PDA

Zobacz pełną wersję : Sprzęgło Civic D16Z6



Mattmax
01-04-06, 20:54
WItam:)

Próbowalem odszukac tematu sprzęgła na forum...ale niestety nic nie znalazłem!
Objawy mam takie...na początku samochod zaczął szarpac przy dojezdzaniu np.do skrzyzowania na 2 badz 3 natomiast teraz bardzo ciezko lub wogole nie chcą wchodzic biegi...a wsteczny zgrzyta:/ moze ktos z was mial ten sam problem? Z ogledzin mechanika wychodzi na to ze to podobno sprzęgło nie rozłącza silnika!Skrzynia według mechanika jest wporządku(stwierdził ze skrzynie w Hondach są nie do zdarcia:) Mam Honde Civic 5th gen. 1.6 D16Z6 skrzynia manual!Prosze o pomoc,jakąś odp. jesli ktos mial podobny problem? Jesli to sprzęgło...to gdzie mozna nabyc odpowiednie sprzędło do D16Z6 w atrakcyjnej cenie?
Z gory bardzo dziekuje za odp.
Pozdrawiam

Furious
01-04-06, 22:00
Kazda skrzynie da sie zakatować :)
Moze to byc sprzeglo.. a moze masz za male cisnienie w hydraulice sprzegla? W sumie nie wiem... moze regulacja pedału sprzegla....
Jakby co bede mial lada dzien super sprzeglo Exedy do sprzedania za 450zł :P

PAT
01-04-06, 22:03
ja mam seryjne w bardzo dobrym stanie na sprzedaż :)

LIO
01-04-06, 22:04
mozna zaczac od odpowietrzenia sprzegla
u mnie ostatnio okazalo sie ze kawal blachy urwal sie z mocowania na nitach i wpadl do srodka. Sprzeglo od nowosci po 190kkm i jeszcze dlugo by pojezdzilo, bo okladziny byly spoko, ale mocna jazda dala mu sie we znaki :-)

wieshaq
02-04-06, 01:10
... zobacz silowniczek pod pedalem sprzegla czy sie nie leje. prawdopodobnie to docisk lub juz masz cos zmielone przy tarczy/
nie czekaj z tym.

Mattmax
02-04-06, 09:15
Przy siłowniczku pod pedałem jest lekki wyciek ale plyn w zbiorniczku jest(max) Spróbuje jeszcze odpowietrzyc hydraulike (swoją drogą jesli jest to sprzęgło wspomagane hydraulicznie,moze to pompa od tej hydrauliki wysiadła?!)kur...cze;P juz sam nie wiem!!!
Sprzęgło jesli jest do niczego to powinnien nie ruszyc z 2,3 pod górke a on ciągnie:) wiec moze to docisk(sprżegło nie wysprzęgla i nie rozłącza silnika-tak mi sie wydaje, ale nie jestem mechanikiem:P )
Dziekuje za wszystkie odp.
Pozdrawiam

wieshaq
02-04-06, 09:46
da rade ruszyc nawet na najbardziej skatowanym sprzegle. wiem z doswiadczenie :-) bo juz w wduchcivach przyszlo mi wymieniec./ ostatni raz to bylo przedwczoraj


na 98% masz problem ze sprzeglem i czeka cie wymiana. nie zastanawiaj sie ktory to element zeby go wymienic tylko jak juz wyciagasz skrzynie to wstaw komplet czyli lozysko, docisk i tarcze, wysprzeglij jak nie cieknie nic to zostaw. tez nei jestem mechanikiem ale po co do tego wracac a cesto jest tak ze jak jeden element jest uszkodzony to uszkkadza tez sasiadujace.

komplet kupisz za 400 i bedziesz mial spokuj na dlugi czas

zeby sie upewnic zrob jakies testy. sprobuj ruszac na polsprzegle bez gazu lubz lekko wcisneitym pedalem przy otwartej masce. neich ktos nasluc**** z bliska. jak to sprzeglo to bedzie wyraznie slychac skad dochodzi zgrzyt.

Mattmax
02-04-06, 10:14
Owszem słychac zgrzyty i tarcie przy ruszaniu na pół sprzegle szczególnie rano albo po dłuzszym postoju....po wcisnieciu sprzęgła slychac jak te tarcze o siebie trą:P(prosze sie nie smiac z mego nie fachowego jężyka:)aaa jeszcze jak sie wrzuci np.1 to samochod sam rusza bez gazu:]ze wcisnietym sprzęglem do podłogi (prawie jak automat:D )
Dzieki za pomoc...
pozdrawiam

wieshaq
02-04-06, 10:15
juz nie kombinuj, zmien calosc bo i tak skrzynie trzeba zdjac.

LIO
02-04-06, 11:12
najpierw odpowietrz uklad.Skoro jest jakis drobny wyciek, moze zaciagac powietrze i stad ten problem. Jesli to pomoze, a za jakis czas sie powtórzy sytuacja, to wymien tą pomke i powinno byc po klopocie.
Jesli nie tedy droga, wtedy wywalamy skrzynie i zmieniamy KOMPLETNE sprzeglo i zalewamy skrzynke dobrym olejem MTF Honda, albo silnikowy 10W40 (to dla tych którzy jeszcze nie wiedza) :-)