PDA

Zobacz pełną wersję : Reperaturki Coupe 94' EJ2 = EG/EH?



krooooolik
08-06-09, 11:29
Witam,

Mam swoją hondę (Coupe 94' EJ2) w kompletnym remoncie blacharki + malowanie całego auta. Zadzwonił do mnie dzisiaj blacharz zeby mnie poinformować że kupił reperaturki do tyłu i że nie pasują. Zasugerował się moimi rzuconymi luźno słowami "słyszałem że z hatchbacka pasują do coupe" i kupił dwie takie. Przez telefon powiedział mi teraz że są do "Civic 92-95 EG/EH". Myślę że gość coś wymyśli, mam do niego zaufanie, widziałem efekty jego pracy i ponoć jest polecany na forach (zakład na ul Piastowskiej, Kraków), ale jeśli moglibyście mi powiedzieć:
- czy występują wogóle reperaturki do tyłu do EJ2 ?
- gdzie je dostać?
- czy reperaturki "Civic 92-95 EG/EH" podejdą do mojego auta?
- jakie konkretnie przeróbki trzeba wykonać żeby reperaturki "Civic 92-95 EG/EH" podeszły do mojego auta?

Dziękuję z góry i pozdrawiam:)
Krolik

subbler
08-06-09, 13:03
Z tego co wiem.. nowe reperaturki do Coupe nie występują. Najlepiej pasują od EG/EH ale nie są idealnie.. jest trochę naciągania i klepania wiec nie takie plug&play.. Moj blacharz miał ten sam problem.. ale pomimo tego, że strasznie marudził to wyprowadził tylne nadkola na igłe.
Co konkretnie trzeba przerabiac ? nie wiem.. wiem, że nie pasuje ta cześ reperaturki przy tlnim zderzaku.

pozdr!

krooooolik
08-06-09, 13:38
Moj blacharz "zupdejtował" mnie właśnie informacją że nie będzie używał niepasujących reperaturek, tylko zrobi błotniki kawałek po kawałku, ręcznie. Też na pewno będzie pięknie:)

Pozdrawiam:)

kris-cf
08-06-09, 15:06
Na pewno bedzie wiecej spawania niz przy przerabianiu reperaturek z EG,więc i trwałość moze być krótsza.

krooooolik
08-06-09, 16:14
Możliwe... zobaczymy... jak gościa znam, to raczej wybrał taką opcję żeby było bardziej trwałe. Wszystko zależy chyba od tego jak dobrze się konserwację zrobi.

tomcyk
09-06-09, 08:41
no no , kawalek po kawalku, to ja to skas znam :D

z eg reperaturki jak napisal subbler nie podchodza przy tylnim zderzaku, ale da sie zrobic:)
mi zrobili,
niestety jak przy kazdej rzezbie nie minal rok i juz mam pierwsze wciecia rudej....wiec nei znechecam, ale nei spodziewaj sie cudow na lata, to juz nigdy nie bedzie jak oryginal :) to taka dygresja, choc wiadomo ze wstyd neio robic jak chcesz pojezdzic autem :P

milej walki hehehe

Jarek104
09-06-09, 09:19
reperaturki z EG pasują do pewnego momentu. Nowy element ma kawałek otworu na lampę, więc przed tym trzeba go obciąć i tyle.
Samo nadkole i próg pasują. Ja mam u siebie obydwie strony tak zrobione i nie było żadnych problemów. No ale może mó blacharz mnie nie chciał naciągnąć albo sobie poprostu potrafił poradzić

Lukasyaho
09-06-09, 11:21
Temat poruszany wiele razy wystarczy poszukać
http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=19111&highlight=reparaturki&page=2