PDA

Zobacz pełną wersję : samodiagnostyka i 3 błędy!!! pomocy...



Pitbull228
10-06-09, 22:20
Witam fachowców:D

Dzisiaj zrobiłem samodiagnostykę i załamka...:( 3 błędy...mianowicie błąd nr. 16,4 i 8 (dokładnie w takiej kolejności)
Wiem że:

Błąd nr 16 - Wtryskiwacz paliwa lub jego obwód (posiadam silnik D15B2)
Błąd nr 4 - Czujnik położenia wału korbowego lub jego obwód
Błąd nr 8 - Czujnik GMP lub jego obwód

I to tyle mojej wiedzy...;) dopiero się uczę:D

Wysnułem takie oto wnioski, błąd 16 może być przyczyną tego że moja Hania na biegu jałowym (tylko na rozgrzanym silniku dziwnie "pryka") dodam że czyściłem wtryskiwacze specjalnym środkiem dodawanym do paliwa...więc już nic nie wiem:confused: Jeśli chodzi o błąd 8 to powiązałem go z kontrolką "check engine" która czasami potrafi zapalić się w czasie jazdy...od razu wspomnę że wymieniłem kopułkę i palec rozdzielacza w aparacie zapłonowym...a co do błędu nr 4 to nie mam pojęcia zielonego o co chodzi...:confused:
Proszę o pomoc, rady i wskazówki jak sprawić by "Hanka" wyzdrowiała:):p:)

JeNNy_forever
11-06-09, 01:34
jeżeli auto chodzi w porządku, silnik pracuje ok to zresetuj tylko ECU (wyjmij bezpiecznik 7.5A - BACK UP ze skrzynki pod maską na pół minuty) pojeźdź trochę i sprawdź czy znów jakieś błędy wywala, może to jakieś błędy, które są w komputerze od bardzo dawna i w międzyczasie ktoś coś wymieniał a kompa nie zresetował, jak się dalej będą powtarzać to trzeba się głębiej przyjrzeć problemowi

P.S. po resecie kompa oczywiście adaptacja - odpalenie zimnego silnika na postoju bez włączonych innych odbiorników prądu - świateł, nawiewu, radia itp i niech popracuje aż się wentylator załączy, wtedy komp się powinien naumieć co trza :)