PDA

Zobacz pełną wersję : tuleja wahacza



Thomas
09-06-09, 15:33
wczoraj postanowiłem wymienić sprężynki w mojej Hance i przy próbie odkręcenia widełek amorka od wahacza pojawił się problem a mianowicie:
śruba nie chciała puścić ale po wielkiej walce i przy użyciu WD 40 uległa z tym że zaczęła się kręcić razem z tulejką co uniemożliwiło jej wykręcenie.
co teraz? najprostszym rozwiązaniem byłoby ściąć śrubę ale mam dylemat bo dało się kręcić tylko śrubą na klucz 14, z drugiej strony widelca jest nakrętka na klucz 19 ale ona ani drgnie... czy ona jest przyspawana?
rozumiem że tulejka jest już do wymiany? da radę wymienić samemu bez użycia prasy czy nie bardzo i jak nazywa się dokładnie ta tulejka bo widziałem że dużo takowych jest i czy jest szansa że podczas wyciągania wahacza w celu założenia nowej tulejki nie stanie się to samo z pozostałymi dwoma?
z góry dzięki za pomoc

mc47
09-06-09, 18:49
ja wymieniałem jakiś tydzień temu spreżyny i mialem podobnie
te śruby jeśli są orginalne (z takim karbem w środku) one zapiekaja się na tulei tak mocno że to tylko idzie do cięcia kątówką .. mi nakrętka się urwała razem z kawałkiem śruby
ja odkręciłem dwie śruby na których trzymał się wahacz i wyjąłem amor razem z wahaczem
wyciąłem kątówką tą tuleje (ciąłem "wewnątrz" widełek amora ale przy samych widełkach) i juz wyszło
tuleja jest do wymiany (bodajże Tuleja wahacza poprzecznego dolnego)
od razu śruby do tego z tym ze to są takie z gwintem drobnozwojowym i jeżeli nie będziesz kupował w ASO (chyba ze 20 czy 30 zł sztuka) lub na szrocie (ale to nie wiadomo czy nie trafisz na jeszcze gorszą niż miałeś) to kup jakieś takie mocniejsze niz zwykłe śruby

ja tuleje wcisnąłem na zwykłym imadle i weszły bez większych problemów
oczywiście tak żeby nie wciskać tego tym wystajacym wałkiem tylko nałożyłem duży klucz nasadowy o odpowiedniej średnicy tak że opierał się na tym pierścieniu co się bezpośrednio z wahaczem styka
a stare tuleje .. ten szerszy wałek metalowy to wybij młotkiem a ten pierścień o większej średnicy co się z wahaczem bezpośrednio styka to najlepiej przeciąć brzeszczotem i wydłubać śrubokrętem bo raczej ciężko go wybić bo się będzie tylko obtłukiwał

nakrętki przy wahaczu te 19 .. to są przyspawane czy jakoś tak na stałe
ale te przy widełkach amora były normalne nakrętki nie przymocowane do widełek .. przynajmniej u mnie?
i śruby mocujące wahacz wykręciły mi się bez jakichś przygód

aa i ja piszę o tyle ? bo nie napisałeś o którą stronę ci chodzi
jeśli pomylilem nazwę tulej to niech mnie spece poprawią :)

przepity
09-06-09, 19:43
mi tez się urwała ta przy amorze śruba wiec wykręciłem cały wahacz i pod prasa 5kg młota dala się wycisnąć bez potrzeby wymiany tulei

mc47
09-06-09, 19:58
mi tez się urwała ta przy amorze śruba wiec wykręciłem cały wahacz i pod prasa 5kg młota dala się wycisnąć bez potrzeby wymiany tulei

u mnie to te tuleje i tak były do wymiany (one się chyba najszybciej niszczą) ale też biłem 5kg młoteczkiem .. bawiłem sie z tym z 15 minut i nie chciała wyjść więc uciąłem :)

w sumie jak śruba i tuleja dobra to można starać się wybić ... ale mi orginalna śruba poszła w diabły wiec może lepiej to wymienić na nową juz teraz niż potem ma się w czasie jazdy urwać ..

