Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : strasznie dymi na niebiesko



ukash25
29-05-09, 00:42
Witam, moja honda dymi na niebiesko,czym temperatura wyzsza,tym bardziej dymi i to gesto ...stawiam na pierscienie.Czy dozo jest rozbierania silnmika?zeby wyciagnac tloki...i co oprucz pierscieni trzeba wymienic???...bardzo prosze o pomoc osoby ktore mialy doczynienia z taka operacja,z gory bardzo dziekuje

Lcfr
29-05-09, 07:09
nikt tego nie robił...

81saren
29-05-09, 08:27
Bedziesz wyjmowac silnik czy nie..
Odkrecasz glowice, miske olejowa, od dolu odkrecasz korbowody, tloki wyciagasz od gory, zakladasz pierscienie i koniec.
Chyba ze masz cos wiecej do roboty, jak pekl pierscien i porysowal gladz cylindra szukaj innego silnika wyjdzie taniej.
Ogolnie robota na weekend. Przed zalozeniem glowicy oczywiscie nowe uszczelki itp. No i odrazu robic glowice najlepiej , Przedewszystkim trzeba ja oddac do zabielenia.

skolopendra
29-05-09, 08:47
Czy dozo jest rozbierania silnmika?


dużo
poszukaj tematów o remoncie silnika

muzammil
29-05-09, 10:11
nikt tego nie robił...

:D

Zeby chlop nie szukal zbyt dlugo to podopowiem:)
jak rozbierasz wszystko to rob wszystko; uszczelniacze zaworow, gniazda zaworowe(przynajmniej wszystko wyczyscic i dotrzec na nowo), planowanie, wszystkie uszczelki, pierscienie i do tego panewki.

silas
29-05-09, 11:00
sprawdź jeszcze owal cylindrów jak już dół silnika bedzie na wierzchu - może potrzebne będzie honowanie...

ukash25
29-05-09, 12:11
dzieki za rady ,lecz mysle ze to tylko pierscienie poniewaz tylko kopci na niebiesko nieraz mniej nieraz wiecej zalezy od jej humoru,ale na mocy nic nie stracila pali na dotyk i kreci sie na obrotach jak powinna ....lecz jak rozbiore silnik to wszystko sie okaze czy trzeba robic te zeczy o ktoreych piszecie

81saren
29-05-09, 12:45
Sprawdz teraz jeszcze jak mozesz Kompresje. Piszesz ze smiga dobrze to padly tylko olejowe , one najczesciej padaja.
Co do sprawdzenia owalu na cylindrach , to niepisz takich rzeczy ze to tylko pierscienie, ja bym juz robil wszystko jedna robota.
Owal bym zmierzyl itak, zmintujesz na nowych gadzetach i bedzie ci poddymiac tak czy inaczej...
pamietaj Uszczelniacze i uszczelka ASO ja zrobilem blad z uszczelniaczami i mam teraz niebieska kare i nauczke..
Czekam na paczuszke orginalow z ASO i wymiana uszczelniaczy , chce zrobic wyzwanie i bez sciagania Glowicy.

majdan
29-05-09, 13:08
Proszę poszukać odpowiedzi w istniejących już tematach.