PDA

Zobacz pełną wersję : dusi sie D15z1



Rozek
29-03-06, 22:50
Ja znowu z problemem z obrotami pstanio odkryłem ze jadac ciagle na paliwie np. 5 bieg 100 km /h trzymajac równo pedała auto zaczyna szarpac i tak jakby sie dusisc. dodam delikatnie gazu nic sie nie zmienia dodam wiecej to zaczyna gwałtowie ciagnac. Reset kompa był robiony, przewody zapłonowe wymienione, filtr paliwa tez, swiece nowe, przypuszczam ze cos z podcisnieniem bedzie. pozdrawiam.

newil
29-03-06, 23:10
swiecie kupiles dobre?zalecane według numeru!? auto trzyma obroty? sprawdzales kody usterki? auto rowno wkreca sie na obroty?

Rozek
29-03-06, 23:21
swiece wedlug katalogu NGK podobno maja byc takie, sprawdzałem błedy na check-u i nic nie wykazało, na obroy wydaje mi sie ze dobrze sie kreci, a co do trzymania obrotów to własnie nei bardzo spadaja mu na dosc niskie mniej niz 800 obr

myqel
30-03-06, 13:36
Czesc. Wydaje mi sie ze za to szarpanie na niskich odrotach oraz slaba reakcja na wciskanie gazu jest odpowiedzialny zawor ERG wystepujacy tylko w vtec-e. Nie wiem czy mozna go czyscic ale warto go sprawdzic. A co do niskich obrotow na jalowym to D15Z1 powinien miec ok 750 - tak mowi manual.

pozdr.

Rozek
30-03-06, 17:21
stary powiedz mi jeszcze gdzie znajde ten zwór ERG ?? wielkie dzieki za zainteresownaie moja sprawa. pozdro

Skydiverek
30-03-06, 22:58
To moze byc zawor EGR (tak sie poprawnie nazywa) Odpowiada za recylkulacje spalin tzn czesc spalin wraca do dolotu :). Znajduje sie on po lewej stronie silnika tak pomiedzy przepustnica a glowica nad termostatem. I jest on polaczony z silniczkiem krokowym, ktory jest w czarnej puszcze na srodku podszybia nad przepustnica wiec moze to tez warto sprawdzic. U mnie dziala wiec tego nie dotykam.

Rozek
31-03-06, 00:05
dzis wlaczyęłm z ta czarna puszko na podszybiu, rozebrałem to całe tam jest jakis zaworek na podcisnienie i jakis elektrozawór , sprawdzałem miernikiem czy ma przejscie to ma. ale czy zapchany to juz nie miałem jak sprawdzic.

myqel
05-04-06, 01:16
czesc
posprawdzaj te wezyki, moze sa przytkane ale przedewszystkim sprawdz zawor, ktory jest na kolektorze, jak znajde chwile to sam sie temu przyjze w piwnicy :) ale mozliwe ze tam jest jakies sitko itp ktore moze sie zatykac. musze to sprawdzic, jak cos to porobie fotki i cos opisze.

pozdr.

Cola_ldz
05-04-06, 13:17
A co może być przyczyną tego że czasami podczas ruszania auto się dławi. Silnik d13b2. Pozdro

cush
24-07-07, 20:19
Ze swojej strony dodam, że mam podobny problem i dołączył bym jeszcze problem z głównym przekaźnikiem pompy. Czy nie zdażyło ci się czasem, że auto nie zapaliło? Ja mialem takie same objawy tylko, że jeszcze czasem mi nie zapalał. Problem rozwiązała wymiana przewodów zapłonowych, przede wszystkim tego od ostatniej świecy no i 2-ga sprawa to przekaźnik pompy. Gdy zwarłem styki i włączyłem pompe na sztywno auto odzyskało ducha i rwie jak dzika do przodu. Pozdrawiam!

mirasek
24-07-07, 20:52
Znajduje sie on po lewej stronie silnika tak pomiedzy przepustnica a glowica nad termostatem. I jest on polaczony z silniczkiem krokowym, ktory jest w czarnej puszcze na srodku podszybia nad przepustnica wiec moze to tez warto sprawdzic.
Silniczek krokowy jest na dolocie przy przepustnicy, to na ściance na podszybiu to sterowanie podciśnieniami. EGR prosto sprawdzić ściągając wężyk od sterowania podciśnieniem, wziąć do buzi rurke EGR i kilka razy zassać powietrze :d jeśli zawór będzie klikał znaczy że działa (otwiera sie i zamyka). Jeśli działa to można go odłączyć zostawiając zdjęty wężyk od podciśnienia.

rem36
24-07-07, 21:58
Jeśli działa to można go odłączyć zostawiając zdjęty wężyk od podciśnienia.

jesli dzial to trzeba zostawiuc jak jest a nie odlaczac....

mirasek
24-07-07, 23:00
Jeśli działa to można go odłączyć zostawiając zdjęty wężyk od podciśnienia.

jesli dzial to trzeba zostawiuc jak jest a nie odlaczac....
Dlaczego? Odłączenie EGR nie powoduje nic złego, a w niektórych przypadkach nawet pomaga. Baa, do Land Rovera 2.5 Tdi w ASO można kupić specjalne zaślepki na ten zawór aby spaliny nie szły do dolotu. W Hondzie po odłączeniu EGR nic złego sie nie dzieje.

rem36
24-07-07, 23:31
Honda stosowala egr tylko w modelach VTEC-e a to dlatego ze w trybie eco silniki te pracuja na ubozszej mieszance, z tego co mnie pamiec nei myli AFR jest 15,4 i podczas tego trybu "braki" paliwa sa uzupelniane resztakami spalin ktore obnizaja temperature spalania ktora jak wiadomo przy ubogiej mieszance jest wyzsza, jest to oczywiscie okupione jakims tam spadkiem mocy ale to podczas trybu econo nie jest prjorytetem, Wiec jak system jest sprawny nei ma go poco wylaczac.

Silniki TDI to zupelnie inna historia ;)

Tomek_HC3D
25-07-07, 15:11
Miałem ten sam problem, błędów żadnych nie wywalało a pomogła wymiana sondy lambda 5-żyłowej, niestety to spory wydatek, chyba że znajdziesz używkę sprawną.
Pozdrawiam