PDA

Zobacz pełną wersję : Potworny problem z płynem chłodniczym.



raggaman
31-05-09, 00:24
Witam.

Autko po przeszczepie silnika odebrałem na początku tygodnia..paliło jeździło bez zarzutu.
Dwa dni temu rozwaliło mi przewód od chłodzenia ( ten przy głowicy) sprawa została naprawiona, lecz auto zaczęło się grzać. Moja wina bo nie odpowietrzyłem układu chłodzenia.

Dziś rozwaliło mi trójnik z wężami od płynu chłodniczego. Auto zaczęło dymić na biało. Ubytków oleju nie widać.

Czy jest to wina zapowietrzonego układu?
Czy jak odpowietrzę układ płynu w zbiorniku wyrównawczym ma być dużo i w chłodnicy czy tylko w chłodnicy ?
Czy podczas odpowietrzania mam włączyć czy wyłączyć nawiew w aucie ?

Zaznaczam, że temat (10 stronny) o odpowietrzaniu przewertowałem, ale nikomu nie rozwaliło trójnika czy węży.

JeNNy_forever
31-05-09, 02:23
biały dym to najczęściej oznacza przeciek przez uszczelkę pod głowicą - płyn chłodniczy dostaje się do cylindrów przez nieszczelność tej uszczelki i można go zaobserwować w postaci białego koloru spalin, od oleju byłby to raczej siwy dym

siemens_15
31-05-09, 08:05
Nieodpowietrzony układ mógł doprowadzić do tego, że przegrzałeś silnik i padła uszczelka pod głowicą. Odpowietrz układ, dolej płynu do chłodnicy i do wyrównawczego pomiędzy MIN a MAX. Pojeździj trochę i obserwuj czy ubywa płynu. Jeżeli tak to uszczelka do wymiany.

skolopendra
31-05-09, 10:40
wyrównawczego pomiędzy MIN a MAX. Pojeździj trochę i obserwuj czy ubywa płynu. Jeżeli tak to uszczelka do wymiany.

dokladnie

Czy podczas odpowietrzania mam włączyć czy wyłączyć nawiew w aucie ?

w zasadzie obojętne


i w chłodnicy czy tylko w chłodnicy ?

tu ma max

Loloss
31-05-09, 20:31
Tak, to może uszczelka pod glowicą "padła". Chłopaki maja rację. Dymi na biało, bo zasysa płyn.

raggaman
31-05-09, 23:28
Nie wiem.
Jutro wymienię płyn, odpowietrzę i zobacze.

Da rade przejechać na padniętej uszczelce 160 km ?

smsh
01-06-09, 00:28
Może to będzie pytanie laika - jak najlepiej odpowietrzyć?
Czy przy padniętej uszczelce nie powinno być śladów oleju z zbiorniczku wyrównawczym?

siemens_15
01-06-09, 02:03
Nie wiem.
Da rade przejechać na padniętej uszczelce 160 km ?

Da radę, ale spokojnie bez świrowania :)


Może to będzie pytanie laika - jak najlepiej odpowietrzyć?
Czy przy padniętej uszczelce nie powinno być śladów oleju z zbiorniczku wyrównawczym?

Co do odpowietrzania to odkręcasz tylko śrubę odpowietrzającą do momentu aż zacznie wyciekać sam płyn bez powietrza. Nic więcej.

Przy padniętej uszczelce nie jest regułą, że olej pojawia się w wyrównawczym. Często olej nie przedostaje się do cieczy i wiele osób przez ten fakt niesłusznie wyklucza padniętą uszczelkę.

maxx
01-06-09, 08:05
Przewody pękają ponieważ do układu chłodzenia dostaje się ciśnienie z cylindrów i przewody nie wytrzymują tego ciśnienia. zastanawiam sie tylko czy nadwyżke ciśnienia nie powinien wypuścić korek zbiorniczka wyrównawczego. Co do uszczelki to po przeczytaniu objawów to napewno to, wymienisz i zapomnisz o problemie. Przy odpowietrzaniu nawiew na ciepło max.
Maxx

raggaman
01-06-09, 11:29
Co do odpowietrzania to odkręcasz tylko śrubę odpowietrzającą do momentu aż zacznie wyciekać sam płyn bez powietrza. Nic więcej.

