PDA

Zobacz pełną wersję : Szarpanie autem i obroty



szczypior88
02-06-09, 16:10
Mam pewien problem...
Mam Honde Civic D15b2 i w zakresie obrotów 1-2 tys. przy dodaniu gazem zaczyna szarpać a powyżej 2 tysiecy idzie ładnie i bezproblemowo. Druga sprawa to falowanie obrotami. Kiedy odpale silnik, obroty momentami tak nisko schodza jakby zaraz mial zgasnąć po czym za chwilę znów pracuje normalnie...i sytuacja ciągle sie powtarza. Co to moze byc?

civic-1.5
02-06-09, 17:28
Witam tez posiadam tak chade i tez mam problemy jak ruszam bo szarpie postara sie ruszac na sprzegle i bardzo powoli puszczac sprzegło moze tez to byc przez zimny silnik... a co do obrotomierza to moze tez byc to przez paliwo lub przez klimatyzacje jak chodzi.. ja jak mam właczona klimatyzacje to tez mi obrotomiez troche skacze

Terrence
02-06-09, 17:51
Szczypior sprawdź kable WN (pewnie bardziej szarpie na rozgrzanym silniku) i koniecznie reset + adaptacja.
civic-1.5 j.w.

szczypior88
02-06-09, 18:45
Bardzo dziękuję za zainteresowanie tematem..:)
Jak sie robi reset kompa? Wiesz ledwo kupiłem ten samochód wiec jestem póki co zielony w te sprawy:) Wyczysciłem silniczek krokowy ale nic nie pomogło bo miałem nadzieję ze to moze byc to...ale jak przyspieszam delikatnie, naprawde delikatnie to nic sie nie dzieje. Problem zaczyna sie jak gwałtownie w wyżej podanym zakresie obrotów wciskam gaz.

Jutro wyczyszcze przepustnice i postaram sie zrobic reset kompa tylko cos nie moge na forum znalezc dokladnie jak to sie robi. Przyczyna tego szarpania moze byc zapłon? Albo niewyregulowane zawory?

WaSSIL
03-06-09, 12:13
Bardzo dziękuję za zainteresowanie tematem..
Jak sie robi reset kompa? Wiesz ledwo kupiłem ten samochód wiec jestem póki co zielony w te sprawy Wyczysciłem silniczek krokowy ale nic nie pomogło bo miałem nadzieję ze to moze byc to...ale jak przyspieszam delikatnie, naprawde delikatnie to nic sie nie dzieje. Problem zaczyna sie jak gwałtownie w wyżej podanym zakresie obrotów wciskam gaz.

Jutro wyczyszcze przepustnice i postaram sie zrobic reset kompa tylko cos nie moge na forum znalezc dokladnie jak to sie robi. Przyczyna tego szarpania moze byc zapłon? Albo niewyregulowane zawory?
Zarówno czyszczenie krokowca jak i reset kompa były opisywane na forum, więc na pewno jak dobrze poszukasz znajdziesz. Powodzenia!

szczypior88
03-06-09, 20:47
wyczyściłem krokowy ale nic to nie dalo. Robie reset kompa i zobaczymy czy to cos da...
Gdzie można kupić uszczelkę do przepustnicy? Ile mniej więcej może kosztować?

Po zrobieniu resetu ECU bez zmian...Silnik w całym zakresie obrotów kiedy doda sie gwałtownie gazu dławi się a później wkreca sie bez zarzutu do odcinki. Sprawdzalismy z braciszkiem świece które są osmolone, po wypięciu sondy Lambda zadnych zmian... Silnik jak sie dławil, tak dławi sie dalej. Co to może byc? Pomocy!!! Wydaje mi się że na zimnym silniku jest dużo lepiej.

civic-1.5
04-06-09, 00:13
moze byc to jeszce filtr paliwa moze byc zabrudzony..

szczypior88
04-06-09, 18:07
Dzisiaj go wyczyszcze i zdam relacje czy byla jakas poprawa...

krystian.NH
05-06-09, 16:46
filtry, swiece, kable zaplonowe, silniczek krokowy, przepustnica, swiece zalane olejem, kopulka aparatu zaplonowego + palec rozdzielacza...

