PDA

Zobacz pełną wersję : Domykanie szyb



sielka82
28-03-06, 20:58
Zakładał ktos cos takiego?? Duzo z tym roboty??
http://www.allegro.pl/item93303157_profesjonalne_domykanie_szyb_2_szyby. html
Warte to jest zainteresowania??

MartinS
29-03-06, 07:55
nei wiem czy akurat to, ale samo domykanei szyb jest jak najbardziej ok....
podobno najwiekszy problem jest z przeprowadzeniem jakiegos kabla do drzwi, trzeba rozwiercić kostke w drzwiach i w aucie i tak przeciagnac kabel do sterowania tym....

Lord_ZED
31-03-06, 00:59
W sumie super sprawa. Szyber pewnie też da rady zrobić ale dłubanie z kablami pewnie było by jebucki :(.
Co do jakiś rozwiercań to bardzo wątpie. Pewnie wystarczy się wlutować w odpowiednie przewody i pociągnąć nowe :). Praktycznie zawsze się tak da sprawy załatwić hehe.

MartinS
31-03-06, 07:48
nie wiem gadał z dwoma kolesiami którzy sie tym zajmója i mówili ze trzab nowe przewody przez kostke przeciagnąc.....

emg
31-03-06, 08:44
trzeba conajmniej przeciągnąć zasilanie modułu do drzwi, a jak ma być sterowanie z alarmu centralnego i domykania to jeszcze dwa+niektóre moduły wymagają +IGN to ewentualnie jeszcze jeden, chociaż ten powinien być przy wyłączniku szyb

kenny
31-03-06, 21:44
Pytanie laika :roll:
A nie można podłączyć modułu tylko do lewego okna i by domykać oba wpiąć się we włącznik/kable od otwierania prawej szyby?

Wtedy by była zabawa tylko z lewa kostką (połowa roboty mniej)

lechu_jr
31-03-06, 21:56
J u siebie to mam. Jest to sterowane z zamka centralnego, do kazdych drzwi musisz pociagnac dwa przewody.

[ Dodano: Pią 31 Mar, 2006 ]
a co do szybera to niestety nie da rady zaczyna sie zamykac i w polowie staje. Zeby zamknol sie do konca to by trzeba bylo 3 razy zamykac dzrwi :grin: ALe jest podobno do szybera osobny modol

siemaR
01-04-06, 01:39
Domykanie jest wygodne i polecam, nie wiem jaki mam u siebie moduł, a w kostce drzwi lewych dwa dodatkowe przewody. Nie trzeba nic ciągać do wszystkich drzwi - to byłoby chyba bez sensu, ale pewnie zależy od modułu, albo od pomysłowości montującego :P Lechu_jr - może ciężko Ci chodzi szyber i sterowanie domykaniem wyczuwa opór i przerywa :?: Zrobienie tego zajęło ok. 4 godz, przynajmniej na tyle musiałem zostawić autko i kosztowało coś ok. 100 pln z modułem w cenie parę lat temu :)
Jedyny minus jaki zauważyłem to taki że nie da się zostawić zamkniętego samochodu z otwartymi albo uchylonymi minimalnie szybami i włączonym alarmem, czasami się może przydać latem ;)

lechu_jr
01-04-06, 18:56
zrobilem tak bo latwiej bylo mi pociagnac 2 przewody do przawych drzwi i 2 do lewych niz upchnac jeszcze 4 dodatkowe przez kostke od drzwi kierowcy a niestety tylko na 2 to nie zadziala

siemaR
01-04-06, 19:06
to pewnie nie masz tego modułu w drzwiach kierowcy tylko gdzieś w środku, dlatego tyle przewodów do niego musiałeś ciągnąć :P

lechu_jr
01-04-06, 21:09
dokladnie tak. ale nawet jesli bym go mial wlozyc w drzwi kierowcy i sterownie wziasc bezposrednio tuz z przed silownika to i tak musze doprowadzic kabel + , - i acc wiec roznica zadna

Peter
01-04-06, 21:19
a co do szybera to niestety nie da rady zaczyna sie zamykac i w polowie staje. Zeby zamknol sie do konca to by trzeba bylo 3 razy zamykac dzrwi ALe jest podobno do szybera osobny modol
Vax miał w Swoim Civi domykanie szyb i szyberdachu i wszystko pieknie smigało.

siemaR
01-04-06, 21:32
Lechu, różnica jest taka że sterowanie wszystkimi szybami masz doprowadzone do drzwi kierowcy do głównego przełącznika, i wykorzystujesz seryjną instalację i nie ciągasz od każdych drzwi dodatkowych kabli, w moim przypadku 4 drzwi i szyber miałbym ich troche dużo do dołożenia jakby to zrobić tak jak piszesz, a mam tylko dwa dodatkowe :)

emg
02-04-06, 15:17
wystarczy do drzwi sam plus pociągnąć - ja pociągnąłem od alarmu dodatkowo, bo chciałem mieć domykanie z alarmu, ale żeby nie było domykania jak zamknę z kluczyka

