04-06, 13:43
Sprawdz bezpieczniki, potem blaszke od klaksonu, potem odkrec klakson i na krotko podlacz go do akumulatora.
Mnie kiedys przerwal sie przewod masowy od klaksonu i musialem ciagnac nowy.

Qukie
04-04-06, 14:32
A u mnie nie stykały sie przewody zaraz przy klaksonie za zderzakiem, wystarczyło podłączyć od nowa.

LIO
04-04-06, 14:43
Sprawdz bezpieczniki, potem blaszke od klaksonu, potem odkrec klakson i na krotko podlacz go do akumulatora.
Mnie kiedys przerwal sie przewod masowy od klaksonu i musialem ciagnac nowy.

dokladnie tak, z tym ze bezpieczika szukaj w skrzynce pod maska
bezpieczik odpowiedzialny jest za klakson i swiatlo stopu
HORN, STOP

Ciechan
04-04-06, 18:40
no to popatrzyłem i takie wnioski pisze : jak wciskam przyciski na kierownicy to słychac stykanie ,czyli chyba to nie ta blaszka ,a skrzynka z biezpiecznikiem do horn/stop pod maską nie wiem w którym miejscu sie znajduje :( i nie moge go sprawdzić , gdzie to jest ?? czy jest mozliwosc aby klakson sie spalil ?? czy predzej wywaliło by ten bezpiecznik ??

LIO
04-04-06, 20:52
maska do góry
po lewej masz akumulator, a obok niego po lewej stronie skrzyneczke z bezpiecznikami. Podnosisz klapke i masz bezpieczniki. Na samym dole, drugi od prawej, bezpiecznik 20A.

Ciechan
05-04-06, 17:21
no witam ,bezpiecznik jest w porządku czyli chyba klakson jest spalony ten po prawej ,jak tam sie do niego dostac i jak on mniej wiecej wygląda ?? jakie koszta są takiego klaksonu ??

LIO
05-04-06, 21:29
odkrec klakson i na krotko podlacz go do akumulatora.

sprawdz to najpierw

moze poprostu zle masa dochodzic, kable po drodze byc gdzies zasniedziale i zle "łapać", a mógł poprostu sięzalać i nie działa.
Zatem jak wykluczyłeś bezpiecznik, idź dalej tropem, a klakson wymienisz na końcu jak wszystkie poprzednie podejrzenia także wykluczysz.
Klakson mozesz kupic uzywany w dziale giełda za groszowe sprawy.

korzaj
02-07-07, 19:13
czy w budzie EG4 bezpiecznik będzie w tym samym miejscu? silnik mam d15b2.
dzięki.

waldano
02-07-07, 19:28
Rób tak jak mówi LIO u mnie wystarczyło go wymontować wyczyścić styki , spryskać preparatem na poprawe styków elektrycznych , potem przy okazji możesz sobie wyregulować barwe tonu bo mój już warczał jak stary pies i kilka złotych zostanie w kieszeni.

korzaj
02-07-07, 19:39
jak wyregulować barwę tonu?

Kuba007
02-07-07, 21:57
ja mialem taka przygode w EG3, ze klakson przestal dzialac. sprawdzalem bezpieczniki, blaszka stykala przy kiermance. okazalo sie, ze syrena jest uszkodzona. idealnie pasuje bodajze od citroena C15, bo oryginalnej nie moglem dostac :agent:

GitZ
03-07-07, 08:59
Jak już zdejmiesz syrene to sprawdż jąmiernikiem napięcia. U mnie okazało się, że i syrena jest do bani i jakiś matoł źle podłączył kierownicę i nie stykało. Kupiłem syrene na szrocie za 50zeta, podłączyłem, rozmontowałem kierownik i podłączyłem jeszcze raz i gra muzyka.

Karoles
02-10-07, 23:22
no to popatrzyłem i takie wnioski pisze : jak wciskam przyciski na kierownicy to słychac stykanie ,czyli chyba to nie ta blaszka
u mnie jest dokladnie to samo a moze to wina tego przekaznika co jest z bezpiecznikami w skrzynce ?
a jaka byla przyczyna ?

Prezesunio
14-10-07, 18:55
jaki klakson bedzie pasowal do EJ2 ??
chodzi mi o innej brwie tonu to jest jakis nizszy ton a nie taka piszczalka jak standard

Lcfr
14-10-07, 21:19
jaki klakson bedzie pasowal do EJ2 ??
chodzi mi o innej brwie tonu to jest jakis nizszy ton a nie taka piszczalka jak standard

jaki sobie wymyslisz...
przeciez to zaden problem zdjac ori i załozyc inny-taki jaki chcesz....

Prezesunio
16-10-07, 19:42
jaki klakson bedzie pasowal do EJ2 ??
chodzi mi o innej brwie tonu to jest jakis nizszy ton a nie taka piszczalka jak standard

jaki sobie wymyslisz...
przeciez to zaden problem zdjac ori i załozyc inny-taki jaki chcesz....


chodzi o to ze slabo sie czuje w elektryce i czy da rade jaks zalozyc bez zmnieniania kostki czy jakis koncowek itp??

Lcfr
16-10-07, 19:53
klakson ma 2 kable ("+" i "-")
wiec odpinasz od starego te 2 kable i wpinasz do nowego
nawet bieguny nie sa ważne chyba (w wiekszosci klaksonów)


jak chcesz zachowac oryginalne wtyczki to rozcinasz kable juz za wtyczka (miądzy wtyczka a klaksonem) i wpiac sie z nowym
żadna filozofia

gruszkin
16-10-07, 20:36
a weź zdejmij zderzak (to tylko 7 śrubek zx czego do 5 dostęp od razu pod maską masz winc zadna filozofia)i podociskaj kabelki tuz przy klaksonie, ja juz 3 razy powtarzałem zabieg i to kwestia luzow a nie spalenia klaksonu:).Za pierwszym razem zdjęcie i założenie zderzaka zajęło mi ze 3 godziny, teraz to doslownie 5 minuty zdjęcie i 5 minut zalozenie:)

ernestszczecin
17-10-07, 17:10
Nie koniecznie trzeba zderzak odkręcać
ja w niedziele robiłem i odkręciłem tą plastikową osłonę za chłodnicą miejsca mało ale dałem rade
kabelki włożyłem na miejsce i gitara.

Prezesunio
17-10-07, 18:13
klakson ma 2 kable ("+" i "-")
wiec odpinasz od starego te 2 kable i wpinasz do nowego
nawet bieguny nie sa ważne chyba (w wiekszosci klaksonów)


jak chcesz zachowac oryginalne wtyczki to rozcinasz kable juz za wtyczka (miądzy wtyczka a klaksonem) i wpiac sie z nowym
żadna filozofia


jak tak mowisz to musze sie za to zabrac dzieki wilkie Pozdrawiam :)

mellucci
26-02-08, 15:53
a macie moze jakies zdjecie gdzie widac do czego ta blaszkie przczepic bo ona oderwala mi sie a jak ja pchne i dotknie tego metalu tam dalej to zrobi zwarcie taka iskra idzie i trabi caly czas bez wciskania przyciusku przeznaczonego do tego na kierownicy ... czekam na odpowiedzi