u mnie wymiana ostatnich 2 rzeczy pomogla i w dodatku auto wydawalo sie zwawsze itd...dodatkowo mialem swiece olejem zalane i trzeba bylo kupic komplet uszczelek tzw o-ringi pod swiece

oczywiscie to nie wszystkie przyczyny jakie moga byc...duzo bylo o tym na forum

szczypior88
05-06-09, 22:00
najpoważniej biore pod uwage sonde Lambda... mysle tez o lewym powietrzu, ze gdzies sie nieproszone dostaje:/ Zazanczam ze na zimnym silniku dziala pieknie, nie dusi sie chodzi rowno a jak dostanie temperatury to zaczynaja sie cyrki...ehhh co robic?;]

markotny
06-06-09, 13:17
Jeżeli chodzi o szarpanie to zajrzał bym w pompe paliwa....a co do falujących obrotów w niskim zakresie to miałem bardzo podobny przypadek....winna była uszkodzona grzałka sondy Lambda z tym że u mnie było o tyle łatwiej że poprostu zapalił sie Check Engine więc podjechałem gdzie trzeba i po podpięciu autka po komputer wszystko pięknie wyrzuciło. Tobie też tak radze jeśli podejrzewasz sonde(na prawidłowo pracującej sondzie napięcia wahają sie w pewnym ściśle określonym nie przekraczalnym zakresie - bodajże od 0,6 do 1 V ale pewności nie mam)....przemierz ją ręcznie miernikiem lub poszukaj gdzieś warsztatu elektroniki samochodowej....Bełchatów jest duży ale jak nie znajdziesz to zapraszam do Łasku...za 50 zł zrobi ci full diagnostyke.

szczypior88
07-06-09, 23:21
świece dzisiaj zmienione na NGK V line...nic nie dalo
Jutro wjedzie nowy filtr paliwa i filtr powietrza także sie okaże czy to przypadkiem nie bylo wadliwe...

81saren
08-06-09, 18:07
kiedys w B2 mialem podobna sytuacje na nizszych obrotach.
Przyczyna okazal sie , pierwszy z dwoch wtryskiwaczy , umnie pomoglo przeczyszczenie go.
warto tez sprawdzic taka sytuacje.
Czy wywala ci komp jakies bledy. jak robisz samodiagnostyke??

szczypior88
09-06-09, 00:18
check sie nie pali...nic sie nie dzieje. Samodiagnostyka w porzadku. Teraz wieczorem jak odpalilem i parkowalem auto to zaczal mi gasnąć jak spadal z obrotów albo przyduszac bardzo. Jutro wymienie filtr paliwa i zastanawiam sie nad wymiana wszystkich wężyków od palwa i powietrza. Alr skoro mowisz ze wtryskiwacze to moze cos w tym jest:) Gdzie to jest? Jak to sie czysci?

stashek
09-06-09, 11:00
Ja zauważyłem u siebie ostatnio następujący problem, ktorego wczesniej nie bylo. Jak zjezdzam z gorki na biegu, bez gazu i gdy juz zjade wciskam gaz, na dwojce, lekko i H zachowuje sie jakby nie dostala przez moment paliwa, szarpie i dopiero po ok. 5s wraca do normy. Zdarzyla mi sie taka sytuacja 2 razy narazie. Zauwazylem ze tez raz stracila jakby moc na 4-ce przy ok.2700obr, odczulem jakbym lekko zdjal noge z gazu. Filtry zmieniane na biezaco, paliwa 30 tys temu. Moze to sonda?

szczypior88
11-06-09, 10:28
filtr paliwa wymieniony ale zero poprawy. Zostały już tylko :
- sonda lambda
- MacSensor
- lewe powietrze
Myśle że to to musi być coś z tych 3 rzeczy bo niby co innego? Tylko tego nie sprawdzalem, robiąc samodiagnostyke komp nie wykazał zadnego błędu. Poszukuję kogoś z Bełchatowa lub okolic kto mogłby uzyczyc doslownie na chwile MS albo SL. Bo srednio usmiecha mi sie pakowac kolejna kase w nowe rzeczy jak ma sie to pozniej okazac zbyteczne...

tom7820
11-06-09, 12:53
u mnie w d15z6 tez podobne objawy zapala dobrze a jak sie nagrzeje to obroty spadaja tak nisko ze czasami prawiw jakby chcial zgasnac ale nigdy do tego nie doszlo czasem jak cofam i mocno zachamuje to obrotomierz prawie do zera schodzi zamierzam na dniach przeczyscic przepustnice i krokowca bo juz uszczelki w aso zamowilem dodam ze pali w normie czyli jakies 6.5 w miescie buta tez ma bo czesto zdarza mi sie sprawdzac

polostap
12-06-09, 00:12
Sorki, może się nie doczytałem, ale kable zapłonowe już zmieniłeś?


