PDA

Zobacz pełną wersję : Głośniki, które wybrac Hertz vs Blaupunkt



enzo
29-03-06, 00:04
Nie wiem za bardzo ktore wybrac, radyjko które wstawiam do autka to :
Pioneer DEH-P4300RB (http://www.pioneerelectronics.com/pna/product/detail/0,,2076_4039_37322,00.html?olderModel=Y)
Wygłuszam również drzwi matami, odpada wzamcniacz i tuba z tylu, moje pytanie brzmi ktore głosniki wybrać. Czy:

Hertz ECX 165 (http://allegro.pl/item94786786_hertz_ecx165f_vat_gwarancja_wysylka_g ratis_kielce.html)
bądz tez :
Blaupunkt GTx 172 (http://www.elektrik.pl/product_info.php?cPath=3&products_id=42&osCsid=e87d0861bc9295ca019c37426d5eca10)

Prosze o opinie, bo po przejrzeniu forum wyjatkowo ciezko mi sie zdecydowac. Opinie ze hertz'e graja kiepsko bez wzmacniacza nie wiem czy rowniez tycza sie glosnikow dwudroznych, o blaupunktach na forum nie padlo jeszcze negatywne slowo,

Bede wdzięczny za opinie,
Pozdrawiam

Marcin

MartinS
29-03-06, 07:52
a dlaczego współosiowe???

Kvasir
29-03-06, 09:19
Osobiscie posiadam Blaupunkty ale zestaw odseparowany. Co do faktu że nie grają przy samym raydjku. No poprostu nie dostają tyle mocy ile im potrzeba. Ale głośniki nie są tylko dla audio fili, ale głównie dla normalnych śmiertelników :) więc grać muszą. Polecam zestaw odseparowany blaupunkta. Jak dla mnie bardzo ładnie gra no i jest dużo tańszy od Hertza.

emg
29-03-06, 10:06
. Ale głośniki nie są tylko dla audio fili, ale głównie dla normalnych śmiertelników

Hertze są dla audiofili ?? :shock:
W grupie BOSCH do której należy blaupunkt to junkersy robią przyzwoite.
Poszukaj sobie POWER BASS - za dobrą cenę 279zł masz zestaw dla śmiertelników, który zagra dobrze i pod wzmacniaczem i pod radiem

enzo
29-03-06, 17:21
a dlaczego współosiowe???
Hm, nie posiadam lusterek elektrycznych, nie posiadam az tak dużych zdolności zeby zabudować tweetery w słupkach. jendnak jesli zdecydowanie czuć różnice miedzy współosiowymi za zestawem odseparowanym to poszukam glosnikow w oddzielnym zestawie.

Pozdrawiam
Marcin

emg
29-03-06, 18:21
zdecydowanie tak

MartinS
29-03-06, 23:50
zdecydowanie tak

tylko przytakne do wypowiedzi tego zioma....

a co do tweeterów i ich montarzu co prawda jest to troche mało profi ale do ogarnięcia jak najbardziej ( ja tam miałem kiedyś jak byłem jeszcze młody:) ) miejsce na tweetery można zrobić wycinając otwory w boczku na wysokości klamki (miedzy klamka a słupkiem przednim), lub też zaopatrzyć sie w takei kosze do tweetera ktore pozwalaja na regulacje znaczy sie kąt pochylenia i takowe kosze na dwustronną taśme keljąca do deski obok słupka...

emg
30-03-06, 21:59
i takowe kosze na dwustronną taśme keljąca do deski obok słupka...
i to jest najlepsze rozwiązanie

enzo
30-03-06, 22:37
zdecydowanie tak

tylko przytakne do wypowiedzi tego zioma....

a co do tweeterów i ich montarzu co prawda jest to troche mało profi ale do ogarnięcia jak najbardziej ( ja tam miałem kiedyś jak byłem jeszcze młody:) ) miejsce na tweetery można zrobić wycinając otwory w boczku na wysokości klamki (miedzy klamka a słupkiem przednim), lub też zaopatrzyć sie w takei kosze do tweetera ktore pozwalaja na regulacje znaczy sie kąt pochylenia i takowe kosze na dwustronną taśme keljąca do deski obok słupka...

Nie no juz jak sie zawezme to zabuduje tweetery ladnie w slupki, mlody tez juz srednio jestem, i dziekuje bardzo za wszystkie sugestie.

Pozdrawiam
Marcin