PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z Inst. gaz AG Autogas Systems -Civic coupe 97 d16y7



jacq777
28-03-06, 18:45
Witam Wszystkich,
W/w instalacja jest 2 generacji, założona fabrycznie w holandii przy przebiegu auta 20km. problem polega na tym, iż samochód na gazie przy ciepłym silniku nie chce jechać, dusi się, obroty spadają i gaśnie o ile wcześniej nie przełącze go na benzynę. Jeżeli już uda mi się go rozbujać na gazie to przy hamowaniu obroty spadają do zera i gaśnie. Mieszkam w Radomiu i byłem chyba we wszystkich warsztatach i nikt nawet nie chciał rozmawiać o holenderskiej instalacji.
Jeżeli tylko mógłby ktoś pomóc to będę bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam

ppm702
30-03-06, 12:26
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=10388 :!:

żocho
04-04-06, 12:44
Witam,
Miałem podobny problem ze swoim autem - Civic 96 1,4 z instalacją AG. Moje auto było sprowadzone przez człowieka z Radomia, problem wystąpił zaraz po jego zakupie (może zaszkodził mu polski LPG), dlatego też tam udałem sie w celu diagnozy do poleconego warsztatu. Niestety z perspektywy czasu mogę stwierdzić, że temat instalacji holenderskich jest zupełnie nieznany w okolicach Radomia i nie tylko. Miałem pecha, bo próby diagnozowania były wyjątkowo nieumiejętne - podejrzenia uszkodzenia silnika krokowego i jego demontaż zakończyły się jego uszkodzeniem. Niestety po fakcie zacząłem poszukiwania warsztatu specjalizującego się w instalacjach holenderskich, miałem nadzieję że może da się coś uratować. Po obdzwonienieu mnóstwa warsztatów w Warszawie, namierzyłem jeden na Pradze. Mają interfejs, ale po uszkodzeniu silnika krokowego nie było co diagnozować. Finał był taki, ze musiałem zamontować cały nowy przód - mieszanka polsko-włoska. Mówili że w takich przypadkach może to być dosłownie wszystko... Jeśli chcesz, mogę poszukać namiarów na warsztat, może coś więcej Ci powiedzą.

Pozdrawiam
Żocho

Lao
06-04-06, 11:15
W większości przypadków instalacji LPG nie trzyamnie obrotów na biegu jałowym i gaśnięcie auta przy szybkim hamowaniu lub skrętach spowodowane jest zużyciem się membrany w reduktorze. Standardowo powinno się je wymieniać co 2-3lata. A jeżeli reduktor jest stary to najlepsza będzie wymiana na nowy

robm1
24-04-06, 18:41
Dzień Dobry!
Podzielam zdanie Lao>Jest to wina membrany albo dwoch membran.Po wymianie lub regeneracji całości parownika problem musi zniknąc.Mialem tak w Toyocie.Rozkrecenie parownika i zlozenie to zaden problem sam to zrobilem.

jacq777
25-04-06, 10:13
Ok, dzieki za info. Tak też zrobiłem i co się okazało, że jedna membrana popękała i płyny przedostawały sie tam gdzie nie powinny. musze wymienić cały parownik, ale najpierw taki znaleźć. Póki co nie jest łatwo. Może ma ktoś AG Autogas Systems??

żocho
25-04-06, 13:36
Spróbuj tutaj:
http://www.autowis.com.pl/?dzial=16

części do AG kiedyś mieli w w Elpigaz:
Elpigaz Oddział Warszawa
http://www.elpigaz.com.pl/
ul. Toruńska 31
tel./fax 022 811 90 70

Jahu1977
25-04-06, 13:37
civic 3D
D15B2
LPG
mam tez problem z niestabilna praca silnika podczas biegu jalowego
ale slyszalem ze to moze rowniez byc przez filtr powietrza lub przez swiece
czy jest to mozliwe?

Dzida
25-04-06, 13:39
Tak.

Na którym garze może co jakiś czas iskra uciekać. Do gazu trzeba mieć mocny prąd :)