Pozdrawiam,
polo.

szczypior88
12-06-09, 01:09
kable sprawdzale i są w porzadku... także one odpadaja...a z reszta co maja kable do tego skoro to sie dzieje tylko na rozgrzanym silniku? dziwne to troche ale na zimnym śmiga pieknie.

regulowałem zapłon za pomocą lampy stroboskopowej ale w całym zakresie regulacji silnik dalej sie dławi po gwałtownym dodaniu gazu. Kiedy trzymam auto na wyzszych obrotach np ciągle ma 3 tys. to obroty falują 2800-3000 i tak bez przerwy. Juz naprawde nie mam pojecia co to moze byc...

szczypior88
13-06-09, 18:57
Błąd 14 i 16...
Wtrsywkiwacz i Krokowy są walniete. Tak mi wykazało na diagnostyce także juz mam jakiś trop:)

pppawelek
13-06-09, 19:06
Ja miałem podobny problem i niby kable były ok, ale jak wymieniłem na NGK to problem zniknął...

kupsztalll
13-06-09, 20:18
ja miałem tak w d16z6 i po wymianie kabli przeszło

pazurrr
13-06-09, 20:24
Witam posiadam od nie dawna Hondy 13. 16v 1994 rok D13B2 jak się nie mylę wszystko jest z Nia ok tylko mam jednak parę problemów, od razu po zakupie wymieniłem,pasek rozrządu, kopułkę, palec, filtr powietrza, oleju świece przewody, wszystkie rzeczy które są potrzebne i te co mój mechanik powiedział ze trzeba wymienić, by zlikwidować te usterki a usterk nie zniknęły i są takie: "CIAPIE"na wolnych obrotach jakby strzela powietrzem z tłumika który tez założyłem nowy , silniczek krokowy tez wyczyszczony, przewody podciśnienia do gaźnika całe i ok. Nie gaśnie ale ciapie ma bardzo wolne obroty, drugi problem, to bardzo wysokie obroty na ssaniu, nie (mam obrotomierza, ale to głuchy by skumał ze coś nie tak) ja wiem ze jest ono automatyczne i trwa kilka sekund ale jeśli jadę( bo nie czekam aż się wyłączy trwa to ok 3 minut zależy jak rozgrzany jest silnik) i zmieniam biegi puszczam gaz wciskam sprzęgło to dostaje takich obrotów ze mało silnika nie wywali spod maski fatalnie to wygląda i się prezentuje.Trzecia jak gdyby usterka to dożo pali to znaczy raz 7 na 100 raz 9 a nawet 10 na 100 km;/ zrobiłem samo diagnostykę i wyszedł mi taki jeden błąd 14 - "Zawór regulacyjny prędkości obrotowej biegu jałowego (EACV) lub jego obwód" jak dobrze wiem jest to silnik krokowy który został dokładnie wyczyszczony nie wiem zrobić reset kompa???? I Jeszce jeden ostatni kiedy wciskam jej trochę w dechę na małych biegach 2, 3 szarpie ja dwa trzy szarpnięcia jakby było jakieś odcięcie paliwa, ale jest sekunda. Błagam POMÓŻCIE MI BO JUŻ NIE MAM SIŁY DO TEJ MOJEJ HANI:(:(:(

szczypior88
13-06-09, 21:15
takie same objawy jak u mnie...u Ciebie z racji tego ze masz gaźnik to może masz źle ustawiony zapłon.

pazurrr
13-06-09, 21:25
no właśnie ustawiałem zapłon ostatnio trochę go opóźniłem i nie ciapie ale dusi się i dławi w momencie kiedy jej daje w deseczkę tak jak napisałem wyżej ...reasumując nie ma siły

szczypior88
14-06-09, 13:48
ile mogą kosztowac wtryskiwacze do D15B2? Chodzi mi o ceny ASO jak rowniez o jakies zamienniki. Orientujecie sie moze?

ah00
20-08-09, 11:21
ogrzeje trochę...