Thomas
09-06-09, 22:32
czyli widzę że standardzik :/
oczywiście mówiłem o tylnym zawieszeniu...zapomniałem napisać :) więc trzeba to jakoś opanować jeśli się da :)

MC47 dzięki za wyczerpujący opis, reszcie załogi też dzięki za zainteresowanie tematem :)

kupe
10-06-09, 00:35
ale te przy widełkach amora były normalne nakrętki nie przymocowane do widełek .. przynajmniej u mnie?
widocznie miałeś zmieniane amory, niekiedy w zamiennikach są śruby na przestrzał, w większości przypadków nakrętki są przyspawane do widełek .

radar333
10-06-09, 08:56
Ta tulejka to się chyba silentblock nazywa. Nie?

Chipsy2
10-06-09, 09:17
dokładnie tak ale tam są 3 sztuki i ta pod amorem jest największa. A wracając do urywający się tam śrub to nigdy mi się tam nie urwała bo smar to ludzie wymyślili nie bez powodu i poprzedni właściciel o tym wiedział i sam trzpień śruby posmarował. Ale i w zawieszeniu w którym nie było smarowne też się wykręcało w drugiej Hance wystarczyło wcześniej oczyścić szczotką drucianą gwint który wystaje z drugiej strony ewentualnie czymś penetrującym psiknąć.

muzammil
10-06-09, 09:18
srodkowa tuleja wahacza tylnego poprzecznego dolnego-inaczej ta na amortyzatorze. cala filozofia, a jak po tym jakis leb w sklepie nie zrozumie to nie kupuj lepiej u niego:)

radar333
10-06-09, 12:10
a to nie o przód chodzi:confused:

ceelx
10-06-09, 12:38
nie czytalem calego tematu ale jesli chodzi o 5gen to masz nr oem :d
52622-sh3-010

Thomas
10-06-09, 19:04
nie czytalem calego tematu ale jesli chodzi o 5gen to masz nr oem :d
52622-sh3-010
dzięki za ten nr powie mi jeszcze ktoś czy jest sens kupować coś takiego jak np to : http://www.nokaut.pl/oferta/honda-civic-92-95-tuleja-wahacza-tylnego-tyl-sport.html
ma to jakieś lepsze właściwości? czy pic na wodę fotomontaż? :)

ceelx
10-06-09, 21:44
na temat teo toaru nie wypowiem sie bo nie mialem stycznosci ale ja proponuje oem ;)

Thomas
11-06-09, 11:22
na temat teo toaru nie wypowiem sie bo nie mialem stycznosci ale ja proponuje oem ;)
pytałem bardziej ogólnie bo zauważyłem że dużo jest właśnie tych ala sport więc teraz nie wiem czy kupować zwykłe czy próbować tych wynalazków
a tak poza tematem to co to są cukierki bo już kilka razy czytałem na forum i nigdy nie wiem o czym mowa :)

ceelx
11-06-09, 11:28
cukierek=tuleja tylnego wahacza wzdluznego, taka z "uszami" niestety dzisiaj nr oem nie mam ale jutro moge podac :D
z febiego to jest 18183 jak dobrze pamietam

rooter666
11-06-09, 13:29
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f572a0c444e5a256.html

cukierek to numer 10

http://images41.fotosik.pl/137/f572a0c444e5a256.jpg

mc47
11-06-09, 14:40
pytałem bardziej ogólnie bo zauważyłem że dużo jest właśnie tych ala sport więc teraz nie wiem czy kupować zwykłe czy próbować tych wynalazków
a tak poza tematem to co to są cukierki bo już kilka razy czytałem na forum i nigdy nie wiem o czym mowa :)

z tego co ja słyszałem (nie zakladałem tego więc pewien nie jestem)

ze te poliuretany to są dużo twardsze od zwykłych gum
ze jak ktoś się bawi solidniej w szybkie jeżdżenia i tory to ok
ale do normalniej jazdy to nie bardzo
ale to wiem tylko ze słyszenia

skolopendra
12-06-09, 12:43
z tego co ja słyszałem (nie zakladałem tego więc pewien nie jestem)

czytałem o 2 rodzajach jw.twardych oraz miękkich, zbliżonych twardością do gumy

Thomas
12-06-09, 14:34
dobra chłopaki wielkie dzięki za pomoc :) znowu jestem trochę mądrzejszy :) chyba wypróbuję te sport chociaż nie wiem czy wymiana tylko środkowego nie zaszkodzi pozostałym... :/