PDA

Zobacz pełną wersję : kolektor 4-2-1 check engine



Blade-87
07-06-09, 13:57
Po wymianie kolektora na 4-2-1 ebayowy nagle zaczela mi sie zapalac kontrolka check engine a do tego jak sie doda gazu na luzie to obroty zamiast wrocic do 500(przy nagrzanym silniku) to spadaja do takich niskich ze az buda sie trzesie i malo nie zgasnie... Ktos sie orientuje co moglo sie stac i jak to naprawic...

Terrence
07-06-09, 14:42
Odnośnie obrotów - zrób reset i adaptacje, to załatwi sprawę (może check'a też już nie bedzie wywalać). Jak nie pomoże, to zrób diagnostykę i zobacz o co mu chodzi. Być może uszkodziłes sondę jak montowałeś kolektor.

fazer1985
07-06-09, 19:13
Heja widze ze tez masz d14z1, powiedz jedno czy zrobiles tylko kolektor czy moze wywaliles tez kata, moze sonde za mocno dokreciles i polecial..? Od samej wymiany nic nie ma prawa sie zle dziac fakt faktem z niezestrojonym dolotem, wydech moze dawac takie objawy ale komp powinien sam to zniwelowac :)

Blade-87
07-06-09, 20:45
tzn tak zrobilem reset i adaptacje i faktycznie obroty wrocily do normy natomiast jezeli chodzi o check engine to nie wiem konkretnie od czego mogl sie zrobic. Wsyztko wyglada tak ze po wymianie kolektora nastepnego dnia pojechalem na myjnie i mozliwe ze troche zalalem silnik bo zaczela mi sie swiecic kontrolka. Nie poczekalem az zgasnie tylko wyjalem na chwile bezpiecznik. Tu byl blad poniewaz zrobil sie problem z obrotami... To jednak juz zniknelo po resecie i adaptacji jednak wybralem sie na jazde i po przejechaniu kawalka znowu mi sie zaswiecil check... wiec ogolnie to zglupialem bo nie wiem od czego to juz w koncu moze byc czy zalanie czy wymiana kolektora czy moze jeszcze cos innego...

Terrence
07-06-09, 22:29
Zrób diagnostykę, na forum znajdziesz opis, bo inaczej to zgaduj zgadula.

Blade-87
09-06-09, 14:35
Po zrobieniu samodiagnostyki wyskoczył mi błąd nr 65 wychodzi na to że sonda z katalizatora mam zamiar najpierw ją sprawdzić czy może cos się nie przerwało ale jak coś czy taka by dała rade ?? http://allegro.pl/item639930938_uniwersalna_sonda_lambda_4_ro_przewo dowa_99_99_zl.html

DjMariush
09-06-09, 14:56
no to mozesz szukac nowej sondy. Najlepiej wez jakas dobra,oryginalna uzywke zamiast uniwesalnej

Blade-87
10-06-09, 11:36
Jakie moga byc efekty jezdzenia samochodem z rozwalona 2 sonda?? a i jeszcze jak rozumiec opis bledu 65 czyli male duze napiecie lub powolna odpowiedz bo nie wiem czy oznacza to ze sie popsula czy moze bardziej wskazuje na to ze cos nie kontaktuje...

DjMariush
10-06-09, 21:31
Ogolnie to grzalka sondy padla,wiec sonda nie dziala prawidlowo. Spalanie Ci wzrosnie,wiec nie ma sensu z tym jezdzic

skolopendra
10-06-09, 21:45
Jakie moga byc efekty jezdzenia samochodem z rozwalona 2 sonda?

żadne
2 sonda jest diagnostyczna

Blade-87
10-06-09, 23:33
czyli co pozatym ze sie swieci check engine i w razie czego nie zauwayl bym czegos nowego to kompletnie to nie wplywa na zuzycie paliwa osiagi itd?????

fazer1985
11-06-09, 10:16
jasne ze diagnostyczna, tylko ze rowniez ma wplyw na spalanie- koryguje tylko w mniejszym stopniu. jesli miala by byc tylko diagnostyczna nie bylo by sensu jej instalacji..

skolopendra
11-06-09, 10:20
jesli miala by byc tylko diagnostyczna nie bylo by sensu jej instalacji..

poczytaj więcej, a dowiesz się dlaczego jest montowana

Blade-87
11-06-09, 11:30
No dobrze to czy mogl bys mi skolopendra wytlumaczyc do czego i po co jest i potwierdzic ostatecznie ze nie ma wplywu na spalanie osiagi itd. Byl bym bardzo wdzieczny.

fazer1985
11-06-09, 16:42
to chyba logiczne ze mierzy to w jakim stopniu katalizator dopala spaliny ale przypominam ze sonda bada zawartosc tlenu w spalinach wiec jedna i druga zajmuje sie dobiorem skladu mieszanki ale dzieki temu ze miedzy nimi musi panować pewna zalezność jesli jej nie bedzie to spalanie tez bedzie inne . Przy okazji ta ostatnia czesto pada ze wzgledu na wibracje jakie panuja w srodkowej czesci ukladu wydechowego.

Blade-87
12-06-09, 00:22
problem chyba zostal zarzegnany dzis z kumplem podlubalismy i najprawdopodobniej obudowa od kata przetarla kable od sondy i robilo sie zwarcie wszytsko zostalo zaizolowane i jak narazie jest git:D

DjMariush
12-06-09, 06:13
w Boze Cialo...no niezle:D

fazer1985
12-06-09, 10:20
no i fajnie ze sie udalo i dobrze ze to tylko kosmetyka a nie jakas awaria :)

Blade-87
12-06-09, 11:33
Mam taka naidzieje narazie po przejechaniu paru kilometrow jest gitara zobaczymy jak bedzie dalej

skolopendra
12-06-09, 11:52
najprawdopodobniej obudowa od kata przetarla kable od sondy i robilo sie zwarcie wszytsko

powinno teraz grać ;)