I jak udało wam się rozwiązać ten problem z szarpaniem ?

Mam podobnie w moim d15b2 , wymieniony rozrząd, zawory wyregulowane, świece i kable wymienione, moduł i cewka, a jak jadę i dodam mocniej gazu (na PB) to szarpnie przez 1-2sek, a potem już idzie dobrze... a na dodatek czy jest lato/zima, jadę z "lekką" czy "ciężką" nogą, w mieście i w trasie , na PB/LPG pali tak samo ok 9-9,5 na 100km niewiedzieć czemu ... ( jakby miał zapisane że tyle ma palić :D ) - to spalanie mnie bardziej zadziwia niż szarpanie :D

help :) Pzdr

KoVaLL
03-10-09, 23:56
szczypior88 i jak? udało się pokonać problem ??
bo widze, że wiele osób ma podobny a jakoś nikt nie napisał, że udało mu się naprawić... ;/
U mnie taki same szarpanie.

mozes
04-10-09, 10:04
hehe ja już wymieniłem chyba wszystko a szarpie dalej, zamówiłem cewkę zapłonową i zamierzam ją wymienić bo u mnie szarpie najwięcej jak silnik jest rozgrzany - może pomoże dam znać :)

JarekEJ2
05-10-09, 15:50
Lutowałeś przekaźnik pompy paliwa, ty lub poprzedni właściciel??? Jeśli tak to czas go wymienić. wyeliminujesz powracający błąd 16 (tak obstawiam nie gwaranuję). Ja próbując pozbyć się dławienia wymieniałem cewkę i było to niepotrzebnie wydane 130 PLN.

mozes
05-10-09, 17:09
Lutowałeś przekaźnik pompy paliwa, ty lub poprzedni właściciel??? Jeśli tak to czas go wymienić. komp nie wywala błędu ale przekaźnik jakieś 3 lata temu lutowałem.
wymienić ok. ale skąd wziąć nie lutowany i jaką mam pewność, że sam nie będę musiał tego "nowego" przekaźnika przelutować .
pozdr

jasiek09
06-10-09, 09:40
Na wstępie witam wszystkich fanów Hoooondy :)także posiadam silnik d15b2 i podobny problem występuje u mnie otóż jest straszny zamuł w zakresie 1 do 2 tyś obrotów, przy tych obrotach gaśnie, nie da się trzymać pedałem gazu 1.5tyś obrotów bo gaśnie, powyżej 2 tyś silnik pracuje równo i płynnie bez szarpania, silnik nie faluje na wolnych obrotach. na gazie nie ma żadnego problemu tylko na benzynie, co obstawiacie, któryś z wtryskiwaczy?

JarekEJ2
06-10-09, 14:39
mozes świrujący wieloprzekaźnik pompy i zapłonu raczej powodowałby błąd 16 więc u ciebie to chyba nie to.
Lata temu w moim Żelasku wymieniałem chyba z milion części żeby się tego szarpania pozbyć aż w końcu postanowiłem się przyzwyczaić :)
Problem znikł niespodziewanie po niemającej ze sprawą nic wspólnego wymianą przekaźnika.
Przekaźnik dorwałem nowy na alle...
Ale tak jak mówię, ja błąd 16 musiałem kasować co kilka dni.

KoVaLL
10-10-09, 02:12
No więc udało mi się pozbyć całkowicie problemu zamułki i szarpania w okolicach 2 tys obrotów.
Winowajcą okazał się popękany węzyk od MAP sensora, w wyniku czego komputer nie odnotowywał spadku cisnienia w komorze dolotowej i zakładał że dostaje więcej powietrza i dawkował za dużo paliwa, co na rozgrzanym silniku powodowało zalewanie świec i problem z odpaleniem mieszanki. Nawiasem mówiąc świece były u mnie całe czarne od węgla...

