PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z EJ2... czyżby znowu coś nie tak z zawiechą?



Woyteckpn
31-03-06, 12:01
Wczoraj założyłem alufelgi i auto zaczęło się dziwnie zachowywać. Koła są wyważone dobrze, pierścienie są wymiarowo ok, wszystko dokręcone, opony są też proste i mają sporo bieżnika. Dodatkowo jeszcze auto było w grudniu na kampanii zimowej i jedyne części jakie musiałem w zawieszeniu wymienić to tuleje, prawy przedni wahacz i lewa wew. końcówka drążka i zostało to zrobione w styczniu. Dziwne zachowanie objawia się tym, że... koła sprawiają wrażenie jakby biły, przy hamowaniu prostują się i o ile nie przeszkadza mi to na suchym tak na mokrym jest dosyć niebezpieczne...przy poprzednich felgach były również opony 195/50 i felgi również miały szerokość 6,5 cala, ale auto się tak nie zachowywało. Moje pytanie brzmi - cóż
to może być?

P.S.>Wymiana felg ma jednak swoje plusy - ustało piszczenie zawieszenia i furkotanie
wydechu... powoli przestaję rozumieć to auto... ma gorsze humory niż baba.

ppm702
31-03-06, 12:04
podstawowe pytanie -> ET felgi

Woyteckpn
31-03-06, 12:10
ET 38

ppm702
31-03-06, 12:13
to mi pomysłów zabrakło...

LIO
31-03-06, 16:47
po wymianie tuleji, robiona byla zbieznosc ?

vayato
31-03-06, 23:05
felgi oraz zawiecha jest raczej ok, możliwe że chodzi o opony. pisze o tym ponieważ bicie również pojawiło się w aucie mojego ojca- fiacie brava. tyle że były zmienione opony z zimówek na letnie i pojawiło się właśnie bicie tylko przy hamowaniu, którego wczesniej nie bylo.

Woyteckpn
01-04-06, 00:46
jeszcze taki dodatkowy update - dzisiaj ze znajomkiem pojechaliśmy on swoim autem i ja swoim... z zewnątrz nie widać żadnego dziwnego zachowania.... we wtorek jadę do kumpla żeby mi wrzucili auto na dokładne sprawdzenie zawieszenia... w sumie można by winę na geometrię zrzucić bo po zmianie kół na letnie z lekka się zmieniła w sensie zrobił się negatyw z przodu i z tyłu.... jak to nie pomoże no to będę kombinował dalej... może to faktycznie opony