PDA

Zobacz pełną wersję : szumi chyba sprzeglo



ligen
04-06-09, 00:33
witam
ostatnio zauwazylem dziwny szum na biegu jalowym w moim civicu. gdy stoje na luzie to cos szumi przy sprzegle. gdy na luzie tylko wcisne sprzeglo odrazu szum ustaje. podczas jazdy zauwazylem tez ze czasami auto nie powinno przyspieszac tak jak powinno. nie dzieje sie to zawsze gdyz raz sie muli a raz jedzie normalnie. myslicie ze to bedzie koniec sprzegla? czy auto na konczacym sie sprzegle bedzie mulilo czasami? bo wydaje mi sie ze gdy sprzeglo bedzie sie slizgalo to auto bedzie mulic caly czas i sprzeglo bedzie sie slizgac tez caly czas gdy sie konczy. doradzcie mi co z tym zrobic i co mzoe oznaczac ten szum na luzie oraz mulenie auta czasami
pozdro

siemens_15
04-06-09, 00:35
To nie wina sprzęgła tylko łożyska w skrzyni

ligen
04-06-09, 00:43
ale mowisz tu o tym szumie? i czy ma to lozysko cos do tego mulenia sie auta?

siemens_15
04-06-09, 00:55
Jeżeli stoisz na luzie, słyszysz taki świst, który po wciśnięciu sprzęgła znika to jest to wina łożyska w skrzyni. Kończące się sprzęgło rozpoznasz po tym, że zaczyna się ślizgać, obroty idą w górę a samochód nie jedzie. Jedno z drugim nie ma nic wspólnego.

Tutaj na zdjęciu masz łożyska, które należy wymienić (zdjęcie zapożyczone z innego tematu, mam nadzieję, że właściciel nie będzie zły :) )
http://img192.imageshack.us/img192/9339/skrzynia.th.jpg (http://img192.imageshack.us/my.php?image=skrzynia.jpg)

ligen
04-06-09, 01:00
dzieki wielkie. to trzeba bedzie wymienic lozyska. ciekawe ile kosztuja hehehe. to zostala mi jeszcze sprawa tego mulenia sie do dziwi mnie to ze czasami jedzie ladnie a czasmi sie muli

siemens_15
04-06-09, 01:04
dzieki wielkie. to trzeba bedzie wymienic lozyska. ciekawe ile kosztuja hehehe. to zostala mi jeszcze sprawa tego mulenia sie do dziwi mnie to ze czasami jedzie ladnie a czasmi sie muli

Nie pamiętam cen, ale z tego co pamiętam łączny koszt nie jest wysoki. Po wymianie tych łożysk nie wlewaj zwykłego oleju do przekładni tylko MTF.

kolosezw
04-06-09, 09:46
a to nie szumi lozysko oporowe sprzegla?

przepity
04-06-09, 10:24
a to nie szumi lozysko oporowe sprzegla?

nie, oporowe szumi po wciśnięciu

te numery na foto tycza się łożysk firmy?? są to numery do skrzyni z d15 czy jakiej skoro w d16z6 jak i większości s40 są większe łożyska

edit:

wygoglowalem wszystkie na jednej stroni i koszt samych łożysk 201,20zl.

http://www.lozyska.net.pl/product_info.php?products_id=632
http://www.lozyska.net.pl/product_info.php?products_id=643
http://www.lozyska.net.pl/product_info.php?products_id=645

chyba lepsze to niż kupowanie używki w podobnej cenie od kogoś kto będzie twierdził ze skrzynia dobra lub lekko szumi a po założeniu zonk... mi się taka trafiła ze głośniejsza niż stara co jeździła na szumiących przez 70kkm

SpritZer
04-06-09, 21:29
Cytat:
Napisał kolosezw Zobacz post
a to nie szumi lozysko oporowe sprzegla?
nie, oporowe szumi po wciśnięciu
u mnie szumi jak sprzęgło wcisnę i zastanawiałem się co to;) Można tak jeszcze pojeździć czy coś się rozleci?

skolopendra
04-06-09, 21:40
Można tak jeszcze pojeździć

można

Manies
04-06-09, 22:49
te numery na foto tycza się łożysk firmy?? są to numery do skrzyni z d15 czy jakiej skoro w d16z6 jak i większości s40 są większe łożyska
A w d13 czyli S20 będa takie jak w d15? czy inne? orientuje sie ktoś?

przepity
05-06-09, 13:01
A w d13 czyli S20 będa takie jak w d15? czy inne? orientuje sie ktoś?




skrzynie z tzw dużymi łożyskami w 6generacji posiadaly silniki D15Z6, D15Z7, D16Y4, D16Y5, D16Y8, D16Y9, w piątej generacji silniki D16, reszta silnikow była wyposażona w skrzynie z "małymi " łożyskami,

wyciągnięte z tekstów archiwalnych forumowych ;)

ma ktoś numery łożysk odpowiednich dla skrzyń z większymi łożyskami?? przydały by się dla potomnych wiedzących do czego wyszukiwarka jest a jak by ktoś takie informacje ważne zbierał i podklejał na gorze to już w ogóle by było ;)

krystian.NH
05-06-09, 15:30
u mnie jest podobnie, po wcisnieciu sprzegla szum ustaje, no ale akurat mi sie raczej nie oplaca remontowac skrzyni bo dochodza do tego synchro 1 2 3.. :/

d16y3
05-06-09, 18:03
napewno to łożysko oporowe sprzęgła,ale pamietaj jak zmieniasz łozysko to wymień od razu tarczę sprzęgła zobaczysz ruznicę

przepity
05-06-09, 19:39
napewno to łożysko oporowe sprzęgła,ale pamietaj jak zmieniasz łozysko to wymień od razu tarczę sprzęgła zobaczysz ruznicę



do kogo piszesz ze oporowe??
Kolejna osoba ma ściągać skrzynie żeby zmienić łożysko oporowe albo cały komplet sprzęgła żeby potem znów ściągać skrzynie żeby wymienić na inna lub łożyska? już nie raz było na ten temat na forum pisane i mechanik jak ogarnięty to potwierdzi, łożysko oporowe szumi PO WCIŚNIĘCIU sprzęgła. Łożyska skrzyni szumią na luzie i na poszczególnych biegach.

pawulon_
05-06-09, 19:42
do kogo piszesz ze oporowe??
Kolejna osoba ma ściągać skrzynie żeby zmienić łożysko oporowe albo cały komplet sprzęgła żeby potem znów ściągać skrzynie żeby wymienić na inna lub łożyska? już nie raz było na ten temat na forum pisane i mechanik jak ogarnięty to potwierdzi, łożysko oporowe szumi PO WCIŚNIĘCIU sprzęgła. Łożyska skrzyni szumią na luzie i na poszczególnych biegach.


zgadza się. u mnie też tak było, na szczęście przed budową hybrydy.ża jednym zamachem łożysko wymienione ( koszt 300) i jest git