PDA

Zobacz pełną wersję : D15B7 + dolot, kompletny wydech, co dalej?



Lcfr
25-03-06, 17:58
wydaje mi sie, ze sam kolektor ma korzystny stosunek ceny do oferowanych osiagów...
nawet gdyby przy innej konfiguracji wydechu wyszło mi 4kM (sam kolektor) tez uwazam, ze by sie oplacało w sumie...

Teraz zastanawiam sie co dalej?;) :twisted:
tubbo odpada/nos odpada... (kasa)
mini me chyba nie bardzo ma juz sens...(stosunek nakladów i kasy do osiagów nie zadawala mnie)

trzeba by podpatrzec gdzies co ozna jeszcze sensownie zmienc w miare bezinwazyjnie....
Ciekaw jestem ile mozna wycisnac z D15B7 bez turbonosów...
Wiem za Furios ma fajne wyniki...A słyszał ktos o mocniejszym udokumentowanym D15???

havok
25-03-06, 18:07
A słyszał ktos o mocniejszym udokumentowanym D15???

Tak, jdm d15b VTEC :)
Albo turbo (adanus).

LIO
25-03-06, 18:30
mini me chyba nie bardzo ma juz sens...(stosunek nakladów i kasy do osiagów nie zadawala mnie)

hmmm, komplene graty do tego zabiegu mozna kupic ponizej tysiaka, do tego dochodzi koszt uszczelki pod glowica i masz okolo 20KM na plus, to chyba dobry wynik
najlepsze rozwiazanie moim zdaniem
(glowice od D15B7 mozesz sprzedac i koszt sie zmniejsza)

smoku
25-03-06, 19:20
hmmm, komplene graty do tego zabiegu mozna kupic ponizej tysiaka, do tego dochodzi koszt uszczelki pod glowica i masz okolo 20KM na plus, to chyba dobry wynik
najlepsze rozwiazanie moim zdaniem
(glowice od D15B7 mozesz sprzedac i koszt sie zmniejsza)

interesowalem sie bo rozumiem ze mowisz o minime na z6

i wychodzi wiecej niz 1000zl niestety
1200-1300 same czesci dpo tego to przelozyc gdzies
moze kupic gole d16z6(wtedy mozesz caly silnik sprzedac b7 ) i bedzie niewiele wiecej kasy zalezy kto jakie ma te d15b7

edit - jesli sprzedasz czesci które zostana z b7 moze zejdziesz nizej ale ile to ja nie wiem
bo wsumie co ci zostanie komp i glowica moze wiazki czesc

pozdro

LIO
25-03-06, 19:57
słabo się interesowałeś
tak jak pisalem koszt ponizej 1000 nie liczac uszczelki pod glowice

kompletna głowica 650zł
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=12036

do tego komputer 300zł

i wspomniana uszczelka pod głowice (ja bym dal oryginal, wiec pewnie z 250zl, albo taniej)
Ja bym sam to przekladal, moze z czyjas pomoca, Lcfr tez dalby rade.

smoku
25-03-06, 20:08
słabo się interesowałeś

jak zwykle najmadrzejszy

mowie ze moze wyjsc wiecej dolicz pasek uszczelki plyny *******y jak to sam zalozysz to ok wyjdzie tanio ale jak masz to komus zlecic i kupic wszystko to nie jest tak tanio.

tak czy siak sie oplaca bo przyrost spory

edit - a glowica 650 teraz sa takie ceny bo sam patrzylem kiedys i bylo nawet po 800-900zl

LIO
25-03-06, 20:52
oj kiedys, jestesmy dzisiaj, i kolega zastanawia sie nad dalszymi modami. W hondzie ta glowica kosztuje majatek, ale tego nie biore wogóle pod uwage.
Pasek pierdy, plyny :D nie przesadzaj, zmieniasz je co jakis czas i mozesz to zrobic za jednym zamachem. Zreszta to nie sa jakies koszta.
Poza tym zrobienie wydechu i dolotu kosztuje podobnie do mini me, a przyrosty podobne, lub mniejsze. Wiec piszac na temat, jest to najrozsadniejsza droga. W tej sytuacji nic nie da takich przyrostów stalych co ten wybór.

smoku
25-03-06, 21:16
W tej sytuacji nic nie da takich przyrostów stalych co ten wybór.