Wpadłem na to przeprowadzając procedurę sprawdzania Map Sensora z Manuala gdzie jest jasno napisane, że za niską kulture pracy silnika odpowiedzialny jest własnie on. :)
Więc jak to mówią informatycy: RTFM - Read the fuckin` manual !! :P
Pozdrawiam

szczypior88
10-10-09, 12:43
mozesz rzucic linka gdzie dokładnie jest opisane sprawdzenie map sensora? pozdro

szkari
10-10-09, 13:24
KoVaLL mówisz o tym ?

http://img73.imageshack.us/img73/9702/civic96page1.jpg (http://img73.imageshack.us/i/civic96page1.jpg/) http://img73.imageshack.us/img73/civic96page1.jpg/1/w2481.png (http://g.imageshack.us/img73/civic96page1.jpg/1/)
http://img44.imageshack.us/img44/4185/civic96page2.jpg (http://img44.imageshack.us/i/civic96page2.jpg/) http://img44.imageshack.us/img44/civic96page2.jpg/1/w2481.png (http://g.imageshack.us/img44/civic96page2.jpg/1/)

Nie wywalało ci błędu 3 przy diagnostyce ? Bo mam podobny problem ale z błędów to tylko lambda, którą wymieniałem

KoVaLL
11-10-09, 13:27
Nie mialem kompletnie żadnych błędów. przeleciałem przez tą procedure co podał Szkari i okazało się, ze czujnik sprawny ale zauważyłem, że rurka ta z boku przy czujniku co idzie do zatyczki była pęknięta. po wymianie na węzyk za 8 zł/m wszystkie problemy ustały :)
Teraz tylko jeszcze zobacze, czy spalanie spadnie jeszcze niżej :)

tracert
11-10-09, 13:57
Raczej na obstawiam tu przewody WN. Wez jakas butelke z atomizerem (np po plynie do szyb) nalej wody i na zapalonym silniku popryskaj po przewodoach w poblizu aparatu zaplonowego jak i gniazd swiec. najlepiej w jakims lekko zaciemnionym pomieszczeniu(garazu) i wypatruj przeskakujacej iskry, jesli takowe zobaczysz to przewody.

marek44em
28-10-09, 10:46
No więc udało mi się pozbyć całkowicie problemu zamułki i szarpania w okolicach 2 tys obrotów.
Winowajcą okazał się popękany węzyk od MAP sensora, w wyniku czego komputer nie odnotowywał spadku cisnienia w komorze dolotowej i zakładał że dostaje więcej powietrza i dawkował za dużo paliwa, co na rozgrzanym silniku powodowało zalewanie świec i problem z odpaleniem mieszanki. Nawiasem mówiąc świece były u mnie całe czarne od węgla...

Wpadłem na to przeprowadzając procedurę sprawdzania Map Sensora z Manuala gdzie jest jasno napisane, że za niską kulture pracy silnika odpowiedzialny jest własnie on.
Więc jak to mówią informatycy: RTFM - Read the fuckin` manual !! :P
Pozdrawiam
Mam takie same objawy jak ty. Świec nie sprawdzałem jeszcze. Zamieniałem Map Sensor i dalej sytuacja wygląda tak samo więc obstawiam na ten wężyk. Tylko właśnie który to wężyk? Jakbyś mógł zamieścic zdjęcie albo wytłumaczyc który to byłbym wdzięczny.

Sąsiad
28-10-09, 13:25
Dopisuję się do pytania: który to wężyk może być uszkodzony ?
Mam Hanię od 3 tyg. i nie bardzo wiem, jak się poruszać po silniku.
Gdzie wogóle jest ten map sensor ?


Ja mam takie objawy: na zimnym-tylko na zimnym- autem szarpie przy 1500-2200 obr. Ponadto ja mu w pedał, a on zdusza się jakby mu paliwo odcieło. Dopiero po chwili załapuje.
Przy zmianie biegów też szarpie jak nawiedzony.

Na ciepłym tego nie ma.
Silnik D15B2.

KoVaLL
28-10-09, 13:33
marek44em:
Jak zmieniałeś MAP sensor, to jak możesz nie wiedzieć który to weżyk ? :) przecież od nie go jest jeden tylko który idzie gdzieś do układu dolotowego (?). no dobra jest jeszcze kilkucentymetrowy drugi który prowadzi do zatyczki. on też powinien być szczelny.