MaQ
19-04-06, 23:26
Czesc,
Ja u siebie zamontowalem modul MPW-4. Dziala fajnie, a jak tego dokonalem?
Modul podmontowalem od wewnetrznej strony drzwi nad centralką od zamykania drzwi. Zasilanie wzialem rowniez z tej centralki. Przewody do szyb podpiąłem pod sterowanie szyb kierowcy. Akurat z tamtego miejsca idą przewody do wszystkich szyb ile by ich nie bylo czy 2 czy 4. Przeciagac musialem przez drzwi tylko 2 kable. Jeden to sterowanie modulem z alarmu, a drugi to domykanie szyberdachu. Zaplon do modulu rowniez wzialem ze sterowania szybami. Czulosc mozna ustalac wiec nie ma wiekszych problemow z niedomykaniem szyb do konca. Alarm jaki mam (jeden z najtańszych na allegro) posiada opcje domykania szyb z pilota i mozna go wyzwalac w kazdej chwili.
Tylko jak bedziecie montowac ten modul to trzeba pamietac o podlaczeniu zaplonu bo inaczej nie bedzie śmigać. A wszystko to sprawuje sie pięknie w mojej Hani Coupe.

Pozdrawiam.

kenny
20-04-06, 11:03
No właśnie o takie rozwiązanie mi chodziło jak kolega MaQ podał :)

jaqb
01-05-06, 22:54
Czesc,
Ja u siebie zamontowalem modul MPW-4. Dziala fajnie, a jak tego dokonalem?
Modul podmontowalem od wewnetrznej strony drzwi nad centralką od zamykania drzwi. Zasilanie wzialem rowniez z tej centralki. Przewody do szyb podpiąłem pod sterowanie szyb kierowcy. Akurat z tamtego miejsca idą przewody do wszystkich szyb ile by ich nie bylo czy 2 czy 4. Przeciagac musialem przez drzwi tylko 2 kable. Jeden to sterowanie modulem z alarmu, a drugi to domykanie szyberdachu. Zaplon do modulu rowniez wzialem ze sterowania szybami. Czulosc mozna ustalac wiec nie ma wiekszych problemow z niedomykaniem szyb do konca. Alarm jaki mam (jeden z najtańszych na allegro) posiada opcje domykania szyb z pilota i mozna go wyzwalac w kazdej chwili.
Tylko jak bedziecie montowac ten modul to trzeba pamietac o podlaczeniu zaplonu bo inaczej nie bedzie śmigać. A wszystko to sprawuje sie pięknie w mojej Hani Coupe.

Pozdrawiam.

he he mam tak samo :D piękna sprawa, dziala super i bez problemu, mam kolege ktory zakłada dosć sprawnie takie klamoty, okolice wawy moze dojechac i zalozyc na miejscu :grin:

kenny
20-05-06, 12:41
Kto z okolicy pomoże mi w montażu MPW-4? :)

ppm702
21-05-06, 09:45
Kto z okolicy pomoże mi w montażu MPW-4?
kiedy?

Czwartek?

kenny
21-05-06, 13:07
Kto z okolicy pomoże mi w montażu MPW-4?
kiedy?

Czwartek?

U mnie, czy u Ciebie? ;)

ppm702
22-05-06, 00:22
GSM ;)

sebas2o
23-05-06, 23:43
Ja mam takie pytanie nie chce zakładać niwego tematu mam u siebie manualne szybki i chciałbym zmienić na elektryczne czy musze ciągnąć kable na nowo. W prawych drzwiach do kostki idzie chyba 10 kabli a w lewych tylko 2 do głośników czy tzn, ze w prawych podłacze bez problemu wystarczy podłaczyć kostke a do lewych trzeba bedzie poprowadzić od prawych.

zdroyek
24-05-06, 20:48
A czy ma ktoś może schemat takiego 4WM?? Pytam bo mam problem z założeniem, po prostu moje siłowniki biora za duż o prądu i układowi wydaje sie że już zamknął szybę a w praktyce to podniósł ją o jakieś 10 cm :(
Mam elektryka który mi to podrasuje ale potrzebuje sachamatu takiego układu

Pomocy :)

kenny
25-05-06, 15:04
MPW-4?

zdroyek
25-05-06, 15:16
niby mam napisane 4wm ale sądzę że to i tak pochodzi z jednego źródła, masz może schemat do mpw4??

ravvir
03-04-12, 08:37
mam pytanko a w zasadzie prośbę o detale odnośnie montażu modułu domykania szyb mpw2
mam civica ej9 i chodzi tylko o dwie szyby

pavel55
03-04-12, 09:08
Jeśli mogę coś polecić to moduł domykania z tej firmy: www.stig.pl nie chce robić żadnej reklamy, ale sam używam i jestem zadowolony ;) mają do 2 szyb , 4 i 4 + szyber. W zestawie jest instrukcja, ja sam wszystko montowałem i śmiga do dziś.

TRAFO
05-02-14, 18:59
U siebie zamontowałem MPW-4 w 5D 8 gen. Opis jest TUTAJ (http://www.trafo.za.pl/honda/odnosniki/dodatki/domykanie_szyb.htm).
Chodzi bardzo dobrze. Niestety nie rozwiązałem jeszcze problemu z drugim stopniem seryjnego domykania szyb. Wbudowany układ ciągle się rozprogramowuje i trzeba będzie jeszcze nad tym przysiąść. Chyba, że ktoś już przerabiał ten temat i może mi coś podpowiedzieć...