A gdzie jest ta śruba ?

odpowietrzać w ten sposób ?

odpowietrzanie układu chłodzenia:
1. rozgrzewany silnik...
2. wyciągamy zbiorniczek wyrównawczy oraz wężyk który do niego wchodzi i zostawiamy go luźno...
3. otwieramy korek na chłodnicy na pracującym silniku...(uwaga by pod dużym ciśnieniem nie wywaliło nam płynu na ręce, odkręcać powoli przez jakąś szmatę)
4. patrząc na silnik od przodu po lewej stronie na rogu pod pokrywą od zaworów jest mała jakby nakrętka z dziurką w środku do której dochodzi wąż od chłodnicy-odręcamy ją i trzymamy odkręconą dopóki nie przestanie lecieć powietrze
5. gdy powietrze przestaje lecieć zakręcamy...
6. dolewamy płynu do chłodnicy pod korek i powtarzamy operacje z odpowietrznikiem (pkt 4-5)
7. powtarzamy od pkt 4 do 6 do momentu aż będziemy mieli płynu pod korkiem i nie będzie nam leciało powietrze z zaworku odpowietrzającego...
8. na koniec składamy wszystko do kupy i sprawdzamy czy autko się nie grzeje oraz czy wentylator się włącza
9. oczywiście uzupełniamy płyn chłodniczy w zbiorniku wyrównawczym do poziomu min. bądź między min. a max.

siemens_15
01-06-09, 11:59
odpowietrzanie układu chłodzenia:
1. rozgrzewany silnik...
2. wyciągamy zbiorniczek wyrównawczy oraz wężyk który do niego wchodzi i zostawiamy go luźno...
3. otwieramy korek na chłodnicy na pracującym silniku...(uwaga by pod dużym ciśnieniem nie wywaliło nam płynu na ręce, odkręcać powoli przez jakąś szmatę)
4. patrząc na silnik od przodu po lewej stronie na rogu pod pokrywą od zaworów jest mała jakby nakrętka z dziurką w środku do której dochodzi wąż od chłodnicy-odręcamy ją i trzymamy odkręconą dopóki nie przestanie lecieć powietrze
5. gdy powietrze przestaje lecieć zakręcamy...
6. dolewamy płynu do chłodnicy pod korek i powtarzamy operacje z odpowietrznikiem (pkt 4-5)
7. powtarzamy od pkt 4 do 6 do momentu aż będziemy mieli płynu pod korkiem i nie będzie nam leciało powietrze z zaworku odpowietrzającego...
8. na koniec składamy wszystko do kupy i sprawdzamy czy autko się nie grzeje oraz czy wentylator się włącza
9. oczywiście uzupełniamy płyn chłodniczy w zbiorniku wyrównawczym do poziomu min. bądź między min. a max.

Wystarczy zrobić punkt 4. Reszta się sama odpowietrzy. Po jakimś czasie dolejesz tylko płynu w wyrównawczym.

raggaman
01-06-09, 12:12
Czyli dolać płynu do chłodni..zakręcić koreczek..uruchomić silnik i włączyć nawiew na maxa ciepło i odkręcić śrubkę ?

Mam problem . Nie mogę zlokalizować odpowietrznika ....

Panowie, beż żartów zszedłem jeszcze raz do auta..i nie mam tego odpowietrznika.

Dolałem płynu do chłodnicy i na odkręconym korku włączyłem silnik..bąbelki poszły do góry, uzupełniłem troszkę płynu ..auto pochodziło parę minut przejechałem się delikatnie ze 500 metrów i wskaźnik temperatury był juz prawie w połowie.

Fakt pokrywa zaworów była lekko ciepła, ale to dziwne żeby tak szybko się zagrzał .. co wy o tym myslicie ?

U mnie ten króciec do którego przymontowany jest wąż od chłodnicy wygląda dokładnie tak jak w linku

http://moto.allegro.pl/item642976893_rover_416_honda_civic_silnik_16v_skr zynia_automat.html

Mam silnik z Rovera 416 ( D16Y3) i jak widać na próżno szukać tam odpowietrznika/ śrubki.

Także czy moim stylem ( otworzyć korek i na włączonym silniku dolewać płynu aż bąbelki przestaną się pokazywać) układ odpowietrzył się ??