zgadzam sie :!: ,sam zaluje troche ze zbieralem graty na minime na b7 a nie odrazu z6

Lcfr
26-03-06, 19:19
Niby Lio msz racje ale ja to licze tak:

- graty: 1000zł (głowica/komputer)
- częsci serwisowe: 400zł(olej/uszczelki)
- aparat zapłonowy: 300zł (nie pasi mi jakies drutowanie, a wiekszosc wypowiada sie ze klopot z tym jest/nie licze kabli -a jeden jest za krótki)
- Przekaładka:600zł (licze jakies minimum-sam tego nie zrobie DOBRZE raczej wiec musze cos zaplacic... Nie majac znajomosci ta kwota to bedzie minimum)

robiac taki swap przy przebiegu 160kkm nie masensu zoatsawiac tego i zaraz zmienic inne rzeczy. Majac rozłozony silnik prawie wchciałbym wymienic:
- pierscienie (hce oryginalne) 1000zł- nie wierze, ze powymianie za 2-3-6miesiecy nie pojawi sie temat pierscieni i oleju... Skoro auto ma 160kkm (i bierze od wymiany do wymiany 0,5l) to po swape powoli bedzie brac coraz wiecej...Przeciez bedzie sie zużywac a i na pewno sie powscikam przy okazji ;)
- termostaty duperele 300zł

SUMA 3600

Do tego dochodzi:
duzo kłopotów , które wyjdą na poczekaniu, o których nikt nigdy nie pisze
a które generalnie kosztuja....

Niepewny w sumie wynik....

No i boje sie jeszcze jadnego... Ja tego nie robiłem nigdy a uzywam auta na codzień... Niechciałbym, ze my chcek mi sie pojawiał albo inne dziwne akcje wynikajace z podłaczen/innych niezgodnosci itd...

a chcąc wydac 3600 to lepiej zbierac kase i kupic nowsze b16a2.... (cos max z 6 gena bo pózniejsze juz mnie nie interesuja)

Pati
26-03-06, 19:53
przekladka B16A2 z 6g to masa problemow z elektryka i wiazka. jesli swapowac to bez problemu wychodza przedkladki z tej saej generacji/OBD

Lcfr
26-03-06, 20:05
kupic-całe auto....;)

LIO
26-03-06, 20:48
Przekaładka:600zł

za 400 to Ci cały silnik u mnie przełożą. Za zmiane głowicy wezmą 250zł.
jakie termostaty duperele kosztują 300zł ?
pierścienie 1000zł ?????

proponuje zapytac paru osób które to robiły, jaki to koszt. Na czasie jest rem i moze sie wypowiedziec.

smoku
27-03-06, 00:36
MA 3600

nie no bez przesady

wiesz w tym przypadku,jesli ci zacznie brakowac mocy to najlepsze rozwiazanie minime na z6 i jesli bedziesz mial troche szczescia i sprzedarz czesci ktore ci zostana z b7 to wyjdzie pewnie kolo 1000-2000

rozpietosc duza ale np lio mowi ze glowica 650 bo jest na forum a jeszcze niedawno byly po 800-900 i to nie mowie o ASO tylko allegro itd nie sadze zeby ceny spadly jakos wchu poprostu moze to okazja jesli faktycznie da sie tak tanio kupic jak sie ma znajomosci to tylko sie cieszyc


wydech dolot juz masz wiec kazda inna przerobka ktora mialaby cos dac bedzie wchu.. drozsza od minime

ciekawe na jak dlugo ci wystarczy te 118km :D

pozdro

ps.z tego co gadalem to sajmon teraz jest na etapie b7->z6 to ci powie konkretnie jak zrobi i jakie wyszly problemy ile dal za co itd

rem36
27-03-06, 10:28
troche sie jednak zbiera do tego mini-me

-glowica powiecmy te 650
-komp 300
-uszczelka org 270 ( czy cos takiego)
-uszczelniacze (bo warto odrazu wymienic) org 270
-wiazka 100
-swiece 50
- aparat (jesli sie nie chce rzezbic) 350
- przewody WN 150
u mnie doszedl rozrzad, wymienilem tez pompe wody ale nie potrzebnie :/ koszt niecale 400
do tego mozna kupic odrazu uszczelki do glowicy ( pokrywa, uszczelniacze walka itd) mozna oddac glowice do jakis poprawek typu docieranie gniazd, planowanie, zabielanie itd..
Do tego oczywiscie olej i warto miec plynu troche chlodniczego.