Sąsiad:
Ten czujnik jest na przegrodzie przy szybie obok filtru paliwa. zobacz sobie w instrukcji jest wszystko. nie mam teraz czasu szukać, zresztą uważam, że każdy powinien się nauczyć wyszukiwać podstawowe informacje samemu a nie pytać :)

marek44em
09-11-09, 18:17
Nie mam dokładnych zdjęc bo deszcz padał ale
Zdjąłem ten wężyk który tu na zdjęciu jest mokry. Myślałem że to moze ten trzeba wymienic ale po jego zdjęciu wyleciał z niego płyn chłodniczy i prowadzi on do krokowego.
http://images43.fotosik.pl/224/60c210736314945bm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=60c210736314945b)

U mnie w d16y8 nie wiem jak w innych MAP Sensor jest na górze przepustnicy
http://images39.fotosik.pl/221/f850d88be4d68bb6m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=f850d88be4d68bb6)
I nie widzę tam żadnego wężyka żeby do niego dochodził.
Jeśłi wiesz który to wężyk i widac go to zaznacz go na którymś ze zdjęc będę wdzięczny bo to szarpanie już mnie denerwuje coraz bardziej.
http://images36.fotosik.pl/112/4ffae38d01bc2c7am.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=4ffae38d01bc2c7a) http://images50.fotosik.pl/225/c9fe7550bf946c99m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=c9fe7550bf946c99)

KoVaLL
09-11-09, 20:59
Nie mam zielonego pojęcia jak to wygląda w D16Y8. A ze zdjęć to ja nic nie wypatrze.
Szukałeś w instrukcji, czy w tym silniku w ogóle jest jakiś wężyk ? bo skoro MAP jest przy przepustnicy to raczej wątpie.

karpik85
02-04-10, 21:26
Mam pewien problem...
Mam Honde Civic D15b2 i w zakresie obrotów 1-2 tys. przy dodaniu gazem zaczyna szarpać a powyżej 2 tysiecy idzie ładnie i bezproblemowo. Druga sprawa to falowanie obrotami. Kiedy odpale silnik, obroty momentami tak nisko schodza jakby zaraz mial zgasnąć po czym za chwilę znów pracuje normalnie...i sytuacja ciągle sie powtarza. Co to moze byc?

Pozwolę sobię odświerzyć temat, bo udało mi się całkowicie usunąć opisany problem, a wiem, że to często występująca usterka. Mianowicie u siebie miałem dokładnie to samo czyli szarpanie na wolnych obrotach i tak do około 2000-2500 obrotów, tak jakby jeden lub dwa cylindry się odłączały.
Problem ustąpił całkowicie po wymianie przewodów zapłonowych na nowe. Profilaktycznie wymieniłem też później kopułkę i palec, ale winne były przewody.
Dodam, że przewody sprawdzane omomierzem mieściły się całkowicie w normie. Kupiłem japońskie kable Seiwa i mogę polecić, znacznie tańsze od NGK a jakościowo podobno nie ustępują im.

Sąsiad
06-04-10, 00:48
A widzisz widocznie takie uroki nastoletnich Hanek.
U mnie wymiana świec i przewodów nic nie dała. Dopiero wymiana sondy lambdzi pomogła.

kniaziu
19-07-11, 18:14
Witam! ja mam problem taki że na zimnym silniku nie szarpie i jak dam delikatnie gazu to reaguje bystro a na rozgrzanym silniku na wolnych obrotach szarpie od 2tyś w dół nie wie czy jechać czy nie i trzeba mocniej wcisnąć pedał gazu żeby jechał.
Proszę o podpowiedz !

swietekkk
20-09-11, 23:12
Podłączę się pod temat, aby nie tworzyć nowego.

Mam problem z szarpaniem auta na niskich obrotach. Przeważnie na biegach 1, 2 i 3 (ale to bardzo sporadycznie). Przy obrotach do 2k gdy wcisnę lekko lub nie gaz to auto szarpie do ok 2k obr. po przekroczeniu tych obr. idzie idealnie.

Marcin1792
21-09-11, 10:03
Jakie zadanie ma czujnik w kolektorze dolotowym? Mam d15b2, i na zimnym ladnie sie rozpedza, gdy temperatura wejdzie juz na normalny poziom, muli, szarpie w 2-2,5k rpm, wg ciezko sie rozpedza w tym zakresie, sam szukam przyczyny.

ps. Kable WN przekaladalem od brata - to samo