PDA

Zobacz pełną wersję : Civic 92-95 Hatchback chrupanie w tylnim kole



szerryf
04-04-06, 08:20
Witam
Mam problem z tylnim zawieszeniem, otoz na wybojach dziurach i czasem na ostrych zakretach gdy z tylu siedzi pasazer slysze chrupanie. Zmienilem wszystkie tuleje na wahaczach z tylu, amortyzatory i ten grzybek ktory laczy bude z wahaczem.

moze ktos mial podobny problem, pozdrawiam

ppm702
04-04-06, 10:18
może masz za szerokie kółka?

szerryf
04-04-06, 10:29
nie rozumiem jak to za szerokie? to nie kolka... na zimowych waski i na letnich to samo

ppm702
04-04-06, 10:31
to sorki - nie wiedziałem. Będę dziś u mojego magika to poproszę go o radę dla CIebie :)

szerryf
04-04-06, 10:39
oki, z gory dziekuje, tak myslalem sobie co tam w zawieszeniu jeszcze jest z tylu, no bo jak wymienilem amorki, komplet tulejek, moze to lozysko w kole? jakie sa objawy zuzycia lozyska?

boomer
04-04-06, 12:11
jakie sa objawy zuzycia lozyska?
Bylo o tym a archiwum, chrupanie albo pisk. Caly czas bez wzgledu na obicazenie czy skrecanie czy jazde na wprost

haniama
04-04-06, 12:18
Witam. Chłopaki dajcie znać co stwierdził magik bo chyba mam coś podobnego co szerryf. Przy obciążeniu (2 osoby z tyłu) słychać te chrupanie. Pozatym buczą tylnie koła lecz nie tak uciążliwie. Niewiem czy to wina opon (nie mam jak to sprawdzić) czy może łożyska poszły.

bartol
04-04-06, 12:38
Moze to sprezyny wydaja takie odglosy u mnie szczegolnie slychac jak pojezdze po deszczu... :roll:

szerryf
04-04-06, 12:55
nie nie to normlanie czasem tak napier... ze mysle jakby mi sie mialo zaraz kolo urwac...
wymienie te lozyska z piastami jak to nie to, to chyba utne ja w polowie i dospawam tyl bo innych mozliwosci nie widze... :D

michal750
04-04-06, 13:46
Moze to sprezyny wydaja takie odglosy u mnie szczegolnie slychac jak pojezdze po deszczu... :roll:
Wlasnie sobie uswiadomilem, ze u mnie tez kiedys bylo slychac chrupanie w tylnych kolach (zwlaszcza po deszczu). Rzeczywiscie pozniej okazalo sie, ze to lozysko na piascie.

szerryf
04-04-06, 13:48
wlasnie sie dowiadywalem :/ 300zl sztuka lozysko z piasta :/ :evil: :(

boomer
04-04-06, 13:56
Ale po co od razu wymieniasz jak nie wiesz co to jest. Odglos dobiega z kola czy zawiechy? Sprawdzales np. laczniki stabilizatora? Wachacze wleczone? W deszcz sprezyny dziwnie potrafia pracowac i jest to rzecz wpisana w normalnosc Hondy, po prostu niektore modele tak maja ale nie jest to usterka. Skad sie bierze nikt nie wie.