PDA

Zobacz pełną wersję : Przegląd po 3 latach



ryszard.m
29-05-09, 20:19
Właśnie dzisiaj moje autko poddane zostało przeglądowi technicznemu po 3 latach użytkowania.
Przebieg 49800 km.
Wykonano następujące czynności:
- wymiana oleju silnikowego
- wymiana żarówki oświetlenia tylnej tablicy rejestracyjnej
- wymiana filtra oleju
- wymiana filtra przeciwpyłowego
- wymiana tylnich klocków hamulcowych
- wymiana piór wycieraczek
- wymiana płynu hamulcowego
- uzupełnienie płynu chłodniczego

Zlikwidowano 2 irytujące usterki:
- zlikwidowano stuki i trzeszczenia w desce rozdzielczej nad kierownicą
- zlikwidowano szarpanie przy ruszaniu, zwłaszcza przy rozgrzanym silniku

Poza tym ustalono przyczynę trzeszczenia i stuki w zawieszeniu.
Zużyta część została zamówiona i będzie wymieniona jeszcze w ramach gwarancji.

Za dzisiejszy przegląd zapłaciłem w ASO 1155,52 PLN.

I jestem bardzo zadowolony, bo samochód chodzi jak nowo narodzony.
Poza tym jest wyraźnie cichszy.

rjanusz
30-05-09, 04:16
Zlikwidowano 2 irytujące usterki:
- zlikwidowano stuki i trzeszczenia w desce rozdzielczej nad kierownicą
- zlikwidowano szarpanie przy ruszaniu, zwłaszcza przy rozgrzanym silniku

Napisz prosze, jak tego dokonali i w ktorym serwisie. Szczegolnie ciekawi mnie to szarpanie przy ruszaniu...

ryszard.m
30-05-09, 15:10
Proszę bardzo, chociaż w technice motoryzacyjnej biegły nie jestem, i mogę jedynie niezbyt dokładnie powtórzyć to, co oni na ten temat powiedzieli.
Otóż odłączył się jakiś kabelek od czujnika temperatury silnika, i efektem tego były te szarpania, szczególnie jak silnik był rozgrzany.
Cokolwiek to by było, to mieli rację, bo obecnie po szarpaniu zostały tylko wspomnienia i samochód zachowuje się jak nowy.
A wszystko działo się tutaj:
http://www.honda.daszuta.pl/

ryszard.m
26-06-09, 19:29
No i skończyły się moje problemy z samochodem :)
Dzisiaj wymieniono mi, obiecane wcześniej, jakieś tulejki w układzie zawieszenia i samochód jeździ naprawdę pięknie. Nie skrzypi na wybojach, poprawiła się jakość amortyzacji ...
Naprawdę, nie ma to jak Honda.

wojtek77
26-06-09, 23:05
witam wszystkich,
napisz proszę w jakim mieście robiłeś przegląd, bo w moim serwisie z trzeszczeniem deski nie mogą sobie poradzić, po każdej wizycie jest chyba coraz gorzej a dodatkowo porysowali mi plastik na zegrarch o piano juz nie wspomne:mad:

pozdrawiam:)

ryszard.m
27-06-09, 17:24
witam wszystkich,
napisz proszę w jakim mieście robiłeś przegląd, bo w moim serwisie z trzeszczeniem deski nie mogą sobie poradzić, po każdej wizycie jest chyba coraz gorzej a dodatkowo porysowali mi plastik na zegrarch o piano juz nie wspomne:mad:

pozdrawiam:)
Link do serwisu podałem 1 post powyżej :)

Dzisiaj byłem ze swoim civikiem w stacji kontroli pojazdów, celem przedłużenia dowodu rejestracyjnego. Ważność kończy mi się bowiem 28.06.09.
Człowiek w stacji, jak zobaczył samochód to nie mógł uwierzyć, że on ma 3 lata.
Jak wsiadł za kierownicę, aż do końca badania były tylko same "ochy" i "achy", a na koniec oświadczył, że "Japończycy to jednak potrafią robić samochody".
W sumie było bardzo miło.
Na następny przegląd jadę w 20011 :D

wojtek77
27-06-09, 23:30
Link do serwisu podałem 1 post powyżej :)


przepraszam, coś mi się na oczy rzuca, chyba ktoś już pisał o tym serwisie w pozytywach, będę musiał tam podskoczyć o ile będą się chcieli zająć tą przypadłością po rozmowie telefonicznej, bo jak w swoim serwisie coś o tym wspominam to pierwsza rada - głośniej radio, tylko w tym sęk że jak zrobie głośniej radio to gwizdki brzęczą:mad:

a czy komuś jeszcze udało się wyeliminować trzeszczenie podszybia, kratki nawiewu(to po ostatniej wizycie w ASO), takie gruchotanie i piski gdzieś z okolic spod kierownicy,
czytałem już że to samochód 1000 dźwięków ale chcem spróbować z tym powalczyć:)

ryszard.m
28-06-09, 00:02
czytałem już że to samochód 1000 dźwięków ale chcem spróbować z tym powalczyć:)[/QUOTE]

W moim też da się coś usłyszeć, ale trzeba bardzo chcieć.
Drobne dźwięki mi zresztą nie przeszkadzają.
Ostatnio miałem takie odgłosy, jakby nad kierownicą ktoś rzucał grochem po szkle.
Po naprawie w serwisie, obecnie tego nie słyszę.
Trzeba jednak mieć na uwadze, że na naszych drogach, wszystko może wystąpić, a jak się z tym człowiek upora, to może powrócić ...

wojtek77
29-06-09, 02:01
W moim też da się coś usłyszeć, ale trzeba bardzo chcieć.


uwierz mi że jeżeli to by były sporadczne dźwięki to też bym się nie przejmował, fakt, bywają dni że naprawde się przyjemnie jeźdźi ale czasami to jest tragedia a jadąc po bruku nawet 20-30 km/h ma się wrażenie że zaraz szyba przednia wypadnie

przed hanką miałem peugota 307 od nowości, ale nawet w 5 letnim to jadąc po bruku 100km/h słyszałem jedynie stuk opon o kamienie, a od hanki wymagam jedynie tego że jadąc po w miare dobrej drodze mi nie trzeszczała