PDA

Zobacz pełną wersję : Jak przyciszyc wydech?



michal750
17-01-05, 16:47
Silnik D15B7, kolektor wydechowy, strumienica, tłumik przelotowy, koncowy tlumik ULTER z 2 koncowkami o śr 100 mm.
Ten komplet chodzi bardzo glosno i musze cos z tym zrobic , zeby to przyciszyc.
Firmy tlumikarskie twierdza , ze nie da rady go przyciszyc bez wymiany koncowej puszki. A ja zwracam sie z prosba do Was: czy ktos ma jakis pomysl jak przyciszyc moj wydech o 40-50% bez wymiany ostatniego tlumika???
Chce miec delikatny basowy pomruk. Zastanawiam sie czy w miejsce strumienicy nie wstawic tlumika nieprzelotowego???

LIO
17-01-05, 16:51
mozesz sobie zwezke wstawic, tylko jakiekolwiek próby sciszenia ukladu, spowoduja jego zmulenie, wiec pytanie po co kolektor i cala ta akcja z wydechem ? Juz lepiej serie wstawic z koncowym tlumikiem dla pomruku.

badyl
17-01-05, 17:52
spróbuj wymienic ostatni na troche cichszy,co nie znaczy ze bedzie bez basowago pomruku,mozesz zostawic nawet koncówki swoje (wymienic tylko puszke)

Tomo
17-01-05, 17:58
Policz jaka masz srednice rury wchodzacej w ostani tlumik od silnika. I zmniejsz srednice rurek wychodzących z tłumika tak żeby ich łączna średnica odpowiadała średnicy rury wchodzącej do tłumika...

Troche zakręciłem ale jestem na mocnych prochach przeciwbólwych :(

michal750
17-01-05, 18:13
spróbuj wymienic ostatni na troche cichszy,co nie znaczy ze bedzie bez basowago pomruku,mozesz zostawic nawet koncówki swoje (wymienic tylko puszke)

Dokladnie tak zrobilem. Koncowy tlumik byl mocno skorodowany i dziurawy, wiec kupilem nowa puszke Ultera i przelozylem do niej swoje stare koncowki. Wydalem 200 zl i zupelnie nic nie zyskalem. Nie chce teraz zmieniac ostatniego tlumika , bo jest zupelnie nowy. Poradzcie co zakombinowac ze strumienica albo z tlumikiem srodkowym.


mozesz sobie zwezke wstawic, tylko jakiekolwiek próby sciszenia ukladu, spowoduja jego zmulenie, wiec pytanie po co kolektor i cala ta akcja z wydechem ? Juz lepiej serie wstawic z koncowym tlumikiem dla pomruku..

LIO-kolektor jest seryjny. Zrozumiale , ze nie chce stracic na mocy silnika, a wydech byl glosny od samego poczatku jak kupilem auto.

Pati
17-01-05, 18:16
nie kupuj tłumików przelotowych, bo te nie wyciszają ani grama, tylko wstaw tłumik komorowy.

LIO
17-01-05, 19:29
kolektor jest seryjny
hehe, no to wprowadziles mnie w blad (albo nie tylko mnie)



Silnik D15B7, kolektor wydechowy, strumienica, tłumik przelotowy, koncowy tlumik ULTER z 2 koncowkami o śr 100 mm.
po takim zdaniu, bylem przekonany, ze masz inny kolektor, bo to ze jakis tam jest to rzecz normalna, szkoda zebys wogóle nie mial kolektora :D

rem36
17-01-05, 19:32
Zmiana kolektora na jakis nie seryjny podobno bardzo wycisza cały wydech.

ARTX
17-01-05, 19:58
hehe, no to wprowadziles mnie w blad (albo nie tylko mnie)
mnie tez :roll:


Zmiana kolektora na jakis nie seryjny podobno bardzo wycisza cały wydech
bzdura, przeciez nawet masz wieksza srednice wylotu w kolektorze..
przynajmniej u mnie po zdjeciu SS zrobilo sie sporo ciszej... a nadal mialem caly wydech tyle, ze komorowy na 3 tłumikach

michal750
17-01-05, 20:14
kolektor jest seryjny
hehe, no to wprowadziles mnie w blad (albo nie tylko mnie)



Silnik D15B7, kolektor wydechowy, strumienica, tłumik przelotowy, koncowy tlumik ULTER z 2 koncowkami o śr 100 mm.
po takim zdaniu, bylem przekonany, ze masz inny kolektor, bo to ze jakis tam jest to rzecz normalna, szkoda zebys wogóle nie mial kolektora :D

Oki moj blad :) moze nie sprecyzowalem dokladnie:)
A co sadzicie o tym ,zeby wywalic strumienice i wstawic w to miejsce tlumik komorowy? Czy przyciszy bez starty mocy ??

rem36
17-01-05, 20:17
bzdura, przeciez nawet masz wieksza srednice wylotu w kolektorze..
przynajmniej u mnie po zdjeciu SS zrobilo sie sporo ciszej... a nadal mialem caly wydech tyle, ze komorowy na 3 tłumikach

No dobra nie kłoce sie ale słyszalem odwrotne opinie...

LIO
17-01-05, 20:18
hmmm, ja mam seryjny uklad wydechowy w calosci, wraz z dwoma tlumikami i katem i mocy nie brakuje. To ze masz rzezbiony wydech, nie znaczy ze on pomógl w osiagach (dopóki nie sprawdzisz, wiedziec nie bedziesz).
Problem jest na podobnym poziomie, chcialbym miec niska zawieche i komfort jazdy. Wybieraj, albo jedno, albo drugie, albo jakis kompromis, ale zawsze cos za cos.

havok
17-01-05, 20:27
A może wywalić strumienicę (nie wiem, w jakim miejscu ją masz) i wstawić rezonator, np. ten z MG?
http://www.mgmotorsport.pl/tlumiki.html na samym końcu.
Ja się zastanawiam, czy w miejsce mojej katowydmuszki tego nie wstawić.

przemir
17-01-05, 21:30
bzdura, przeciez nawet masz wieksza srednice wylotu w kolektorze..


a kto powiedzial ze on bedzie zmieniaml kolektor na "bardziej sportowy" z wieksza srednica, moze dac mniejsze srednice :lol: znam takie przypadki

jak sie robi z wydechu rynny to jest glosno - jak bardzo lubisz koncowki 2x100 to niech Ci tlumikarz dospawa do zdrowego org tlumika koncowego bedzie mruczec basowo - bedzie ciszej :)
niespotkalem jeszcze cichego przelotu - weic jak powiedzial Lio wybieraj co chcesz miec

Banzai
17-01-05, 21:39
Zamiast strumienicy katalizator, środkowy tłumik jak najdłuższy ale przelot lub 2 krótsze przeloty jeden po drugim, zamiast duala pojedyńczy przelot z dużą jajowatą puszką (taki jak tłumiki eS).