PDA

Zobacz pełną wersję : ...irytujące dzwięki:(



dzialos82
31-05-09, 01:14
witam..jestem świerzo po zakupie Hondy EJ9 z 98' i zauważylem,że po włączeniu ciepłego powietrza zaczyna podczas jazdy grzechotać..słychać (po środku teski rozdzielczej) tak ,jakby jakieś klamoty grzechotały w schowku ale to nie to..dzwięków tych nie ma gdy nawiew jest wczączony na zimne powietrze...zna ktoś podobny przypadek?
oto filmik:
http://www.youtube.com/watch?v=A1CwnF69Kls

mario1982
31-05-09, 06:58
rozszerzalność temperaturowa. Zjawisko raczej spotykane w zimę kiedy jest duża różnica temperatur gdy dmuchniemy ciepłym powietrzem i elementy np. deski rozdzielczej "trą o siebie" . Ciekawy jestem jak zachowa się twoja deska w momencie jak będzie mróz i włączysz ogrzewanie :)
Kwestia co jest przyczyną że już teraz są takie objawy ???

siemens_15
31-05-09, 07:01
może syfu Ci się napchało, liście, gałęzie itp.

Terrence
31-05-09, 08:48
Wyciągnij silniczek dmuchawy i próbuj zakręcić nim ręcznie - zobaczysz, czy to te dźwięki.


gdy dmuchniemy ciepłym powietrzem i elementy np. deski rozdzielczej "trą o siebie" .

Jeżeli to by było przyczyną, to auto musiałoby być jakimś dzwonku czy fikołku. Seryjnie Hondy są bardzo dobrze spasowane i nie występują trzeszczenia deski rozdzielczej.

dzialos82
31-05-09, 10:37
Auto nie było po żadnym ddzwonku ani fikołku:)..to raczej nie silniczek dmuchawy -to nie tej dzwięk..dzieki jest podobny do takiego jakby ktoś powrzucał male śróbki do otworów wentylacyjnych...aha i jeszcze jedno -to pojawia sie podczas przyspieszania:(

Terrence
31-05-09, 14:16
Nagraj filmik i wrzuć tutaj w miarę możliwości.

smsh
01-06-09, 17:15
Pojawia sie u mnie dzwiek podobny do opisywanego, przy przyspieszaniu. Zauwazylem, ze po zmianie stacji z Neste na BP jest o wiele lepiej. Moze to ma jakies znaczenie. Ktos sugerowal mi jeszcze, ze moze byc to czujnik spalania stukowego - zly dobor mieszanki, za gwaltowne spalanie. Ale nie wiem co o tym sadzic...

wojtasCiviC
01-06-09, 19:04
u mojego kumpla to mysz siedziała zdechła przy wiatraku i też szorowało :D serio ...

dzialos82
01-06-09, 19:27
ok..oto filmik...musze powiedzieć ze ten dzwiek nie pochodzi od silnika ..nie ma wpływu rownież na niego sila nawiewu-tylko gdy suwak od regulacji temperatury przesunę w prawo na 3/4 to juz zaczyna być słychać w momencie wchodzenia na obroty..co to jest?
http://www.youtube.com/watch?v=A1CwnF69Kls

Manies
01-06-09, 19:35
No ciekawa sprawa, według mnie słychac metaliczny dźwięk i poza tym że może to jakaś śrubka latająca w nagrzewnicy to nie mam pomysłu:(

dzialos82
02-06-09, 14:13
...czyżby czekało mnie rozbieranie deski?

albin3
02-06-09, 16:06
Zobacz "teksty/tuning&technika-wewnętrzne/wymiana oświetlenia w konsoli nawiewu v gen/zdjęcie 11.Może cięgło spadło z suwaka lub pękł drut albo cięgło wyskoczyło z zabezpieczenia.Tak na nosa tu tkwi problem.Gdyby to było to odpowiedz.
Pozdrowienia!

dzialos82
03-06-09, 07:05
sprawdze...tylko martwi mnie fakt ze to slychac tylko po wcisnieciu gazu...

jaco_dlb
03-06-09, 12:08
mi to brzmi na jakiegos liscia suchego, pod schowkiem chyba przechodza tunele wentylacji (dokladnie nie wiem).
ja po kupnie auta wygrzebalem pare smieci ktore z dworu przelecialy az do kratek wentylacji, wiec wszystko jest mozliwe...

pawulon_
05-06-09, 20:48
liście, miałem to samo, do tej pory odzywaja się resztki

jak to wygrzebałeś? pewnego razu, przy włączeniu dmuchawy, pojawil się hałas przemieszczajacych sie smieci, ale musialo cos mi jeszcze zostac, bo czasem cos brzęczy

dzialos82
07-06-09, 21:44
..do tych tuneli wentylacyjnych jest dojście tylko przez zdjecie konsoli?

wojtasCiviC
08-06-09, 11:38
..do tych tuneli wentylacyjnych jest dojście tylko przez zdjęcie jest dojście tylko poprzez zdjecie konsoli?

wtf? cóż za zdanie ;D

dzialos82
28-08-09, 06:21
...sprawdzałem dokładnie skąd dochodzi ten dzięk i jest to biała puszka pod konsolą srodkową(na samym końcu)..zero dojścia..nie wiem co tam w niej jest i jak sie do niej dobrać:(((

civic lsi dubi
28-08-09, 08:13
ja pierdziele grzechota przy dodaniu gazu bo silnik powoduje wieksze wibracje chyba nie(proste i logiczne) wystarczy ze jakims cudem sie srobka jaka odkreciła albo podkladka sie ujebała i teraz grzechota,,,,zamiast pisac sciagaj panel i grzebaj w tym.....