mozna zrobic po taniosci, czyli glowica 650, komp 300, uszczelka pod glowice za 150 i ognia, tez zadziala....

izzy_rajder
27-03-06, 12:51
@ Lcfr:

A gdzie auto hamowałeś? U Maćka Grabowskiego? Rozumiem że za każdym razem na tej samej hamowni? Masz może wykresy?

pzdr

Wombat
27-03-06, 13:36
wykres jak widac był w pierwszym poście ale wyjechał z imageshack US

LIO
27-03-06, 15:49
uszczelka org 270 ( czy cos takiego)
-uszczelniacze (bo warto odrazu wymienic) org 270

mozna taniej wiesz o tym :-)



-wiazka 100

po co, dwa kable dosztukowac musi



- aparat (jesli sie nie chce rzezbic) 350
300, albo jak pokazal sajmon, nic, mozna przerobic mocowanie.


inne rzeczy jak oleje itd, i tak sie robi co jakis czas i mozna to policzyc jako okresowa wymiana jak w kazdym silniku i potem mamy z glowy na dlugi czas

smoku
27-03-06, 16:25
czyli reasumujac da sie zrobic jak rem36 i wymienic pare rzeczy przy okazji a mozna

kupujac tylko:

glowica 650
komp 300
uszczelka pod glowice za 150
pokrywa z napisaem VTEC (obowiazkowo) heh ile to wogole kosztuje?

aparat(tzn mocowanie) przerobic jak i wiazke wiec nie liczymy

czyli kolo 1100 najtanszym kosztem za same czesci? plus nie wiem z 300zl srednio za robote?

orientujecie sie czy ciezko sprzedac glowice np z d15b7 i ile mozna za nia dostac tak samo komp (choc wydaje mi sie ze z 200zl?).

jesli by tak wychodzilo to za jakies 1200 zl (wliczajac ze sie sprzeda stare graty) mozna by zarobic kolo 20km :P powiedzcie ze tak no powiedzcie heh

pozdro

LIO
27-03-06, 16:53
pokrywa z napisaem VTEC (obowiazkowo) heh ile to wogole kosztuje?

w linku który dalem i tak z reszta najczesciej jest, pokrywa jest juz w zestawie

itr
27-03-06, 17:18
Wydzielilem z "Kolektora z Ebay" a teraz temat sie zazebia z
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=12668
bo tu jest juz gotowy vtec swap :D

rem36
27-03-06, 17:58
mozna taniej wiesz o tym

Pisze o normalnych dostepnych dla zwyklego smiertelnika cenach, wszelkie znizki i rabaciki niech juz sobei kazdy sam odliczy ;)


inne rzeczy jak oleje itd, i tak sie robi co jakis czas i mozna to policzyc jako okresowa wymiana jak w kazdym silniku i potem mamy z glowy na dlugi czas

Jasne ziomie, chodzi tylko oto ze jednorazowo trzeba miec ten hajs i wydac.

Lcfr
27-03-06, 18:39
tak czy inaczej trzeba troche sie naszukac i narobic-jak to w zyciu, nic nie przychodzi łatwo...
Poczekam az ktos juz to zrobi od poczatku do konca z wynikami na hamowni i moze sie skusze.... Tylko tak jak pisałem ja chce wymienic głowice + serwis/ uszczelniacze/pierscienie/rozrzad/termostat/oryg uszczelka...

Musz zbierac kase :twisted: :)

vtecmatti
28-03-06, 20:30
ciekawe wlasie ile mozna przejechac po takim mini-me tys. kilimetrow :?:
(bez naprawy)

LIO
28-03-06, 21:38
po dobrze zrobionym z wymiana plynów, swiec, rozrzadu itd przejedziesz tyle co normalnym D16Z6, czyli od przegladu do przegladu

itr
28-03-06, 21:46
no pewnie, zadnej filozofii ani wielkich mocy nie ma, tylko technologia, a to jak wiadomo nie wplywa negatywnie na zywotnosc silnika :)